Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy van az, hogy némelyik...

Sansa LannisterStark kérdése:

Hogy van az, hogy némelyik szülő az egyik gyerekének mindent elnéz/megenged, a másiknak meg semmit?

Figyelt kérdés
Az egyiket szereti, a másikat meg nem. Hogy lehet ez? Mi alapon dönti el, hogy ez egyik lesz a kedvenc, a másik meg a kitaszított? És még akkor sem változik meg a hozzáállása, ha a gyerekek felnőnek, és a kedvence egy élősködő bunkó lesz, a másik meg egy rendes, segítőkész, sikeres felnőtt. Az ilyen szülőkben mi játszódik le, miért nem képesek tisztán látni, és miért nem tudják egyformán szeretni minden gyereküket?
2016. aug. 1. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Az ilyen nem nevezhető szülőnek.
2016. aug. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Még a szülők sem szeretnek egyformán, ahogy a gyerek sem feltétlenül szereti egyformán az apját és az anyját. Az viszont elvárható, hogy egyformán bánjon velük és ne éreztesse folyton a különbséget. Itt a szülő felelőssége.
2016. aug. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Nálunk ketten vagyunk. A nővéremet sokjal jobban szereti, mert amikor kicsi volt anyu akkor az öccse egyfolytában szekálta ezért azt hiszi én is olyeb vagyok. Pedig nálunk pont fordítva van.
2016. aug. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Azt tapasztalom valóságban(ismerek ilyen szülöket ami a kérdező ír)+ interneten(pl: itt gyk ebben a kategóriában)mindig szülőknél az a kedvenc, imádott gyerek aki semmirekellő, életképtelen ,pénzéhes,lusta iskolában járni,lusta dolgozni ,alkoholista,drogos,cigi függő, amolyan mindent le sz.r.m típus, ugy beszél beszél szüleivel mint egy k...al stb.Mégis ő a szent gyerek.

Normális gyerek(pl:tanult,dolgozik) ő fekete bárány,szülő levegőnek nézi,sajnálják tőle pénzt, úgy beszélnek vele mint egy k...l.stb

2016. aug. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ugyanez a helyzet nálunk. Öcsém 20, nem dolgozik, lusta,trehány, én meg 22 lány, a belemet kidolgozom, mindenben segítek, és mégis én vagyok állandóan cseszegetve mindenért. Ilyen az élet. :)

Tudni kellene nem különbséget tenni gyerek és gyerek között, főleg ha pont a fordítottja van és a szorgosabb van lenézve

2016. aug. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A feleségem családjában ugyanez van. Szegénykém egy kitaszított, "otthon kuss a neved" szellemben nevelt leányzó, de az öccse bezzeg, ő a szent a sérthetetlen, akinek mindig igaza van (amíg egyszer fel nem koncolom). Merthogy ő mindig megy haza segíteni (pénzért persze). Mifelénk ezt munkának hívják. Ennyi erővel én is sokat segítek a főnökömnek. Mindamellett úgy beszél a szüleivel, mint a kutyával, az anyjával, mintha cseléd lenne... Katasztrófa.

Szóval egy szó, mint száz a gyökerét nem sikerült kibogozni. Ez a helyzet és kész.

Én három gyerek közül a középső vagyok. Emiatt már meg sem lepődöm a feketebárányságomon. A húgom meg a bátyám az isten. Remek kis közösséget alkotnak édesanyámmal, amibe én már nem férek bele. Egy időben tepertem egy kicsit magasabb szintért, de mostmár lesz@rom. Nekem is ezt dobta a gép :)

2016. aug. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ilyeneket túlzás szülőnek nevezni.
2016. aug. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!