Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam meg anyukámnak,...

Hogyan mondjam meg anyukámnak, hogy nem szeretnénk hogy át jöjjön hozzánk?

Figyelt kérdés
Szüleimmel sajnos egy jó ideje nem az igazi a kapcsolatom, már két éve nagy vitám volt velük amikor a feleségemet nem akarták elfogadni, illetve minden mozzanatunkat meg akarták szabni, aminek nem engedtem, hiszen külön család vagyunk. Borzalmasan rosszul esik hogy a gyermekemet jóapám szinte megszületése óta nem látta holott alig 4 kilométerre lakik tőlünk. Apám anyja is már több mint nyolc hónapja nem látta a kisfiamat pedig mi próbáltunk nyitni felé is, felajánlottuk hogy elhozzuk hozzánk, vagy elmegyünk hozzá meglátogatni, de mindig arra hivatkozik hogy fáj a lába, fáj a bele, a feje, utána meleg van , hideg van, fúj a szél…stb. Anyukám viszont ciklikusan , szinte kötelességszerűen jár le hozzánk, körülbelül havi, másfél havi szinten 4 kilométerről…amikor megjelenik fél órán keresztül fényképezi a telefonjával a fiamat miközben megy az álszent játék hogy a gyerek vigyorogjon a fotókon. Nekem erre annyira nincs szükségem, mert minden egyes látogatása felzaklat.

2016. aug. 2. 08:50
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

lehet neked nincs rá szükséged. de a gyerekednek igenis jó,hogyha vannak nagyszülei.

nekem apám nem szerette az anyai nagyszüleim. de nem tiltották meg,hogy találkozzunk, tudták,hogy attól mert ők nincsenek jóban, nekem még öröm volt találkozni velük. nyilván ha a gyerek számára is terhes a helyzet és nem szereti a nagyanyját,akkor majd ő elmondja és utána leállítjátok a nagyit,hogy köszi nem kell jönni ilyen sűrűn. de amíg a gyerek élvezi a nagyis találkozásokat(bár nem derült ki a leírásból), addig nincs jogotok beleszólni,hogy ne találkozzanak

2016. aug. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Potenciális találkozások arról szólnak hogy kb fél órára átjön anyukám, produkálja magát a gyereknek, aki vigyorog és szaladgál, ezt pedig ő lefényképezi, levideózza. Kétlem hogy egy olyan nagymamára szüksége lenne egy gyermeknek aki 4km-ről 5-6 hetente egy ilyen produkcióra képes mindössze...amikor próbálom mondani hogy látogassa többször akkor csak annyit mond hogy nagyon sok dolga van, rengeteg és nem fér bele az időbe az a plusz 5 perc autózás...
2016. aug. 2. 08:58
 3/9 acelsziv ***** válasza:
72%
1: kell nekik a nagyszülő persze. De kérdés, hogy ilyen nagyszülő kell- e aki tojik a fejére, csak álszenteskedni jár oda? Hmmm?
2016. aug. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Az életem 45 évében rájöttem, hogy a nyers őszinteség a legjobb megoldás a problémák megoldásában.

Zavar, hogy anyud így viselkedik? AKkor mond meg neki őszintén.

Legközelebb ha megy, már az előszobában kérd el a fényképezőgépet, vagy telefont, és közöld, hogy

- anyuka! Ma nincs egy videó, és 1 kép sem. Ha apu és mama kíváncsi a fiamra, akkor eljönnek meglátogatni őt, de te nem csinálsz több képet róla.

2 lehetőség lehetséges:

1. anyuka megsértődik és elmegy, így teljesül a vágyad, és jó darabig nem fog menni

2. Tudomásul veszi, átadja a gépeket, majd játszik a kicsivel.


Tessék őszinte lenni..A gond megoldva.

2016. aug. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 acelsziv ***** válasza:
84%

Gondolom a képek meg mennek a FB -ra mindenféle nyáladzó ömlengéssel körítve. Ilyenkor nyugodtan írd meg a tényeket a kép alá. Nem árt, ha az ismerősei is tudják, miféle ember.

És sajnálattal mondom neked, hogy ez jobb nem lesz. Anyósék dettó ezt csinálták, ömlengtek a kicsi képei alá valóságban egyszer látták és telefonban soha nem kérdezték meg hogy van. Azóta minden kapcsolatot megszakítottunk velük és sokkal boldogabbak vagyunk.

2016. aug. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%

Ha a gyerek jól érzi magát a nagyival, akkor biztosan nem tiltanám el tőle.

Szerintem már az is eredmény, hogy anyukád legalább megy hozzátok. Minek megbántani most ezzel? Minek egy újabb vita?

2016. aug. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk is hasonló a helyzet. Apósomék nem messze laknak, de egyáltalán nem érdeklődnek, nem foglalkoznak az unokájukkal. Viszont FB-on rendszeresen megosztották a róla feltöltött képeket. Őket egy idő után letiltottuk (a kapcsolatot már előtte sem tartottuk). Én anyámék sem sokkal jobbak. Nagy ritkán jönnek. Ha szükség van a segítségre,h vigyázzanak egy -két napra a kisfiunkra, rendszerint minden más programjuk előbbre való. Viszont ha jönnek!! 100 fotó / óra, és persze tolják fel Fb-ra. A leggázabb az volt, amikor elmentek kirándulni egy olyan időpontban, amikorra már rég meg volt beszélve,h jönnek vigyázni a gyerekünkre. És amikor a férjem felrakott róla egy képet, anyám alákommentelt, h neki mennyire hiányzik a kisunokája!! Na ezt a kommentet töröltük.

Szóval megértelek, mert vérlázító az ilyen viselkedés. De szerintem nem érdemes vitázni. Egyrészt, mert ők már csak ilyen szánalmasan élik az életüket; csak az számít,h kívülre mit mutatnak. A másik, h a következő történne (nálunk legalábbis): Mi elmondjuk,h ez minket mennyire zavar. Ők megsértődnek, duzzognak, néhány hónap szünet, nem találkozunk, nem beszélünk. Majd minden onnan folytatódna, ahol abbamaradt. Az élettől ezt ugyis visszakapják. És ha nagyobb lesz a gyerek, ő is fogja érezni,h ez a szeretet nem az igazi. De jópofát én sem vágok hozzájuk, egyszerűen csak értelmetlennek tartok bármilyen vitát.

2016. aug. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A gyerek nem hülye. Nem kell neki a nagyi. Pontosan érzi, hogy ki az aki szereti, a színjátèkot ők sem viselik el.
2016. aug. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Be kell vezetni, hogy a telefont-ilyesmit a cipővel, kabáttal, pórázzal, táskával, kulccsal együtt az ajtónál hagyjuk amikor bejövünk kintről.
2016. aug. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!