Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy-egy szülővel külön élő...

Egy-egy szülővel külön élő gyerekkel hogyan oldottátok volna meg a szünetet?

Figyelt kérdés

Elvált, két gyerekes nő vagyok.A nagyobbik fiam velem él, a kisebbik az apjánál.

A kicsi már júniusban sem járt oviban, elhoztam magamhoz. A keresztanyám vigyáz rá míg dolgozok. Imádja amúgy. Mikor a nagynak vége lett az iskolának elment az apjához. Azóta ott van. Voltak nyaralni ők is, illetve én is a kicsivel. De a szabadságom többségét augusztusra tartogatom. Mikor itthon lesz a nagy is, egy hét múlva jön. Akkor hármasban leszünk.

Így terveztük a nyarat. Erre az egész család nekünk esett, az enyém is, a volt férjemé is, hogy szétszakítjuk a gyereket. A nyarat úgy kellett volna megoldjuk, hogy felét nálam, másik felét az apjuknál töltik együtt. Ezen is gondolkodtunk amúgy, de végül így döntöttünk. Programokat is így szervezte a voltférjem, a nagyobbik gyerekkel azért szabadabb. Ő már 10 éves, a kicsi 5. Bevallom nekem is jó volt kicsit csak a kicsivel lenni, rákoncentrálni. Hiányzik, ritkán látom. Jó testvérek, szeretik egymást. Voltak együtt nyár elején is, most is úgy lesznek.

Hozzáteszem egyik nagyszülő sem mondta, hogy legyenek ott egy hetet náluk együtt (és külön sem), viszont beleszólnak mindenbe. Nem hat meg, nem azért írom ki a kérdést, csak érdekel mások hogyan oldják meg.

Iskola-óvoda időben egyébként havonta szoktuk látni a "másik" gyereket, csere szerűen. Illetve kb 2 havonta nálam van a kicsi egy hétre. Akkor együtt vannak. Én tényleg úgy látom nem árt a testvérségüknek. Nem veszekszenek, verekednek ha együtt vannak. Párom fia nálunk van szinte mindegyik hétvégén, vele sem szorosabb a nagyobbik fiam kapcsolata, pedig egyidősek


2016. aug. 2. 15:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Szóval a kérdés lényege, hogy tudnád megoldani a szünidőt?
2016. aug. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!