Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rettenetesen megromlott a...

Rettenetesen megromlott a kapcsolatom a lányommal, a párja miatt. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Teljesen kétségbe vagyok esve. Van egy 22 éves lányom, akit mindenkinél jobban szeretek. Sose volt vele gond. Viszont fél éve hazaállított egy, az apjával majdnem egykorú férfival, és azt mondta, hogy lassan 2 éve együtt vannak. Én teljesen lesokkolódtam, hogy én ebből az ég világon semmit sem vettem észre. Azonnal magamat hibáztattam, mert azélt valljuk be hatalmas a korkülönbség. Próbáltam lebeszélni, de felnőtt nő, szóval nem tudok neki parancsolni, meg tiltani meg ilyenek. Aztán kezdtem belenyugodni a dologba, de pár hónapja észrevettem, hogy a férfi nagyon nyersen, durván viselkedik vele. És a lányom meg úgy reagál, mintha neki ez az egész tetszene. Annyira ragaszkodik a pasihoz, hogy én egy rossz szót nem mondhatok rá, mert akkor kicsapja a hisztit.

Persze nem az én dolgom, de azért mégis. Lassan bántalmazni fogja, mert néha már tényleg úgy viselkedik, erre a lányom egyre szerelmesebb. Esküszöm ez már olyan mint a stockholm szindróma, csak itt elrablás nélkül. Hogy szeretheti, ha a pasi szavakkal szinte mindig csak bántja? Arra is gondoltam, hogy talán megfenyegette. De ezt az ötletet azonnal elhesegettem, mert látom a lányom milyen szerelemmel, szeretettel néz a pasira.


2016. aug. 3. 11:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%
egyrészt ne tiltsd mert akkor még szerelmesebb lesz, másrészt közöld vele egyszer hogy elég ha csak egyszer nyúl hozzá és te szívesen megvéded, de ha utána visszatáncol a palihoz akkor mosod kezeidet és nem akarod még látni sem hogy mennyire szenved. Ismertem egy ilyen lányt egyszerűen úgy gondolta a verésről hogy a párja csak túl érzelmes o.O szóval az ilyen lányok szeretik kínozni magukat és beleesnek az önámítás csapdájába ami ellen nem tehetsz semmit, mert ha megszólalsz hogy ejnye akkor csak még jobban védi majd a palit sőt meg lesz róla győződve hogy te vagy a gonosz.
2016. aug. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

Semmiképp se támadd, szidd a férfit.

Állj a lányod mellett, de ne piszkáld, hogy tudja, hogy ha gond van, akkor hozzád fordulhat.

Ha mindig piszkáljátok a pasival, akkor sose fog tőletek segítséget kérni, mert tudja, hogy az lesz, hogy na ugye mi megmondjuk, stb.

Szóval türelem. Idővel úgy is vége lesz.

2016. aug. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
25%
Nekem is volt egy kapcsolatom ahol a barátom bántott testilegis lelkileg is de túlságosan szerelmes voltam a szerelem gondolatába, volt mikor be sokaltam és szakítani akartam vele de közölte hogy akkor ő öngyilkos lesz, szóval bármi lehet a háttérben
2016. aug. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
42%

Sztem hagyd rá, lehet h túlreagálod.


Nekem is mások előtt (számukra elsőre furán hangzóan) kicsit lekezelő, "hímsoviniszta" stílusban beszél velem de valójában meg imád és soha a hangját fel se emelte velem szemben, mi is 2 éve vagyunk együtt.



Biztosítsd a lányod h mellette állsz de ne szólj bele.

2016. aug. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
27%

mondjuk én nem a párját hibáztatnám,amiért megromlott a kapcsolatotok.

miféle anya-lánya kapcsolat az,ahol 2 éves párkapcsolatot titkolt előled? miért kellett egyáltalán titkolnia? erre nem gondoltál? valószínű tudta hogyan fogsz rá reagálni és egyből gyártod az elmebeteg elméleteidet.

a lányod felnőtt nő.ha szereti a férfit és boldoggá teszik egymást,akkor lehetőleg ne szóljál bele.

ha tényleg fizikailag bántaná,akkor azt mondom én is,hogy avatkozzatok közbe. de amíg semmi ilyen nincs, pusztán szeretik egymást,akkor mégis mi a fene bajod van? irigy vagy rá?

2016. aug. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Miért lennék irigy tejóég. Képzels nagyon jó volt a kapcsolatom a lányommal mindigis. Mindent elmondott nekem, tudtam róla, ha volt valakije és sose szóltam bele. Azért is lepődtem meg ennyire amikor beálllított az új pasival. Nem tudom miért nem mondta el. Én sose próbáltam lebeszélni, csupán elmondtam neki, hogy egyszerűen idős hozzá a férfi akinek amúgy van egy 12 éves kislánya.

Akkor kezdett el zavarni a dolog, amikor láttam, hogy a férfi olyan lekezelően beszél vele, hogy hihetetlen.

2016. aug. 3. 12:53
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
egyedül nevelted fel a lányt? ez apakomplexusnak tűnik.
2016. aug. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Jómódú pasi gondolom, tartja a lányodat, ez tetszik neki, mindent eltűr ezért.
2016. aug. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%

"Figyelj! A saját életeteket oldjátok meg magatok, én nem szólok bele, ti tudjátok. De az én házamban, vagy az én jelenlétemben normálisan beszélj a gyerekemmel! Remélem, értjük egymást!"


Aztán, hátha elgondolkodik valamelyik. Ha a lány, akkor nem hagyja többé magát. Ha a férfi, akkor meg moderálja magát.

Ha meg nem, akkor rettentősen sajnálom, hogy így alakult a helyzet. Reménykedj, hogy előbb-utóbb vége lesz.

2016. aug. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
25%
Nálunk is ilyen anyum .. és emiatt romlott meg a visszonyunk mert pl ő is azt magyarázta hogy megfog ütni egyszer a párom meg hogy beszél velem ,de azzal nem volt baja pl ha én szólok durván a sráchoz mert az én voltam .. és 3 év után se ütott meg ,és amikor pl lekezelő a stilusa nem lehet az előtt a lányod olyat mondott... Meg hidd el ha normális a kapcsolatottok akkor nem 2 év után mondta volna el mert pl én anyumnak 3 honap utan mutattam be ugy hogy elotte mar mondtam hogy randira megyek stb... de ő se fogadta el a dontésemet és egyre jobban távolodok tőle de tiltsd a lányod megpiszkáld..
2016. aug. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!