Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kéne tennem, hogy javuljon...

Mit kéne tennem, hogy javuljon a kapcsolatom a szüleimmel?

Figyelt kérdés
Már évek óta rossz a kapcsolatom a szüleimmel, bármit teszek mindig a rosszat látják meg benne. Korábban még visszaszóltam nekik, ha úgy éreztem igazságtalanok, de az mindig csak rontott a helyzeten. Azt hittem, ha magamban tartom a véleményem, akkor tudok javítani ezen, de ez nem vált be. Többé már nem mutatom ki mennyire is feldúlt vagyok ilyenkor, de belül nagyon szenvedek. Szeretném ha ez megváltozna, de nem tudom mit kéne tennem annak az érdekében, hogy belássák néha hibáznak és fájdalmat okoznak nekem.

2016. jún. 4. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy keveset foglalkoznak veled, vagy mellőznek téged a saját rossz neveltetésükből adódóan. Sajna nem tudod őket megváltoztatni. Később talán valamicskét fog javulni a helyzet, amikor már ugymond nem leszel a gyerekük és felnőttként fognak kezelni. Addig is sok türelemre és kitartásra lesz szükséged és közben megtanulod, hogy a gyerekeddel te másképpen fogsz bánni :)
2016. jún. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én már felnőtt vagyok, házas, gyerekes, de ha megemlítem anyámnak, hogy ő anno hibázott valamiben, vagy mit rontott el akkor kikel magából és szinte dührohamot kap, hogy én milyen hülyeségeket találok ki. Mondjuk ilyenkor mondom neki, hogy na most nézzél magadba, mert ha ÍGY, hogy felnőtt családos asszony vagyok képes vagy így állsz hozzám, akkor emlékezzél miket engedtél meg magadnak, mikor csak tizenéves voltam. De nem érti. A legtöbb szülő nem látja be, ha hibázott, sőt dühös lesz, hogy mit képzelsz magadról, hogy kritikával merészeled őt illetni.
2016. jún. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ismerős helyzet.

A legjobb amit csinálhatsz az hogy le***rod az egészet,kb mint a szüleid.Éld az életed,foglalkozz saját magaddal.A szüleinket el kell fogadjuk ojannak amilyenek,nem mindenki képes nyíltan gondolkodni és ebből adódik,azis hogy bármit csinálsz az sose fog tetszeni nekik,kivéve ha nem azt csinálod amit ők akarnak.

Ismerek pár olyat aki az ilyenbe belebetegedett.

Jobb ha elfogadod hogy ez van és éled az életed.

2016. jún. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!