Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim mindenben támogatnak,...

Szüleim mindenben támogatnak, de mégsem?

Figyelt kérdés

12. osztályos leszek most. Már most elkezdtem gondolkodni, hogy milyen irányba tanuljak tovább, mert szeptemberben az alapján veszem majd fel a faktokat.

Tehát eleinte azt mondtam, hogy nem tanulok tovább, elmegyek tűzoltónak ( szerettem volna azt csinálni ). Erre szüleim mondták, hogy ki ne találjam, hogy nem megyek tovább tanulni "ilyen fejjel" ( jó fejem van tanuláshoz, de nem vagyok kiváló tanuló ). Megbeszéltük, hogy tovább fogok tanulni és "legrosszabb esetben" elmegyek tűzoltónak. Eltelt egy év ( ez tavaly év elején volt ), most ahogy elkezdtem foglalkozni a politikával, egyre inkább tenni akarok a jelenlegi helyzet ellen, ez így nem mehet tovább. Mostanra biztosra tudom, hogy politikus szeretnék lenni, ha kiszórnak a jelenlegi korrupt pártok, kiszórnak, nem érdekel, de mindent meg fogok tenni azért hogy jobbá tegyem az országot. Ehhez nem kell iskola, de előnyt jelenteni valamiféle jogi végzettség. Most kijöttek a pontok, 430 körül kezdődnek, de inkább 450-460 pontok. Ennyim nem lesz, én emelt szintű érettségivel 390-400 körül számítok, emelt nélkül 360.

Kitaláltam a tervet: elmegyek mérnöknek, ugyanis ezeket is szeretem ( szerencsére kevés dolog van, amit nem szeretek ), a diploma után belevágok a politikába, ha valami miatt mégsem leszek politikus, el tudok menni mérnöknek vagy tűzoltónak ( inkább mérnöknek, a tűzoltók nagyon keveset keresnek ).

Amikor szüleimnek elmondtam, hogy mérnöki suli, örültek, ők is mérnökök. Amikor mondtam hogy politikus akarok lenni, le akartak ( és akarnak ) beszélni róla.

Nem nekem való, úgyse sikerül, ne hülyéskedjek, iskola kell hozzá ( ez tévedés, magyar állampolgárnak és 18 évnél idősebbnek kell lenni hozzá, semmi más nem kell, minden más csak előnyt jelent számomra ), fejezzem be, nem mehetek politikusnak.


Na most kérdem én, ha az lehetek, ami lenni akarok és mindenben támogatnak, ebben miért nem? Ezt szeretném csinálni, miért beszélnek le mindenről, ami nekik nem tetszik?


2016. aug. 3. 16:59
 1/7 anonim válasza:
100%

A korruptság és a talpnyalóság miatt. Egy átlagembernek nagyon nehéz. Olyanokból lesznek képviselők és hasonlók, akiknek halványlilájuk sincs a politikához, de Bélának a rokona.

De mivel azt írod, hogy először mérnöki diplomát szeretnél az még idő, és te addig még eltudod dönteni, hogy belekezdesz-e a politikába. Lehet addigra a terveid és a gondolkodásod is megváltozik.

2016. aug. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

biztonságban akarják látni a jövődet... - legyél mérnök, utána abból még lehetsz politikus, (konkrétan ismerek valakit,aki gépészmérnök volt és tűzoltó lett - egy ideig)


"de mindent meg fogok tenni azért hogy jobbá tegyem az országot. Ehhez nem kell iskola, " -ez naivitás, sajnos, nem engednek döntéshozó helyzetbe érettségivel sehol:(

Mérnök - abból sok terület van, mi érdekel? építész? építő? gépész? vegyész? környezetmérnök? kertészmérnök?

2016. aug. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd ezt ennyire komolyan a dolgot, mert ez még úgyis a jövő zenéje. :)

Te elmondtad a terveid, megkaptad a véleményüket, elégedj meg egyelőre ennyivel. Tanulj még, végezz valami hasznos tevékenységet, bizonyíts és akkor meglátod, nekik sem lesz semmi kifogásuk a pályaválasztásoddal kapcsolatban.

2016. aug. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert egy 18 eves felnott embertol ennel tobbet varnanak szerintem. Egy ideig engem is foglalkoztatott a politika, volt politologia oram az egyetemen es rajottem hogy ez baromi szaraz. Raadasul ha korbenezel a nagy politikusok kozott, aligha van olyan aki politologian vegzett. Ezek mar kb. gimis korukban elkezdenek nyomulni, oke Orban idejeben erre meg ott volt a KISZ, manapsag pedig majdnem minden part tart karokkal vagja az ifjusagi tagozataiba
2016. aug. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elkuldtem veletlenul, szoval varjak az ifj. tagozatokba a kis talpnyalokat.

Nagyon kell teperni ahhoz hogy valaki vegul bekeruljon konkretan a partba. Es hiaba akarsz valtoztatni, ha korbenezel.azt latod hogy minden allami kezekben van es minden allami intezmenyben olyanok dolgoznak akiknek valakije a parlamentben vagy a partban vannak. A szuleid jol latjak hogy ennek semmi ertelme.

2016. aug. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a mérnök sokkal biztosabb pont, főleg,hogy a szüleid is ebben dolgoznak,biztosan segíteni fognak elhelyezkedni.

én a helyedben annak mennék.

2016. aug. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Most tulajdonképpen mi a problémád? Mérnök akarsz lenni, abban támogatnak. Mire elvégzed és elkezdesz politizálni, addigra már senki sem szólhat bele az életedbe, azt csinálsz majd amit akarsz. Nem tök mindegy, hogy mit gondolnak? Persze jól esik ha támogatnak, de azért nem lehet minden tökéletes.
2016. aug. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!