Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hatan vagyunk tesstvérek, én...

Hatan vagyunk tesstvérek, én mindenben segitem anyukámat a többi testvérem rá sem nyitja a ház ajtaját. Jogilag végrendelkezhet e ugy, hogy csak rám hagyja az anyai részt, vagy ez nem lehetséges csak különös indoklással?

Figyelt kérdés
Örökösödéssel kapcsolatos kérdésem lenne.Hatan vagyunk testvérek ,én mindenben segitem anyukámat a többi testvérem rá sem nyitja a ház ajtaját.Jogilag végrendelkezhet e ugy,hogy csak rám hagyja az anyai részt,vagy ez nem lehetséges,vagy csak különös indoklással?
2016. jún. 12. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Anyukád írhat végrendeletet és azt nevezz meg örökösnek akit akar. Ha anyud azt akarja, hogy csak te örökölj, akkor ezt is leírhatja a végrendeletében. Ebben az esetben az örökös te leszel csak. Az örökséget meg is kapod mint egyedüli megnevezett örökös, de a kötelesrészt akkor is ki kell fizetned.

A k [link] bővebb infó itt.

2016. jún. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
rossz a link. De írd be a googleba hogy "kötelesrész"
2016. jún. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

Borzalmas szülő lehet az, akire hatból öt gyereke tojik rá, egy pedig az örökségre hajt.

Rendelkezhet

gy, hogy csak te örökölj utána - a testvéreid viszont ezt meg is támadhatják később.

2016. jún. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kössetek eltartási szerződést (ügyvéd előtt), akkor nincs kötelesrész sem.
2016. jún. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!