Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes lenne leülni apával...

Érdemes lenne leülni apával beszélni, vagy hagyjuk, hogy magától elfogadja?

Figyelt kérdés

Mindig is nagyon erőltette, hogy azt tanuljam, amit ő. A gimi utolsó évében kötöttem vele egy egyezséget, hogy kapok egy év "szabadságot" és akkor a következő évben elkezdem az egyetemet, ahová ő is járt. De aztán tavaly júniusban megtudtam, hogy terhes vagyok, így nem kezdtem el az egyetemet, mert abban ő is igazat adott, hogy egy pici mellett azt lehetetlen megcsinálni.


De mindig, amikor találkozunk, előkerül ez a téma és szinte mindenki tisztában van azzal, hogy én azt az iskolát sosem fogom elkezdeni. Kivéve apa... Folyton azt mondja, hogy alig várja már, hogy én is ott tanuljak és hogy X és Y gyereke már az első évet alig bírta, de biztos benne, hogy én ott is sikeres leszek.

Voltunk most együtt nyaralni és ott próbáltam neki mondani, hogy talán a következő évben jelentkezek a Corvinusra, hogy hátha leesik neki, hogy engem az az egyetem nem is vonzott annyira, mint hiszi, de nem. Úgy érzem, hogy csak akkor fogná fel, ha elmondanám, hogy igazából sosem akartam odamenni és én azt az egy évet is azért kértem, hogy kitaláljam, mi legyen velem.

Viszont úgy érzem, akkor csalódna, hiszen eddig egy álomban bízott.


2016. aug. 6. 14:14
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Miután te egyezséget kötöttél, a tisztesség azt kívánja, hogy leülj vele beszélni.
2016. aug. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

Bonyolult helyzet. A szak neki mindegy, vagy csak az egyetem fontos? Neked miért nem jó az-az egyetem amit Ő akar?

Apud helyében én is azt hinném, hogy oda mész. Hiszen megállapodtatok, és nem szokás nálunk pi-át csinálni a szájunkból. :)

2016. aug. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mantis religiosa ***** válasza:
37%

Nem értem, miért lehetetlen. Egyetem első félévében kötöttünk házasságot, utána augusztusban megszületett a lányom, mégis elvégezte a hátralevő 8 félévet. Nem mindig volt egyszerű, kellett szidőnként szölői segítség,( gyerekfelügyelet ), de sikerült. Csak elhatározás kérdése.


Viszomt, ha nem akarsz egyetemre járni, pont kapóra jött a gyerek. Ebben az esetben ülj le édesapáddal megbeszélni ezt a dolgot. A "nagypapaságért " cserébe biztosan megbocsájtja Neked, hogy nem az egyezség szerint alakultak a dolgok.

2016. aug. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Orvosi egyetemről van szó. Tehát nem az van, hogy elmegyek levelezőre és tanulok itthon a lányunk mellett.

Szerintem ezt a hivatást az válassza, aki tényleg ezt szeretné egész életében csinálni.

Nekem végzősként fogalmam sem volt, hogy mit akarok tanulni. Apa meg folyton erőltette azt, hogy én is az orvosira menjek, emelt biológián voltam 4 évig, így tényleg logikus lépés lett volna. Csak éppen nem voltam biztos benne, hogy nekem való lenne.

2016. aug. 6. 14:45
 5/8 mantis religiosa ***** válasza:
28%
Nem levelező, hanem nappali szak volt, matek-ábrázológeometria. És nem adták könnyen. Azóta a tanszék dolgozója lett, AUTOCAD-et tanít mérnök-hallgatóknak.
2016. aug. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellett volna azt mondani neki hogy oda fogsz menni ahová ő akarja.
2016. aug. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Apukád orvosként sem gondol ebbe bele? Szeretné, ha olyan ember kezelné az unokáját, aki azért lett orvos, mert a szülei azt akarták?
2016. aug. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megmondanám neki, hogy ez már nem a dinasztiák kora, és felejtse el a hülye egyezséget. Tessék kinézni az ablakon, ott vár a 21. század.
2016. aug. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!