Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy apukám...

Mit csináljak, hogy apukám elfogadja, hogy kimegyek külföldre?

Figyelt kérdés

Neki vállalkozása van amivel sokat keres. Egy kis faluban lakunk, 30 km-re a várostól, tehát nekem marad a gyári munka 3 műszakban 80ezerért, a McDonald's 3 műszakban 70ezerért vagy a közmunka 51-ért. Érettségim van, irodai szakmám, és jogosítványom. Felvettek volna egy céghez dolgozni, azzal a kikötéssel, ha beköltözök a városba. 80-at fizettek volna, mondtam, hogy ebből albérletet nem tudok fenntartani, közölték, hogy viszlát. Egy iskolatitkári állást is buktam, szintén azért, mert vidéki vagyok. Ezen kívül millió helyre beadtam a jelentkezésemet, cégekhez, pékségekbe, árufeltöltőnek, stb de az interjúig se jutottam el.

Én ennyi pénzért 3 műszakban nem vagyok hajlandó dolgozni, kint van ismerősöm, aki bármikor szeretettel vár és segít munkát találni. Inkább sikálom kint a wc-t tisztességes pénzért, mint hogy itt maradjak 80-ért.

Elfogadtam egy közmunkás irodais állást, most ebből az 51-ből fizetem a nyelvtanárt és próbálok félrerakni belőle, de apukám folyton azzal jön, hogy nem akarja, hogy kimenjek, mert csak én vagyok neki és szeret meg biztos lesz jobb munka is stb. Anyukámmal nincsenek valami jóban, a szülei pedig meghaltak. Mit csináljak, hogy elfogadja, hogy kimegyek? Nem, a vállakozásába nem vesz be.



2016. júl. 17. 21:42
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ráadásul csak 350 km-re leszek, nem olyan nagy táv.
2016. júl. 17. 21:43
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Menj! Ne hagyd magad lebeszélni, mert egy életre megbánod! Ne kérd az áldását, ha ő nem hajlandó biztosítani neked a megfelelő életszínvonalat. Majd beletörődik, megszokja.
2016. júl. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
38%
Csak halkan jegyzem meg, hogy jobb kamu is kitalalhattal volna, mint a "felvettek volna ha bekoltozok a varosba", mert ilyen nincs. A kutyát nem érdekli hol laksz, csakra, higy idoben ott legyél a munkahelyen.
2016. júl. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem vesz be a vállalkozásába?


Ha nem vesz be, akkor muszáj lesz beletörődnie. Nem várhatja el, hogy aprópénzért maszatolj itthon. A te életed, a te döntésed. Nem értem azokat a szülőket, akik hátráltatják a gyereküket.

2016. júl. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ez egyáltalán nem kamu. Azzal kezdte a főnök, hogy nem-e akarok beköltözni a városba. A kutyát se érdekli? Közel 22ezer Ft a bérletem okoska.
2016. júl. 17. 21:51
 6/19 A kérdező kommentje:
Azért nem vesz be, mert lány vagyok, meg nem akarja utánam fizetni a tb-t meg az ilyeneket.
2016. júl. 17. 21:53
 7/19 anonim ***** válasza:
27%
De külföldön mit csinálsz egy érettségivel ha megkérdezhetem?
2016. júl. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%
Mert lány vagy... No comment. Gratulálok neki... Hogy valaki ezért ne alkalmazza a gyerekét...
2016. júl. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon szomorú,hogy ennyi pénzt keresnek sokan. Viszont neked is kéne azért alkalmazkodni . 30km nem annyira sok, ha nincs más, akkor vállalni kéne és bejárni ennyit minden nap.Igazi cégeknél fizetni kell a bejárást,hogyha másik településről megy az illető.

Meg ha lány vagy , nem nagyon vagy helyhez kötve, akkor ilyenkor pl egy balatoni szezonmunkát is be lehetne vállalni. Ott fizetik a szállást .És nem 80-at kapnál egy hónapra!

De persze a külföld is jó ötlet. Bár jobb lenne ,hogyha lenne végzettséged . Pl tudok olyat, aki műkörmösként ment ki Ausztriába.A nyelvet nem nagyon beszéli,csak magyar ügyfeleket fogad. Nagyon jól él, rengeteg ügyfele van . Szóval szakma alatt nem kell azt érteni,hogy most akkor végezz el egy 6 éves egyetemet. De legalább valamilyen kis papírod legyen.Ha más nem, akkor külföldön próbálj végezni valamit.

és menj. ne tartson vissza apukád. ha annyira jót akarna neked, akkor bevenne a cégébe, nem hagyná,hogy 50 ezerért közmunkázz. Vagy ha nem is venne be(mert pl egy kőműves cégbe nem sok munkád lenne lányként), de ha olyan jól keres, akkor segíthetne a taníttatásodban . Mert az érettségi lófasz, azzal nem lehet munkát találni.A jogosítvány szintén nem érdekel senkit, alap dolog. Az irodai szakma nem rossz, de azért nem fogtad meg az isten lábát ezzel a végzettséggel.Próbálj valamit kitanulni még.

2016. júl. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Szakma es kivallo nyelvtudas nelkul kulfold butasag
2016. júl. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!