Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Barátnőm gyerekét nehezen...

Barátnőm gyerekét nehezen tudom elfogadni, de a barátnőmet nagyon szeretem. Mit tegyek a jó kapcsolatunkért?

Figyelt kérdés
16 éves a fiú, de gondolkodásban 10. Napi 10 órát játszik számítógépen vagy TAB-on. Az anyja hiába szól éjfélkor, hogy hagyja abba, nem akarja kikapcsolni. Mivel alig mozog, ezért csak eszik, eszik, hízik. Nagyon dagi, alig tud menni is már. A barátnőm nem tud hatni rá, inkább hagyja játszani egész nap, és tolja elé mindig a rengeteg kaját. Szeretem a barátnőm, közös jövőt terveztünk. Most viszont nem tudom, hogy meddig bírom így. Nehezen viselem el a gyerekét. Ha beszélgetünk, akkor olyan mintha egy 10 éves gyerekkel beszélgetnék. Én nem akarok beleszólni a nevelésébe, mert azzal haragot váltanék ki a barátnőmben.

#nevelés #barátnő #élettársam gyereke
2016. aug. 7. 12:50
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
66%
Vidd el közös sportolásra
2016. aug. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Igen, ez jó ötlet. Ki is találtam erre már valamit. Közös sportos program esténként.
2016. aug. 7. 13:14
 3/41 anonim ***** válasza:
69%
Van bőven rendes nő, akár még értelmi fogyatékos kismalac nélkül is.
2016. aug. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
92%

Figyelj ne a gyereket hibáztasd, amiért így nevelték. Tudom, nagyon szereted a barátnődet, DE akkoris "hagyja játszani egész nap, és tolja elé mindig a rengeteg kaját" (és erősen valószínű, hogy majd a közös gyerekkel is ezt fogja tenni).

Szerintem első körben a pároddal beszélj erről: igen, tudom nem szeretnél beleszólni a nevelésbe, de ha hallgat rád (és pld. egészségesebb ételeket főzz, vagy, nem engedi a napi 10 óra netet, és megkéri, hogy a fiú segítsen neki, néhány addig ismeretlen dologban mint a mosás vagy a porszívózás. Nem egyik napról, a másikra: apró változások szükségesek, hogy a fiú "beleszokjon", és ne legyen családi konfliktus) akkor hosszú távon nagyon jót fogsz tenni.

A fiúval pedig próbálj közös programot csinálni -akár valamilyen közös sportot, vagy túrázatok, esetleg vegyél neki egy edzőtermi bérletet, ahová közösen eljárhattok.

Nincs valmailyen ismerősöd (unokatesó, legjobb barát gyereke...), aki hasonló korban van és nem lakik messze? Egy közös programot összehozhatnátok, ha csak egy estére is -lehet, hogy augusztus végére arra kapod magad, hogy a fiú nap mint nap találkozik majd vele és nem a szobájában ül.

Szeptembertől pedig irassátok be valamilyen szakköre, edzésre -új barátok, új környezet ami kimozdíthatja az addig megszokottból. Illetve az sem árt, ha diszkréten is, de az anyja elbeszélgetne vele a cukorbetegség és az inzulinos kezelés veszélyeiről.

2016. aug. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
84%

Ha tényleg olyan kövér, előbb étrenddel kell leadni pár kilót, nem szabad sétálni sem. (Reumatológus mondta.)


Úszás, biciklizés.

2016. aug. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Az "értelmi fogyatékos kismalac" anyukáját nagyon szeretem, szerelmes vagyok belé. 1 éves a kapcsolatunk és soha semmi probléma nem volt közöttünk. Ez pedig nagy szó, mert sajnos futnak bolond nők is az utcán sok ezren, akik elsőre aranyosak, de később házisárkánnyá válnak. Belefutottam már 1-2-be, és már érzem a jeleket, ha veszélyes az illető. Itt, ebben a kapcsolatban ennek semmi jele nincs. Éppen ezért hosszútávra tervezem vele a kapcsolatot, csupán megoldást keresek az előttem lévő akadály leküzdésére.
2016. aug. 7. 13:33
 7/41 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es!

Vannak barátai, de ha mennek hozzá, akkor is csak számítógépen játszanak közösen. Nekem ez nem tetszik. Ha elmennek a haverok, akkor folytatja egymaga a neten a játékot. Ha ki kell kapcsolni a számítógépet, akkor előveszi a TAB-ot, és képes 3 órát még játszani rajta "titokban". Amikor lebukik, akkor az anyja csak annyit mond halkan: "mostmár tedd le". Félek, hogy a sportbérlet esetén egyszer fog elmenni, utána soha többet, mert mozogni kell, és ő azt utálja. A porszívózás és egyebek,...hát mindent utál, főleg ha segíteni kellene valamit, az anyja meg megcsinál mindent így egymaga.

2016. aug. 7. 13:40
 8/41 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, persze, hogy utál takarítani, ha az anyja helyette megcsinálja. A gyerekek rafináltak -tudják, ki mit enged meg, és, hogy egy következetlen, túlengedékeny anya milyen kényelmi pont lehet neki.

De ebben, NE a gyereket hibáztasd. A párod ha nem tud elég határozottnak, következetesnek lenni, akkor a világ legjobb gyereke is olyanná válik, mint az övé, egy idő után. Pláne ha születésétől kezdve, azt látja, hogy anyuka majd megoldja...

Egyébként meg ha elmagyarázza az anyukája neki, hogy nehéz lesz párt találni ezekkel a mértekkel, és komoly egészségügyi gondok fognak fellépni néhány éven belül ha ezt folytatja, akkor valószínűleg megfogja érteni, hogy nem árt neki az edzés (a legjobb ha személyi edzővel kezdtek!), mivel a kamaszokban megvan az a belső hiúság, ami miatt képesek állandóan diétázni, szálkásítani stb.

2016. aug. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
69%
Az ő gyereke, neki kell vele foglalkozni. Megértem hogy irritál. Én se szeretnék egy ilyen emberrel együtt élni.
2016. aug. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
73%
Beszéld meg a nővel hogy az internetet korlátozzátok. Ennyi. Aztán ki fog mozdulni némi puffogás után.
2016. aug. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!