Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Barátnőmet verik otthon és...

Barátnőmet verik otthon és senkinek nem mer szólni. Tehetek valamit?

Figyelt kérdés

2016. márc. 13. 09:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok? Rendőrség?
2016. márc. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ő 15 én 13
2016. márc. 13. 10:20
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Állj mellette, támogasd és bátorítsd arra, hogy igen is merjen szólni erről! Magától nem fog abbamaradni a dolog, itt lépni kell! Mindkét szülője veri, tehát nem tud az egyikükhöz fordulni a másik viselkedése miatt, ugye?

Vannak olyan rokonai, akikre számíthat? Nagyszülők, szülők testvérei, keresztszülők stb? Az osztályfőnökével milyen a kapcsolata az iskolában? Vagy iskolapszichológushoz is mehet, neki is szólhat. A lényeg, hogy legyen legalább egy felnőtt, akitől segítséget tud kérni, és irány a gyermekvédelmi hatóság. Nem lesz egyszerű menet, de valószínűleg még mindig jobb lenne neki, ha kivennék a családból.

2016. márc. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Elég depis (jár vele pszihiáterhez) és fél az emberektől. A legtöbb barátját ellökte már magától. Az anyja nem veri, ő csak szóval bántja, fenyegeti.
2016. márc. 13. 13:15
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
Miért verik?? Nem elfogadható dolog a verés csak mondjuk ha mellette zürlik balhés a làny akkor lehet azt kéne megjavìtani
2016. márc. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A pszichiáternek sem szólt ezekről a dolgokról?? Ezt nem tudom elképzelni... Teljesen érthető a depressziója, hiszen testi és lelki bántalmazást szenved el, gondolom anyukája teljesen tönkretette az önértékelését.

Ha a pszichiáteréhez jól viszonyul, én a helyedben arra bátorítanám, hogy vele beszéljen erről. Ő tájékoztatni fogja a lehetőségeiről, és akár segíthet is neki elindulni azon az úton, hogy ezellen tegyen.

2016. márc. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Fél a pszihiáterétől. Egyébként nem balhés lány, csak nem olyan mint ahogy a szülei elképzelték. :(
2016. márc. 13. 13:54
 8/12 Quatermain ***** válasza:
100%
Kérlek írd körül a családi körülményeket, hogy tudjak válaszolni. Egyébként értékelem, hogy nem akarsz szemet hunyni rajta, én sem tenném.
2016. márc. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Átlagosan élnek, csak a szülei nem így képzelik el a lányukat. Én sajnos nem teljesen látom át, nekem jó szüleim vannak és még nem éltem annyit, hogy ilyen borzasztó dolgokat megérthessek. Úgyhogy bocsánat de nem tudom pontosan leírni, hogy mi is van.
2016. márc. 13. 14:32
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor se megoldàs a verés.Te szüleidet kerdezted ez ügyben ök hogy làtjàk a dolgokat?? Mégis hasonló cipöben jàrnak ismerik bnöd is.
2016. márc. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!