Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem hiszik el, hogy...

Miért nem hiszik el, hogy most már semmi bajom?

Figyelt kérdés

Kezdem az elejétől. Szüleim túlságosan féltenek és bár már sokszor megbeszéltem velük, hogy tudok magamra vigyázni, még mindig túlreagálnak mindent. Ez az egész ott kezdődött, hogy volt egy sérülésem foci miatt, meg lett műtve a lábam és már akkor is teljesen kiakadtak. Ekkor kezdődtek a veszekedések és emiatt nem szeretek semmit elmondani nekik. Nem tudok sportolni, a legtöbb barátommal így megszakadt a kapcsolatom, kb csak 1-2 ember van, akivel még beszélünk meg találkozunk. Persze engem hibáztattak, konkrétan azt mondták, hogy az én bénázásom miatt történt ez az egész. Ez tény, de azért ezt folyton hozzám vágni kicsit sértő..


2 hete elkaptam valami megfázást és tüdőgyulladádom is volt. Most pénteken leszek 18 éves és megbeszéltük egy haverommal, hogy odamegyek hozzá és nála fogjuk tartani. Erre szüleim kitalálták, hogy innen nem megyek sehova, még biztosan nem vagyok jól, tök felesleges elmennem. Kezdeném azzal, hogy a barátom Siófokon lakik, mi pedig Pesten és vonattal fogok menni, erre mondták, hogy túl drága, ne menjek. Először is, 16 éves korom óta járok diákmunkára, általában magamnak veszem meg a dolgaimat, ahogy ezt a jegyet is. Általában nem szórom a pénzt, ezt ők is nagyon jól tudják. Ráadásul ezzel a barátommal is nagyon ritkán tudok csak találkozni. Másodszor is, ezt már megbeszéltük. Harmadszor is, sokkal jobban vagyok, mint voltam. Már azt is felajánlottam, hogyha véletlenül olyan rosszul lennék, akkor hazamegyek, de nem, erre is az volt a válasz, hogy maradjak. Nos, a tervünkben az van, hogy jövőhét utáni hétvégén mennék haza, mivel lesz egy koncert, ráadásul már vagy 6 éve várok, hogy Magyarországra jöjjenek, és haverom megvette nekem a jegyet már régen. Szóval már csak azért sem mondhatom, hogy nem megyek. Negyedszer pedig ami a legfontosabb. Jön hozzánk (mármint a haveromhoz Siófokra) egy holland barátunk. Úgy volt, hogy mi megyünk hozzá, de miután utánaszámolgattunk rájöttünk, hogy perpill csórók vagyunk hozzá. Ráadásul biztos vagyok benne, hogy miután bejelentem, hogy hé megyek Hollandiába, anyáék biztosan letépnék a fejemet :D Őt még onnan ismerjük egyébként, hogy kilencedikben cserediákként érkezett hozzánk.


Minden lehető módon próbáltam meggyőzni őket, hogy nem vagyok már annyira rosszul, nem hiszik el. Elmondtam nekik a fent említett dolgokat is, akkot pedig megsértődtek és csak veszekszünk és veszekszünk.


2016. aug. 9. 22:14
 1/5 gnoomage ***** válasza:
33%

Wáó, ezt velük kell megbeszélned...


Azért ilyenek mert szülők, valamennyire vissza is kell tanítani nekük, hogy már nem vagy 10(főleg 18 évesen).

2016. aug. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kedves Apu, Anyu, tudom hogy aggódtok értem, de már jól vagyok, el fogok menni a barátomhoz. Így döntöttem, köszönöm, hogy támogattok a felnőtté válásban.
2016. aug. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Menj csak el, a szüleid meg fogják érteni.
2016. aug. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Menj el az orvoshoz, kérj igazolást az állapotodról. Egy tüdőgyulladás nem megfázás, sokan belehaltak már. Az, hogy jobban vagy, nem azt jelenti, hogy meggyógyultál. Az immunrendszered még tropa, nagyon könnyen össze tudsz szedni más betegséget.
2016. aug. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk, ha így nyár közepén meg tudtál fázni és még tüdőgyulladásod is lett, akkor vagy nagyon nem tudsz vigyázni magadra, vagy nagyon gyenge az immunrendszered. Szedsz még gyógyszert?


Valamennyire megértem a szüleidet.

Most pénteken utaznál Siófokra és jövő hét utáni hétvégén mennél haza? Tehát két hetet Siófokon lennél? Azt én is túlzásnak tartanám.


A te szempontodból öngól, hogy leszervezel egy odautazós, ottalvós bulit anélkül, hogy a szüleiddel megbeszélnéd, mit szólnak hozzá. Ezzel eleve fölösleges problémát csinálsz magadnak, hogy mi van, ha nem engednek el, ill. veszekszenek emiatt. Ráadásul őket esetleg külön dühíti, hogy kész tények elé akarod állítani őket. Okosabb lett volna előbb bevonni őket.


Ezzel együtt persze lehetnének ők is rugalmasabbak, meg mondhatnák, hogy neked lesz rossz, ha visszaesel a betegségbe. Meg el is mehetsz ellenkezésük dacára, csak akkor állóháború lesz otthon, az meg gondolom nem hiányzik.

2016. aug. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!