Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem hiszik el az emberek...

Miért nem hiszik el az emberek, hogy a Linux azért gyorsabb, mint a Windows, mert a Windowshoz képest semmi sincs benne?

Figyelt kérdés
Úgy könnyű gyorsnak lenni, hogy üres az egész rendszer és alig támogat hardvereket. Tűzfal sincs rajta például, Windowsban van. Vírusok azért nincsenek Linuxra mert a világon pár százalék használja csak, a maradék Windowst és egyebet. Nem éri meg írni rá vírust.
2015. ápr. 22. 11:15
1 2 3
 1/29 Tengor ***** válasza:
Ezt hiszik?
2015. ápr. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. Pedig ez az igazság, a Windows 7 feltelepítve sokkal több helyet foglal el, mint a Linux, aminek az oka az, hogy a Windows tele van minden szükséges dologgal, a Linuxban pedig alig van valami.
2015. ápr. 22. 11:29
 3/29 anonim válasza:
Én elhiszem ha ez megnyugtat :-)
2015. ápr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Tengor ***** válasza:
Szükséges dologgal? Pl?
2015. ápr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Brühühü.

Elég merész kijelentés ez, tekintve hogy egy Windows üresen teljesen használhatatlan, egy nap mire mindent feltelepítesz és beállítassz.

Ezzel szemben Linuxon fél óra alatt feltelepítesz egy teljesen működő rendszert, kisebb helyen, kevesebb erőforrással, és mindezt ingyen.

Savanyú a szőlő, mi, Vérpistike?

2015. ápr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

No akkor itt van jópár komoly têvedés: a linuxnak sokkal komolyabb tűzfala van mint a windowsnak( bármelyik verziót tekintve).

Ez az iptables sokkal többet lehet csinálni vele, route-olni stb. Tulajdonképpen minden router ezt használja, lehet alkalmazásokat, portokat tiltani átirányítani, és majd minden protokollt támogat. Nem véletlenül van a szerverek nagy részén linux. Egyszer olvastam hogy még az új Enterprise osztályú hajón is Redhat linux van , a hajó pedig az amerikai hadsereg legújabb fejlesztése. A linux már akkor tudott több magot kezelni amikor a windows még sehol nem járt a kihasználás tekintetében.

Van linux vírus, rootkit stb és a szerverekre gondolva jobban is megérné de addig míg a felhasználó el nem indítja rendszergazdaként a vírust addig az nagy kárt - a dokumentumok elvesztésének kivételével nem tud okozni.

Míg egy windowsos kártevő kabásból kivégezheti a rendszert.

Az 5%-al meg ott vitatkoznék, hogy minden androidos teló java virtuális gépe alatt egy linux kernel va.

2015. ápr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen igaza van a kérdezőnek, ha a damn small linux disztróra gondolt.
2015. ápr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

"Szerintem teljesen igaza van a kérdezőnek, ha a damn small linux disztróra gondolt."

Köszönöm. Rákerestem az interneten, ez valami 10 éves oprendszer? Borzalmas ahogyan kinéz: [link]

2015. ápr. 22. 12:03
 9/29 Tengor ***** válasza:
100%

Ahogy kinéz?

Úgy néz ki, ahogy a felhasználó akarja. Nincs rákényszerítve egy ablakozó rendszerre, mint Win alatt. Igen lehet ott is skinezni meg mit tudom én, de az csak skin.

2015. ápr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

windows: azt eszed amit kapsz

linux: azt eszed amit akarsz


van jó pár ablak kezelő(KDE, Unity, Xfce, MATE, Cincamon Gnome, LXDE), azt telepítesz fel amelyiket akarod, sőt ha értesz hozzá sajátot is csinálhatsz

2015. ápr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!