Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Minek anyunak random elkezdeni...

Minek anyunak random elkezdeni ordibálni egy évvel ezelőtti dolog miatt amiről nem én tehetek? 14l

Figyelt kérdés
Hatodik év vége felé egyik osztálytársam vagdosta magát(ez másik történet ami itt igazából lényegtelen),és ügyet csinált belőle osztályfőnök,úgyhogy ez elkezdett terjedni a szülők között.Én anyámnak nem szóltam erről mert ki akar hegyibeszédet hallani olyasmiről amiről nem én tehetek.Kitudódott közbe,anya meg akarta tiltani,hogy barátkozzunk,eltiltott a nettől nehogy,chateljünk.Vagyis két napra aztán hagyott.Mostmeg random ordít velem,hogy minek vagdosom magam,átfog nézni és ha talál valamit,akkor eltilt egy csomó dologtól.És így random üvölt velem,de nem néz át.Szerintem tudja,hogy úgyse talál semmit.Most komolyan jól esik velem óbégatni?Ez normális?Miért kell ezt csinálnia?Mit tegyek ellene?14l
2016. aug. 10. 13:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Tőle kérdezd meg, hogy mit óbégat, miért nem fér az agyába, hogy nem vagy annyira hülye, mint az osztálytársad. (feltételezhetően)
2016. aug. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
Vagdosod magadat vagy sem? Ha igen, akkor érthető, hogy ordibál veled, baromságot csinálsz, akármilyen trendi is.
2016. aug. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
Óbégatni.... csak félt téged, de nyilván ezt te 14 évesen még csak óbégatásnak fogod fel. Ugorj vissza erre a kérdésre x év múlva vagy akkor, ha a te gyereked fog egy ilyen emberkével barátkozni/chatelni, akinek öngyilkos hajlamai vannak. Akkor talán megérted szerencsétlen anyukádat.
2016. aug. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
78%
Persze h megvédeni akarja. Ugyanakkor sztem van egy normális szülő-gyerek bizalom, ami ebből kilóg. Ha megbízna benned rendesen, nem csinálna ilyeneket.
2016. aug. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem vagdosom magamat!Írtam is,hogy úgy se talál semmit!!
2016. aug. 10. 14:25
 6/12 anonim ***** válasza:
13%
Sejtettem , h 0-ás leszek.. De kérdező ez a baromi nagy igazság! Ha meg ezen a szinten maradsz, mint most vagy, akkor anyukád jogosan nem bízik benned :)
2016. aug. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
91%

Persze, mindíg ugorjunk a gyerekre az ilyen kérdéseknél, mert egy gyerek semmire se jó.


14 éves emberről beszélünk emberek, nem egy csecsemőről, ilyenkor már rég van tudata és agya! Lehet, hogy nektek nem volt, de lehet neki van, nem tudhatjuk.


A lényeg az, hogy a bizalom= a nullával és ez most talán a legkisebb gondja most a kérdezőnek.


Az anyja eltíltja a nettől és a barátjától a nyáriszünet kellős közepén megsúgom, ezután meg még teljesen jogos?


Egy gyerek azért vagdossa magát, mert


1. Depressziós

2. Mentálisan menthetetlenül hülye, ha trendből csinálja


A kérdezőnél egyik sem áll fent, de ha mindíg ilyen lesz az anyja, akkor az 1. lehet megtörténik majd előbb utóbb. Most mi lesz, az anyja meghal egy hírt a Tv-ben, hogy a számítógép agyrákot okoz, mert épp a média megint befosott, hogy a TV helyett már inkább a youtube és videójátékok kötik le az embereket (felnőttet és gyereket eggyaránt), akkor pedig eltíltja a géptől is örökre?


Vagy, hogy egy gyerek nem tudott bánni a szülei pénzével és ezért az interneten teljesen elköltötte a családi vagyont, ezért soha nem fog pénzt kapni ezentúl és egy pénzügyi csőd lesz mikor lesz fizetése (mint a magyarok 70%-a), nem fog tudni a pénzzel bánni.


Az ilyen szülő nem szülő, a tíltás magyarázat és logika nélkül csak arra jó, hogy miest megszűnik a tiltás, egyből a mélyszakadékba ugorjon a gyerek a szabadság miatt.


Egy normális szülő megmagyarázza, hogy mi-hogy-merre, meg talán egy kis élettapasztalatot is megoszt, nem pedig elkezd üvölteni és eltíltani az egész élettől valakit, mert valaki más rossz döntéseket hoz.

2016. aug. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szegény osztálytárs, aki vagdossa magát, komoly mentális gondja van. Remélem, az osztályfőnök iskolapszichológushoz irányította. Az anya nem érti, hogy ettől még nem lesz az ő gyereke is olyan, mert barátkozik vele. (szegény osztálytárs, a legrosszabb ami történhet vele, hogy a barátait is elveszíti)
2016. aug. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Vagdosta magát!Múlt idő.Amúgy nem az iskolapszihológushoz ireányította át.A tesi tanárral karöltve üvöltötte le az osztály előtt,hogy mekkora idióta.....Meg OSZTÁLY ELŐTT kérdezte ÜVÖLTVE,hogy miért csinálja.Persze,hogy nem mondja el úgy...És osztályfőnökit adott neki...De az a durva,hogy a tanár tanult pszihológiát...Bár ez egy éve volt az óva minden oké,ha jól tudok mindent.Bár a lánnyal már nem vagyok jóba,mert összejött egy fiúval és elszált magától...
2016. aug. 10. 19:14
 10/12 anonim ***** válasza:
63%
Anyukádnak nem való gyerek.
2016. aug. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!