Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálja, ha szüleim nem...

Mit csinálja, ha szüleim nem engednek el egyedül nyaralni?

Figyelt kérdés
Már 4 éve nem voltam nyaralni, mert szüleim folyton dolgoznak éjjel-nappal és szigorúan megtiltották, hogy bárhova elmenjek, csak otthon maradhatok. Ha megszegem, pedig megvonnak mindent, gépet, telefont, és még a haverokkal is csak Vasárnap találkozhatok, azt is megvonják.

2016. aug. 10. 14:53
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja és 16/f
2016. aug. 10. 14:56
 2/16 anonim ***** válasza:
38%
Én se engednélek el ennyi idősen.
2016. aug. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 gnoomage ***** válasza:
58%
Semmit, 16 vagy, ők mondják meg mit tehetsz, ezt perpill tök érthető hogy nem engednek el.
2016. aug. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De így bele fogok őrülni az unalomba :(
2016. aug. 10. 15:25
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Próbáld velük megbeszélni, hogy mondjuk szeretnél valamit sportolni, ha van a közelben erre valami lehetőség, azt csak megengedik, hogy oda járj, nem?
2016. aug. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
Én sem engednélek EGYEDÜL nyaralni.
2016. aug. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%
Esetleg menj el rokonokhoz pár napra, és legalább addig enyhül a vasszigor
2016. aug. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
43%

Kérj háziállatot(lehetőleg kutyát). Komolyan mondom. Ha valaki rendesen, full szeretetben akarja felnevelni, mindenről gondoskodva az állatról, akkor olyan végtelen időnyelő, mint bármilyen más függőség. 24 óra egyszerűen sokszor kevés.


Persze csak úgy, hogy suli mellett is tudod vállalni a felelősséget, nyílván nem annyi idő dehát na.


Amúgy spoiler alert, ezzel két legyet is ütsz, mert pl a kutyát elkell vinni sétálni minden eggyes nap, szóval ilyenkor mivel ők nem tudják mert dolgoznak, rád marad ez a feladat. Így ki is tudsz mozdulni otthonról és emberek közé mehetsz, és lesz egy aranyos kedvenced, aki mindíg melletted lesz.


Viszont vigyázz! Úgy rendezd be a séta időt, hogy amikor kezdődik a suli, akkor is eltudd vinni (érsd, ne 11 órára lődd be). Reggel és este szokták a legtöbben. Reggel korábban felkell kellned emiatt majd, gyakorlatilag tekints úgy rá, hogy a saját életed megnehezíted így. De mindez megéri majd.

2016. aug. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

Nemcsakhogy nem vagy nagykoru, igy nyilvan azt csinalod amit mondanak, de 16 evesen az is valoszinu, hogy az o penzukbol gondolnad a nyaralast, amit meg szinten ok mondanak meg hogy mire koltenek.


4 evet kibirtal, meg 2 hatravan, utana azt csinalsz amit akarsz, felteve hogy boldogulsz onalloan.

2016. aug. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%
Ennyi idősen tényleg nem mehetsz egyedül nyaralni de! Én ennyi idősen egyik táborból jártam a másikba. Kezdj el cserkeszkedni, vagy valami sportot. Így biztosan nyílik ilyesmire lehetőség. Keresgélj a neten és beszéld meg a barátaiddal, hogy menjetek együtt. A szüleiddel meg próbálj meg beszélgetni, mert ez tényleg nem normális, hogy 16 évesen hetente csak egyszer találkozhatsz.
2016. aug. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!