Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám ver. Tanulhatok...

Anyukám ver. Tanulhatok külföldön szülői felügyelet nélkül? Elköltözhetek mielött 18 lennék?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak, mikor még meg sem születtem, mert apám alkoholista. Anyám pedig nem szeret engem. Mindig ki is fejezi, üt, és olyanokat mond, hogy bárcsak meg se szült volna. Multkor megvert, mert fürödtem. Van, hogy rúg mikor a füldön fekszek és leköp. Addig míg nem remegek a sírástól. Mindig megpofoz, megtép és mikor ránézek "mérgesen", pedig mindig mondom neki, hogy ilyen az arcom, de nem érti meg.

A földön alszok, nem találkozhatok a barátaimmal suli után, ha hajat mosok is már azt mondja, hogy "nagy nő akarok lenni", nincs fűtés és nincs mosogép, a hűtő alig működik, a csapok rosszak. Mikor már nem bírtam tovább és felvágtam az ereim azt mondta, ha mégegyszer meglátja megöl. Nem lehet vele semmiről beszélni, tehernek érzek magam. Mindent visszamond amit elmondok neki, mint pl, hogy azt mondtam neki, hogy gazdag leszek, ha felnövök, erre mindig gúnyol pedig csak vicceltem és miért baj, ha pozitív vagyok?..

Mikor észreveszi, hogy szempilla spirál van rajtam, vagy ki van festve a körmöm azt mondja, hogy az utca szélén fogok kikötni.

Nincs sok pénzünk, de még a cipőn is spórol, pedig majdnem az egész talpa hiányzik. Azt még megértem, hogy zsebpénzt nem kapok (soha nem is kérnék, megértem, hogy nem tehetjük meg, hogy szórjam a pénzt), de az alapvető dolgokat sem veszi meg. Nemhogy telefon, meg ilyesmi.

14 vagyok, idén kell majd felvételiznem és model szeretnék lenni, külföldön tanulni, de nincs semmi ismerősöm külföldön. Van valakinek valami ötlete, hogy megehtnék ki szülő nélkül? Vagy elköltözni itthonról legalább mielött 18 lennék?

Tudom, hogy én sem vagyok tökéletes és lehet, hogy túlzok, de ez az én szemszögem. Persze hálás vagyok, hogy ad tetőt a fejem fölé és, hogy felnevel. Néha idegbeteg, néha pedig kedves. Olyan mintha két teljesen más ember lenne. Nekem is mindig ezt mondják és félek, hogy olyan leszek, mint a szüleim. Néha azt veszem észre, hogy véletlen elordítom magam..

De a kérdésem az, hogy van-e út arra, hogy kint tanuljak a szüleim nélkül? Vagy, hogy elköltözzek mielött 18 lennék?

Bocsánat a helyesírási hibákért és ha értelmetlen voltam, gyorsan kell írnom. Köszönöm a válaszokat (:



2016. aug. 14. 20:51
1 2
 1/18 anonim válasza:
Ez így nagyon nincs rendben. Írd meg nekik a problémád, szerintem tudnak segíteni: [link]
2016. aug. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Külföldre 14 évesen nem mehetsz, a rendőrség fog hazavinni és kitudja hová fogsz kerülni. A gyámügyre mindenképp menj el.
2016. aug. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
összepakolsz egy hátizsáknyi cuccot a legfontosabb dolgaiddal és besétálsz a rendőrségre vagy az első rendőrhöz odamész, akit meglátsz, ott elmondod, hogy vernek és félsz hazamenni - onnan a rendőrök intézik a gyámügyet
2016. aug. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
36%
mondjuk, azt nem értem, szempillaspirálod meg körömlakkod honnan van, ha zsebpénzed nincs és anyád nem vesz semmit
2016. aug. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Szia, ez nehéz helyzet, de vannak lehetőségek. Barátnőm is NAGYON hasonló helyzetbe volt, őt is verték, szidták, gúnyolták és sosem hittek az álmaiba. Ha van egy barátod akihez oda költözhetsz akkor tedd azt vagy ha van egy családtagod akihez költözhetsz költözz hozzá. Sajnos 14 évesen nagyon nehéz az ilyesmit megvalósítani, de persze mást is választhatsz. Ha megver és 2 héten túl gyógyuló sérülést szerzel (csont törés, komolyabb belsővérzés stb) akkor feljelentheted anyukádat és akkor állami gondozásba kerülhetsz. Hidd el nekem nem olyan rosszak mint ahogy mondják. Kitartást és írj bátran ha további tanácsot kérsz!
2016. aug. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
Vagy van még a kék vonal: [link] (#1 voltam)
2016. aug. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
én átérzem még ha ilyen konkrétan nem is történt meg velem de akkor is tudom milyen érzés empatikus vagyok. ez így biztosan nem tartható állapot amit tanácsolnék az szakemberhez fordulás rendőrséget felkeresni akik tovább intézkednek stb... mert ha ez továb folytatódik akkor lelkileg pszichésen kifogsz készülni e miatt csomó stressz fog érni ezáltal és még sorolhatnám. mindenféleképpen keress/kérj segítséget csak ezt tudom tanácsolni.
2016. aug. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
22%

Azért leszállhatnál a földre.

Modell akarsz lenni. csak éppen fogalmad nincs arról, miként is lesz valakiből modell. Ha külföldön tanulnál, az sem vinne közelebb a modellkedéshez.

Amúgy beszélsz valamilyen nyelvet, hogy egyáltalán külföldön képes lennél tanulni valamit?

Bármilyen külföldi iskolába nem lehet csak úgy bejelentkezni, hogy hahó..itt akarok tanulni. Arról nem is beszélve, hogy ki vállalna felelősséget érted? Ki tartana el? Ki fizetné a tanulásod költségeit? na, meg a modellkedéshez szükséges tanfolyamok díját?

2016. aug. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
92%

Szia! Elnézést mindenkitöl AZ offért de szivesen küldenék jó minöségü alig hordott vagy új is van köztük ruhát/cipöt ha szükséged van rá. Pont mostanában gondolkodtam rajta, hogy kinek adhatnám amit nem használok, meg még a környezetemben baráti körömben élöktöl is biztos tudnék kérni. Ha szivesen elfogadod és nem sértelek meg vele akkor írd ki ide kommentbe és küldök utána magánüzenetet és megbeszéljük, hogyan tudom eljuttatni hozzád.

Minden jót!

Üdv. Szilvi

2016. aug. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
15%
Nem lehet bárkiből modell.
2016. aug. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!