Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell egy gyereket...

Miért kell egy gyereket elcibálni temetésre?

Figyelt kérdés

Az egyik távoli rokonunk (egy kb 70-es bácsi) meghalt. Mi alig ismertük, de elmentünk a temetésére. Volt ott egy másik rokoni család, ők közelebbi rokonaik voltak az elhunytnak meg a hozzátartozóinak. És itt jön a lényeg: magukkal hozták a kb 4-5 éves gyereküket, aki, elmondásuk szerint, kb nagyon max 2-szer láthatta életben ezt a bácsit, tehát kb nem is ismerte semennyire.

A gyerek türelmetlenkedett, sétálgatott, néha nevetgélt, majd kérdezgette az anyját, hogy mi ez, mi az, stb, az anyuka meg nem bírta neki mondani, hogy maradjon nyugton még, nemsokára vége, stb. Egyszerűen ez tipikusan az az eset volt, ami már nekem volt kínos, és a többi ember is eléggé csúnya szemekkel nézett, főleg anyukára meg a gyerekre.


Miért kell egy 4-5 éves gyereket elráncigálni egy olyan ember temetésére, aki hiába rokon, de nem is ismerte szinte semennyire se?? Nekem 5 éves koromban halt meg a dédimamám, mégsem voltam ott a temetésen, mert kb 1-szer láttam, és anyukám is tudta, hogy nem érteném, hogy mi történik, meg nem is ismertem.


De láttam már ugyanilyet, csak oldalt, voltak, tehát akik csak eljöttek búcsút venni az illetőtől, nem rokonok. Ott is 2 gyerek szaladgált, nevetett, lökdösött egy csomó embert, itt az anyuka meg már semmit sem csinált, se az apuka.



Miért kell egy kisgyereket elhozni egy temetésre úgy, hogy nem is ismerte az illetőt, vagy nem is rokon? Én el nem hiszem, hogy 1 órára képtelenek megoldani a felügyeletet.

Én vagyok az egyetlen, aki ezt nagyon illetlennek, és bunkóságnak gondolja? :\

Jó persze tudom, hogy a gyereknek egyszer fel kell fogni, hogy mi az a temetés, meg miért van, de ha nem is ismerte az illetőt....



Ti mit gondoltok? Mi a véleményetek?



2015. dec. 23. 14:27
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy temetésen nem ezzel kell foglalkozni, de azért a gyerekvisítás, nevetés eléggé zavaró. Főleg a közeli hozzátartozóknak, akik sírtak a fájdalomtól.
2015. dec. 23. 14:34
 2/16 anonim ***** válasza:
45%

nálunk az a fura, ha temetésen (esküvőn) valaki nem hozza a gyerekeit. igen, kicsiket is. igen, már a karonülők is ottvannak. És ez töktermészetes. igen, nem mindig vannak nyugton, és nem senkit se zavar. És nincs semmi fura benne, hogy olyanokat visznek a szüleik, akik nem is ismerték az elhunytat, a szülők ismerik. És nem senki se sirdogál a halotti toron már, a temetésen viszont töknormális a sírás, de a mosoly is. mindenki máshogy gyászol. És nem nem mindig tudja valaki megoldani az egy órás felügyeletet se ilyenkor, mert mondjuk nem is egy óra, mert távolabbról jönnek, illetve mondjuk adott esetben az összes rokon ottvan, így nincs kire bízni.


Neked ez a fura. más meg azt nem érti mi a fene baja van manapság az embereknek a gyerekkkel, hogy gyerekként viselkednek???

2015. dec. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Amikor en voltam temetésen, akkor a rokoni körben volt egy kb 3-4 eves kisfiú, ot nem hoztak el, mivel ok messze laktak, ezért megoldották ugy, hogy az egyik szülő kint maradt vele.

Igazából ez szerintem csak a szulokon múlik.


Es igen, meg kell tudnia ( sajnos), hogy mi az a temetés, stb...

De szerintem bőven ráér később is, nem kell 4-5 évesen elvinni mert mint te is írtad, nem érti meg

2015. dec. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nekem nem konkrétan a gyerekekkel van a problémám, hanem hogy ha már elhozzák, miért nem tanítják meg neki, hogy temetésen hogy illik és hogy nem illik viselkedni?
2015. dec. 23. 14:37
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Honnan tudod, hogy a közeli hozzátartozóknak zavaró? :O Én sajnos már temettem közeli hozzátartozóként... És engem cseppet se zavart a gyerekvisítás, kacagás se... Csak a kicsik nevetnek amúgy is. meg a sok kérdés se zavart. Sőt van családtagom aki több mint 50 év együttlét után temette a párját, és kifejezetten örült, hogy jöttek a gyerekek a rokonoktól. Mert ők az élet. csak a párja ment el, és szerinte fontos, hogy ilyenkor emlékeztesse valami a gyászolót az élet szépségére, és a gyerekek ezt megteszik, a kicsik pláne
2015. dec. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az elhunyt bácsi lánya kérte meg az anyukát, hogy mindjárt vége de a gyereket nyugtassa le. Így gondolom kicsit zavaró volt.

Magamból kiindulva engem például zavarna.

2015. dec. 23. 14:40
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

ezt én sem értem meg soha, hogy a kisgyerekeket minek kell a temetésre elvinni.

engem is elvittek 6 éves koromban a mamáméra, és ráadásul meg is nézették velem a holttestét a ravatalban...

egy életre bennem maradt a mamám hulla fehér arca, elég nagy trauma ért akkor.

sőt a kórházba is elvitt anyám, mielőtt meghalt a mama (rákos volt) és ott is végig kellett néznem ahogy a végső stádiumban az otthonról vitt ételt kiokádja magából miután pár falatot megevett.

most felnőtt fejjel elmagyaráztam anyámnak, hogy a lehető legnagyobbat hibázta akkor mikor elrángattak a temetésre, pedig lett volna aki vigyázhatott volna rám.

ezt egyébként családja válogatja, hogy hordanak e gyerekeket temetésre vagy sem.

ahol nagy kultusza van a temetésre járásnak, ott a családban is benne van ez a szokás, hogy márpedig a kisgyereket vinni kell magunkkal, hogy megtanulja mi az a tisztelet bla bla bla..

2015. dec. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

7 es ez nem kultusz kérdése... Nálunk a családban eddig egyetlen embert tudok aki kórházban halt meg, pedig már 40 vagyok... Egyszerűen otthon halnak meg az emberek. A családjuk meg jön meg, együttélnek. Egyszerűen idős, beteg, vagy csak épp meghalt embert is látnak mire felnőnek. Van aki kicsinek, van aki nagyobbnak. De egyszerűen ez ilyen. De mivel nem tabu se az időskor, se a halál, se a betegség, ezért senki se sokkolódik le tőle. Nincs mitől, mert az élet része az egész.


Szóval egyszerűen ez van.

2015. dec. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

Én ezt más oldalról látom. Én 11 voltam, amikor először vittek temetésre, ekkor halt meg először olyan közeli családtagom, akiére "illett" elmennem. 11 évesen szerintem már eléggé tudatánál van az ember. Mivel előtte nem találkoztam hasonlóval és nem is beszélgettek velem arról, hogy milyen egy temetés, ezért rémálmaim voltak már napokkal előtte, szó szerint szorongtam, mert nem tudtam mi fog ott történni. Talán ha leülnek velem beszélgetni a halálról már korábban, vagy elvisznek akár egy-két temetésre, akkor könnyebben vettem volna az akadályokat.


Nem gondolom, hogy mindenkinek a temetésére el kellene hurcibálni egy ekkora gyereket, ebben egyetértünk. De ha a kisgyereknek is közeli hozzátartozója halt meg (nagymama, nagypapa, nagynéni, stb.), akkor semmi gondom ezzel. Viszont a családnak fel kell készítenie a gyereket, hogy ne érje sokként és ugyanakkor egy icipicit talán a súlyát is érezze, még ha nem is könnyű megértetni egy kisgyerekkel ezt a helyzetet.

2015. dec. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%
Aki szerint a hozzátartozója temetésén a gyerek nevetés normális dolog, az beteg lelkületű ember... ott valami nagyon de nagyon nem stimmel.
2015. dec. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!