Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az élethelyzetben jó...

Ebben az élethelyzetben jó döntés a közös szülői felügyelet heti láthatással?

Figyelt kérdés

2 éve elváltunk. 60ezer gyerektartást kap. Egyezés alapján az anyához kerültek a gyerekek. A gyerekekre az elmúlt évben kb 10 bébiszitter vigyázott. Voltak albérletbe, most egy ismerősnél laknak. Albérletbe szinte folyamatosan, beleértve az estéket a bébiszitter volt velük. Eközben rendszeres munkája nincs, vagy válogat, vagy elküldik. A vállalkozásai kudarcot vallanak, de arra jó, hogy mögé bújva ne kelljen a gyerekeivel lennie. A gyerekek nem szeretnek ott lenni, ahol most vannak. Keveset vannak az anyukájukkal és sajnos nem is töri össze magát, hogy többet lehessen velük :( Velem sok minőségi időt töltenek és szeretnek nálam. A családsegítő szerint is gondok vannak az anyával, mint "anya". Elperelni nem szeretném, pedig sok bizonyíték és tanú lenne az anya ellen, de a gyerekeknek talán jobb lenne, ha legalább minden második hét biztos pont lenen az életükben.

Ha válaszolsz, úgy tedd, hogy tényként elfogadod amit leírtam.



2016. jún. 28. 06:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
A gyerekeknek jobb lenne, ha korlátlan láthatás lenne. Akkor vannak veled, amikor ez neked és nekik is megfelelő. Bár nem mindegy, hogy mekkorák a gyerekek.
2016. jún. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
64%
Sszerintem ha a gyerekek többet szeretnének veled lenni, beszéld meg velük, az anya hallatára. Meg ha úgyis sok bébiszitter vigyáz rájuk, beszéld meg a volt feleségeddel, hogy te majd vigyázol rájuk, amíg ő "dolgozik". A gyerekeknek nagyon fontos az apa és az anya jelenléte egyaránt. Súlyos következményei lehetnek, ha nincs előttük a példa. Bár az jó lett volna ha leírod gyermekeid életkorát.
2016. jún. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%

Az lenne a legjobb megoldás ha ti szülők egymás közt meg tudnátok beszélni ezt, hogy a gyerekek ne csak a megszabott láthatásokon lehessenek nálad, hanem sokkal többet.

Bár ezt nem tudjuk hogy mi a láthatási rend nálatok, ill. azt jelenleg betartjátok-e.

Az anyának is könnyebb lenne ha nem kellene annyiszor bébiszittert fizetni. Na meg a gyerekek szempontjából is.

Sajnos tudom milyen érzés amikor apránként elidegenedik a gyerek az egyik szülőtől, mert 2 hetente hétvégés láthatás van, ami mint tudjuk semmire nem elég. Az első házasságomból származó gyermekemmel sajnos így jártam, sokáig ment a vadítás, szigorúan csak a papír szerinti láthatás engedélyezése anyuka részéről.

Aztán sajnos a második kapcsolatom is tönkrement, de ott szerencsére sikerült ésszel, értelemmel megbeszélni a dolgokat a volt párommal. Nincs harag, a kisebbik gyermekem akkor jön hozzám amikor akar, nincs papír, és mindenki nyugodt, a gyerek is csak annyit észlel hogy már nem alszok ott, mégis rengeteget vagyunk együtt.


Ha már válásról van szó, ez utóbbit kívánnám a sorstársaknak!

te nem tudsz elérni valami ilyesmit?

Nem feltétlen 1 hét itt 1 hét ott variációban, hanem akár jobban bontva...

2016. jún. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem igazán világos, mit akarsz. A szülői felugyeletetek most is közös. Megosztott elhelyezést akarsz, amikor egy hetet itt, egy hetet ott van a gyerek? Ez nem fog menni az anya beleegyezése nélkül.
2016. jún. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

A leírás alapján szerintem az lenne jó, ha a gyerekek minél többet lennének veled. Anyuka nem tűnik biztos pontnak.

Egyébként anyuka mit szeretne? Ha ennyire nem foglalkozik velük, akkor nem lenne neki is jobb, ha nem neki kéne gondoskodni róluk, mármint, hogy nem vele élnének?

2016. jún. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Nehéz azt tényként elfogadni, hogy rendszeres jövedelem nélkül, albérletben lakva, mindössze a 60 ezer gyerektartásból meg a családi pótlékból valaki nemcsak eltart két gyereket + magát, de még bébiszitterre is telik, napi szinten. Bocs, de ezt velem nem eteted meg. Családsegítő mit keresett a volt feleségnél? Annak oka van, ha kimegy.

Sántít az egész történet, úgy, ahogy van. A felügyeleti jog alapból közös, ha nincs ezt kizáró, kellően súlyos tényező, a gyerekeknek pedig az lenne az ideális, amit egyik válaszoló írt, hogy akkor mennek hozzád, amikor akarnak, jobb megoldás, mint a hetenkénti hintapalinta, bébiszitterre is kevesebbet kéne költeni. Bár gyanítom, ennek most sincs akadálya, ha "sok, minőségi időt" töltenek veled.

2016. jún. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Elperelni nem szeretnéd - mért nem?
2016. jún. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is ez volt az első gondolatom, ennyi pénzből egyszerűen nem futja ennyire....valami nem okés a leírásban. Azt el tudom képzelni, hogy Anyuka robotol, dolgozik, hogy mindent ki tudjon fizetni (albi, bébiszitter, ellátás, stb.) azt már nem, hogy nem keresne egy fillért sem...
2016. jún. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Amik lemaradtak vagy nem írtam egyértelműen:

7 és 8 éves lányok. Felügyeleti jog kizárólagos az anyáé. (Nem bíróság ítélet alapján, hanem egyezség szerint.)

Egy hét velem, egy hét anyával. Erre gondoltam.

A bébiszitterekkel rend szerint összeveszett és/vagy nem fizette ki őket. Családsegítőhöz én fordultam segítségért. A közös lakásunkban laktak, ahol a vízmű fölmondta a szolgáltatást és a társasházra terhelik a vizet. Komoly közüzemi elmaradásai gyűltek fel. A lakáshitelt sem fizeti. Mire ment a pénze az elmúlt évben? Jó kérdés. A lakás értékesítés folyamatban.

Az is jó kérdés, hogy miért ragaszkodik a gyerekekhez, ha úgy is keveset van velük?

Félő, hogy csak a birtoklás és a pénz miatt. Tudom ez a legtöbb anyának felfoghatatlan, de én sem gondoltam volna, hogy ilyen létezik. :(

2016. jún. 28. 19:49
 10/14 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy te írásban, önként lemondtál arról, hogy a saját gyerekeiddel kapcsolatos fontos döntésekben részt vegyél? Ugyanis ezt jelenti a kizárólagos felügyeleti jog. Ha ilyen súlyos anyagi problémák vannak, miért gondolod, hogy megoldást jelent a heti váltás? Van fogalmad róla, mibe kerül két gyereket eltartani lakáshitel mellett (amit biztos, hogy fizetett, amikor csak tudott, a bank nem mosolyog két évig)?

Pontosítok: a gyerekeidnek akarsz optimális körülményeket, vagy a tartásdíjat akarod megspórolni? Előbbit nehezen hiszem el, aki olyan szinten sz@rik a gyerekeire, hogy semmiféle szinten nem akar belefolyni a nevelésükkel, iskoláztatásukkal stb, stb. kapcsolatos döntésekbe, az ne adja itt elő a hattyú halálát.

Ha mindaz igaz, amit leírtál, az lenne a minimum, hogy minden jogilag lehetségest bevetsz annak érdekében, hogy a lányok hozzád kerüljenek. De ez...1. gyakorlatilag lemondasz róluk, 2. tanúkat, bizonyítékokat gyűjtesz az anyagi helyzetükről, 3. rájuk küldöd a családsegítőt, 4. végül heti váltást találsz ki, nekem mind egyfelé mutat: továbbra sem akarod nevelni őket, és a pénzt is sajnálod rájuk.


Ennyi.

2016. jún. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!