Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek akkor ha már...

Mit tegyek akkor ha már 3hónapja,4napja elhunyt az édesanyám, de még mindig, sőt azóta csak egyre jobban fáj? Nem tudok kivel beszélni, a párom azt mondja, hogy már megint? .. Kezdem úgy érezni, hogy megőrülök. Valaki valami jó tanácsot tudna adni?

Figyelt kérdés

Az öcsémet, báttyáimat sem érdekli... Csak engem... senki sem emlékszik arra, hogy pl.: mikor halt meg édesanyám..

Ez engem nagyon bánt...



2016. aug. 16. 01:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
30%

3 hónap telt el... nem évek! Nem mindenki ugyanolyan sebességgel dolgozza fel a gyászt. Ez az idő pedig bőven benne van szerintem még a normálisban!

De ez az, hogy nem vagyunk egyformák, van aki 1 hét alatt már túlteszi magát, miszerint az élet megy tovább (és igaza is van). De van, akinek kicsit több időre és esetleg támogatásra van szüksége, vagy arra, hogy kibeszélje magából mert ezáltal is hogy kimondja tudatosítja magában, hogy ez történt.

Szerintem nagyon fontos, hogy ÉRTELMES, TOLERÁNS, MEGÉRTŐ fülekre találj kérdező. Nem olyanokra, akik itt már 1,5 évvel meg ilyenekkel jönnek... -.-

2016. aug. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szeretettel ajánlom a legjobb - gyászolóknak szóló - könyvet. Nekem ez segített:


[link]

2016. aug. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Egy gyász évekig is elhúzódhat. Ne erőltesd a gondolat megszűnését. Hidd el egy orvos sem fogja megoldani mert ezt magadban kell majd egyszer lezárni. Nyugodtan sirj és gondolkozz. Az egyetlen megoldás az idő lesz majd. Az orvos is csak meghallgat felir pár mérgező gyógyszert (voltaképpen szó szerint szarik rád) és ennyi.

Elmúlik, hidd el! Nem régi a gyász, hova sietteted? Éveket nem lehet egy tollvonással elintézni, tovább állni. Egy jó barátnő is többet ér egy ismeretlen pszichológusnál.

Ne feledd: Ami nem öl meg az megerősit!!!!!

2016. szept. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!