Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyereket csúfolják oviba...

Ha a gyereket csúfolják oviba vagy suliba akkor néhány szülő miért intézi el annyival, hogy ne foglalkozon vele? Ez egyáltalán segítség?

Figyelt kérdés
2016. aug. 17. 11:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
75%
OFF: Könnyebb azt mondani, hogy "Ne foglalkozz vele", mint megvédeni a saját gyerekünket, hogy aztán évek múlva, mint hal a szatyorban pislogjanak és értetlenkedjenek, honnan ez a sok agresszivitás a gyerekben, s feltegyék maguknak a kérdést, amire tudniuk kellene a választ: "Rossz szülő vagyok?".
2016. aug. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
68%

az a baj,hogyha a szülő bemegy beszélni a többi gyerekkel,akkor csak még jobban csúfolni fogják.

ez van, minden gyereket csúfolnak. meg kell tanítani a sajátunkat,hogy ő ne legyen ilyen, és ne vegye fel más csúfolását. más megoldás nincs szerintem.

2016. aug. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
94%
Engem oviban nem csak csúfoltak hanem az ovó nő megveretett az egész csoporttal :D És hogy mi volt a szülők válasza? Ne foglalkozzak velük :P
2016. aug. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó... remélem, azóta felkerested az óvónőt...
2016. aug. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez a könnyebb mód.
2016. aug. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom. Nekem anya mindig azt mondta: ne foglalkozzak velük, suliba nem azért jár az ember, hogy barátkozzon, hanem hogy tanuljon. Én meg ezt az elvet követtem mindig, és eszembe se jutott sohase, hogy bárkivel barátkozzak is. Aztán most itt vagyok tök egyedül.

Szerintem arra kéne biztatni a gyereket, hogy védje meg saját magát, hisz ha ő nem védi meg magát, akkor ki fogja?

2016. aug. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%

Engem általánosban gyötört az osztály-mert én voltam a legsoványabb. Volt, hogy hazamentem, anyám a hajamba túrt, ami csomókban hullott, mert úgy megtéptek a suliban. Senki sem vett komolyan, így ment évekig. Aztán valami bekattant nálam és ha egy osztálytársam csak rám nézett-már mentem is neki. Volt akit a mentő vitt el. szóval alaposan helybenhagytam mindenkit, ütöttem-vágtam mint a bolondóra- és lőn, meglett az eredménye: többé nem mertek bántani, én pedig megerősödve jöttem ki a helyzetből, büszkén arra, hogy meg tudom védeni magam.

Esetemben a nem segítség volt a segítség.

42/N

2016. aug. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
96%
Nálam is ez volt, most pedig agressziókezelési problémáim vannak, simán nekimegyek annak aki bánt :D Kurfa nagy segítség volt.....
2016. aug. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
10%

"Esetemben a nem segítség volt a segítség."


Ez olyan, mint amikor a bántalmazott feleség bizonygatja, hogy szereti ám a férje...

2016. aug. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz eldönteni mikor kívánja meg a helyzet a beavatkozást. És az ember vár, hátha pár nap alatt elül a vihar. Én egyszer beavatkoztam mikor hosszabb ideje tartott, hogy egy kislány terrorizálta a lányomat. Mikor nem tudom hányadszorra mentem úgy a gyerekért, hogy sírva fogadott, akkor leüvöltöttem a kiscsajt, hogy pofán vágom. Mánap hívott az anyja, hogy az ő gyerekét én ne neveljem stb stb. Akkor egy ideig kellemetlen volt összefutni velük, de legalább béke volt. Ha panaszkodik a gyerekem, hogy csúfolják, azt szoktam javasolni, hogy válaszold vissza, hogy Ostoba vagy! Ez hatásos, erre elkussolnak.
2016. aug. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!