Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy anya ezen...

Normális, hogy anya ezen kiakadt? (pénz miatt)

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal, hogy vettem magamnak egy drágább kabátot, annyira nem került sokba, valamint saját pénzből vettem nagyrészt. Ezt a saját pénzes dolgot úgy értem, hogy kapok zsebpénzt (amit ugye nem neveznék sajátnak), valamint 3 nyáron is dolgoztam abból nagyobb összegeket sikerült félreraknom ugyhogy megvettem a kabátot. Maradt meg pénzem bőven, tehát nem az van hogy az összes pénzem elszórtam egy kabátra, kb az egy tizede volt a pénzemnek.


Erre anya teljesen kiakadt, hogy nem vagyok normális hogy ennyi pénzért veszek kabátot, mire megmondtam neki hogy tőle nem kértem pénzt erre, ugyhogy nem kéne így kiakadnia. Erre csak azt tudta felhozni, hogy megvan erről a véleménye és szerinte teljesen fölösleges volt megvennem, főleg hogy van több kabátom is. Ez igaz, de a legtöbb őszi/tavaszi, 1db téli kabátom volt plusz a mostani. Mióta megvan a kabát hozzám se szól. Szerintetek ez normális viselkedés anya részéről? Nem értem miért haragszik ennyire.. Azt még hozzátenném, hogy anyáék jól keresnek, ugyhogy nem azért húzza a száját mert ő nem tudná megvenni, szóval ezért sem értem a viselkedése miértjét.

Szerintetek kinek van igaza ebben a helyzetben?

18/L



2016. aug. 17. 18:56
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
83%

sosem értettem ,hogy miért kell beleugatni,hogy mire költi a gyerek a pénzét.

nálunk ha a gyerek kap zsebpénzt vagy megkeresi a pénzt,akkor onnantól kezdve az az övé,arra költi amire akarja. nyilván bízuk benne és olyan nevelést adunk, hogy ne alkoholra stb költse el,hanem hasznos helyre.

a kabát szerintem elég hasznos dolog, évekig lehet hordani. és hát télen muszáj is. úgyhogy nem értem a kiakadást.

de mondom, a te pénzed volt, ne legyen lelkiismeret furdalásod.

legközelebb ne számolj be az árról,hogyha saját pénzből veszed. így megmarad a békesség.

2016. aug. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
93%
Ha a ruháid nem árasztják a fél lakást akkor semmi oka nem volt kiakadni. Idővel lenyugszik.
2016. aug. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem árasztják el a ruháim a fél házat, nem is ezzel volt anyának baja.. hanem az árával, hogy ennyit kiadni egy kabátért tök fölösleges, hülyeség. Bezzeg ha olcsóbb lett volna, akkor semmi baja nem lenne, hogy kabátot vettem.
2016. aug. 17. 19:10
 4/45 anonim ***** válasza:
8%
Mennyiért vetted? Ha drága volt, akkor igaza van. Lehet, hogy divatos, de két év múlva már nem lesz az. Akkor mit csinálsz a kabátoddal? Nem annak van sok pénze, aki sokat keres/kap, hanem aki ésszel költi el.
2016. aug. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%

mennyibe került amúgy? ha ilyen max 20 ezer forintos kabát,akkor nincs rajta semmi különös. már a kínaiban is 9-10 ezer egy kabát.. plázákban meg huszas körül. szóval ez lehet soknak tűnik anyukádnak,de ennyibe kerülnek kb.

ha több mint 20 ezer,akkor megértem ,hogy kicsit kiakadt,hogy nem a te pénztárcádhoz volt szabva. de ebben az esetben meg egy időtálló darab lehet, úgyhogy évekig hordhatod remélhetőleg.

2016. aug. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
37 ezer Ft volt a kabát, de ha nem az én pénzátrcámhoz lenne szabva, akkor megse vettem volna.. írtam, hogy nem az összes pénzem költöttem rá, sőt maradt is még bőven, ha esetleg másra is szeretnék költeni.
2016. aug. 17. 19:19
 7/45 anonim ***** válasza:
89%
Ki tudja mi az igazi baja? En emlekszem egyszer rendeltem egy 2000Ft-os kremet ( abbol a penzböl amiert dolgoztam), anyukam ugy leteremtett, hogy masnap visszamondtam a rendelest. Kb. ket het utan mondtam neki, hogy nekem milyen rosszul esett, hogy viselkedett es nem ertem miert volt ilyen es nem is emlekezett, söt azt mondta nincs beleszolasa mire költöm a penzem. Mivel egyszeri eset volt, nagyon megmaradt bennem. Lehet az aznap pont rossz napja volt, vagy nem tudom.. Soha elötte sem utana nem szolt bele mire költöm a sajat penzem. Lehet a te anyukad is epp valami masert merges csak igy jön ki rajta.
2016. aug. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
#7 sajnos anya mindig ilyen, ha valami drágább holmit veszek, ha saját pénz, ha nem az. Ő eléggé spórolós, semmire nem szeret nagyobb összegeket kiadni, ha nem muszáj. Apa szerencsére teljesen más, ő is azt vallja, hogy ha az embernek van pénze és nem az egészet költi el egy bizonyos dologra, akkor miért ne lehetne megvenni.
2016. aug. 17. 19:28
 9/45 anonim ***** válasza:
8%
37 ezer akkor is sok, ha a saját pénzedből vetted. Főleg, ha csak "divatos"+, de gyenge minőségű. A drágák sokszor rosszabbak, mint a középkategóriás cuccok. Vagy a nevet kell megfizetni.
2016. aug. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A minőségéről sajnos meg nem tudok nyilatkozni:) de anyagösszetétel alapján jónak tűnik, remélem tartós kabát lesz, mert nagyon szép, nem mindennapi "tömegáru".

2016. aug. 17. 19:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!