Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engednek a szüleim...

Miért nem engednek a szüleim komolyabban focizni?

Figyelt kérdés

Jövőre fejezem be az általános iskolát,már 2 éve járok focizni, U15-ös vagyok. Vas megyében lakok,fociakadémiára akarok járni,miután végeztem a sulival. Nem akarok egy gyárban megdö.gleni,mivel nekem nemfog sikerülni az éretségi,mert nem olyan típus vagyok,aki egésznap 0-24 bent tanul a szobájában.. Nekem a foci az életem,egész nap focizok,de még így is 4-es tanuló vagyok.


Tegnap, apukám elkezdett velem üvöltözni,hogy Ő nem költ 100 ezreket focisulira,pedig, a Puskáshoz csak ajánlás kell, az Illés sem fizetős azthiszem! 14/F



2016. aug. 2. 13:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem a nem akarsz a gyárban megdögleni emiatt. Ha elhivatott vagy, bármit megteszel a cél érdekében. Te csak a kiutat és a szórakozást látod a fociakadémiában. Bátyám is odajár, hát.. győzd meg őket, ne itt kérdezd, hogy miért.
2016. aug. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Magyarul lusta vagy. Talán ha tényleg vennél erőt magadon, és tanulnál, akkor a szüleid sem azt látnák, hogy azért visítozol a foci miatt, mert lusta vagy megfogni a tankönyvet. Amúgy a fociból baromi kevesen tudnak megélni... annál még a gyár is jobb, hogy elvégzel egy akadémiát, aztán a kutya nem akar foglalkoztatni. Vagy mehetsz vmi szar kis faluba focizni, mert oda kellesz összesen...
2016. aug. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%

Érettségiről majd még alakul a véleményed, hidd el. Ennyi évesen kb. ugyanezt gondoltam... sőt, még aznap is xD


19 éves vagyok, 2 hónapja érettségiztem. Nem egy nagy dolog. Nem sokat tanultam rá. Nem nehéz.


Gondolj bele: oké, elfocizol 30 éves korodig. Vagy 35. És utána? Érettségi nélkül? Ott lesz a gyár, akkor majd megdögölhetsz.


Gondolj egy kicsit a jövőre is! Nem elvenni akarom a kedvedet, én is fociztam/focizok. De van azon kívül is élet.

2016. aug. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
67%

Volt osztálytársam is elment foci akadémiára.

Megbánta.

2016. aug. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Idevago cikk: [link] Apukanak szeretettel:)
2016. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%
És ha kiöregedtél, utána mihez akarsz kezdeni?
2016. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Honnan tudod,hogy nem leszek külföldön v itt Mo.-n sikeres? Egy NB1-es focista kap 10k eurót,karrier végén még elmehet gazdag arab országokba 500-700k euróért levezetni..
2016. aug. 2. 15:19
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

Valoszinuleg azert, amit apad el is mondott. Mert meg ha a bejutas nem is fizetos, egy fociakademia tavolrol sem ingyenes, a sportfelszereleseket, edzotaborokat, versenyre nevezesi dijakat a normal iskolai koltsegeken felul ugyanugy allni kell.

Ezenkivul bicskanyitogato a stilus, amiben itt eloadtad magad. "Nem akarok egy gyarban megdogleni, mert nekem ugyse fog sikerulni az erettsegi", lol. Ha igy allsz hozza, azt garantalom is. Akkor viszont mehetsz a gyarba megdogleni, mert nem fogsz eleted vegeig a focizasbol megelni, max akkor ha minimum egy Ronaldo vagy, de akkor meg mar nagyon-nagyon komoly szinten kene tartanod.

Ugyhogy kisfiam, inkabb tanuljal. A foci megvar, az elet es a munka viszont nem. Mellesleg a focisulik meg ugy altalaban a sportiskolak egyaltalan nem olyan hidemencik, mint amilyennek tunnek. Ket esetben van eselyed bennuk ervenyesulni, akkor ha tenyleg baromi tehetseges vagy, a jovo olimpikonja, illetve ha sok penzed van. Ez sajat tapasztalat, en is sportiskolaba jartam. Meg is bantam egy eletre, mert a legszebb eveimet vesztegettem el ra es nem kaptam mast, mint egy gusztustalan, egymas ala vago, lekezelo bagazst es paraszt tanarokat, edzoket, akiknel az anyagi hatter joval tobbet dominalt a tehetsegnel. Es ez sajnos altalanos jelenseg, nagyon sok rokonom, ismerosom jart meg sportiskolaba, a jo tapasztalatok elenyeszoek a rosszakhoz kepest. Persze rajtad all a dolog, de azt is meg kell ertened, ha a szuleidnek esetleg tenyleg nincsen penze a draga felszerelesekhez, edzotaborokhoz stbhez.

Viszont tanulnod mindenkepp kell akar sportiskolaban, akar gimnaziumban, szakkozepben, barhol. Az erettsegit MUSZAJ egyszeruen elerned. Egyebkent motivalhat az is, hogy a sikeres focistak is mind erettsegizettek, joparnak diplomaja is van :)

2016. aug. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ahhoz nem kell Ronaldonak lenni h Hollandiaban vagy Nemetorszagban focizzak mar bocs:D Sportfelszerelesben mindig a legolcsobbat veszem,markatlan sipcsontvedo is eleg nekem,ugyse latjak a zokni alatt:))) Sose volt neon focicipom,de vhogy mindig sikerul leszerelnem azokat,akiket mar reg felvettek fociakademiara:D Sokkal szegenyebbek is jottek mar ki akademiakrol lasd Balogh Norbert meg Kleinheisler szoval szegenyeknek sincs veszve semmi:) Illesnek meg allamilag tamogatott a gimije, konyveket ingyen kapom,mert asztmas vagyok,kajat ugyanugy:)
2016. aug. 2. 15:38
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy NB I-es leszel... de korántsem biztos. Az is lehet, hogy lesz egy olyan sérülésed, hogy örökre búcsút mondhatsz a pályának. És akkor ott állsz érettségi nélkül... na akkor már gyárba is alig akarnak majd felvenni. Hülyeség csak a focira feltenni az életed. Nem egy ördöngösség letenni egy érettségit... még a leghülyébb is le tudja tenni, ha eleget tanul rá.
2016. aug. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!