Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit gondoltok? Csak szerint...

Ti mit gondoltok? Csak szerintünk kicsit szigorúak a szüleink?

Figyelt kérdés

7-en vagyunk testvérek. A szüleink "érdekes" nevelést alkalmaznak. Ti mit gondoltok?

-kötelező iskolai szakörre járni és csak 1-re

-kistesóink 3 évesek lesznek 2-án, mivel ìgy nem kötelező az ovi, ìgy anya itthon marad velük de társaságba se járnak pl. játszótér

-2-3 házimunkát végzünk naponta mi gyerekek, anya ossza be ki mit csinál

-mi 4-en, a másik szobába 3-an vannak mert anya szerint nem muszáj külön szoba

-laptop 4 naponta, többi napon telefon, ha te vagy a soros laptopon akkor 1,5 órára kapod meg a telefont ha nem akkor 3 órára

-középiskolától hordhatod a telefont iskolába

-régi telefont 10 évesen, okostelefont 12,5 évesen kaphatsz

-ha félévkor vagy évvégén 3-as lesz a bizibe 1 hét, ha 2-es 2 hét, ha 1-es 3 hét internet megvonás pl. ha 2 db 2-esed van és 1 db 3-asod akkor 6 hét

-18 éves korunkig tilos az alkohol, nehogy alkoholisták legyünk de a szüleink ünnepnapokon szoktak alkoholt fogyasztani

-ha csúnyán beszélsz ide a "basszus" is beletartozik akkor kapsz egy nyaklevest (hogy mekkorát szituácitól függ)

-8-ig haza kell érni (a 17 éves bátyámnak is) mert akkor fürdés, 9-kor elcsendesedés 10-kor alvás


Ti mit gondoltok?

Anya azt mondta cserébe kapunk sok mindent pl. mi választhatjuk ki a menüt vagy hogy hova mennünk nyaralni stb. Illetve drága cuccokat kapunk.

15F


2016. aug. 17. 21:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
23%

Eleve nem normális a mai világban ennyi gyerek egy családban. És ezt nem elnagyolva értem, kifejtem.

Ahhoz hogy a mai közepes életszínvonalon élhessen ennyi gyerekkel egy család, hatalmas ház kell (ugye 12 év felett már saját szoba minden gyereknek és 1 a szülőknek), és havi 1 millió feletti bevétel (2 gyerekkel normális életszínvonalon 300+ ezerből él meg egy család).

2016. aug. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
13%
Az utolsó mondatból viszont az jön le, hogy jómódúak vagytok. Akkor az előbb elmondottak (saját szoba) elvártak lennének. Illetve az is hogy 12-14 éves kortól minden gyereknek saját számítógép, telefon legyen. Szerintem nem irreális...
2016. aug. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 A kérdező kommentje:
Igen jól élünk, apa 500ezer felett keres havonta. Saját telefonunk van, de 1 laptop szülőké, 1 családi, 1 pedig tönkrement. A 12 éves öcsémnek nincs telefonja mert tönkretette az előzöt szándékosan és azt mondták a szüleink hogy amìg nem becsüli meg amit kapott, félévig nem kap telefont.
2016. aug. 17. 21:35
 4/87 anonim ***** válasza:
62%

Normalis es realis 7 gyerekkel

Szuper hogy idoben otthon kell lenni

2016. aug. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
73%
7 gyereket másként nem lehet menedzselni.
2016. aug. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
78%

Normalis ...

Nekem csak 3 van de hasonlo szabalyok vannak ...

Mondjuk annyi h en vinnem a kicsikat oviba kell a tarsasag es a szocializalas nekik 3 evesen

Es nalunk meghatarozott hazimunka van havi forgassal

Pl 1 honapig o mos es tereget ami heti szinten kb 40 perc osszesen

A masik viragot locsol es kipakkolja a mosogatott ez is kb annyi ido hetente

2016. aug. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 A kérdező kommentje:
Nálunk a napi házimunka 1-2 óra attól függ mit csinálunk pl. a terasz sepregetés 20 perc de a fürdőszoba felmosás 30 perc+ha van még valami mert a konyha-étkező felmosás is 30 perc. Tegnap mosogattam, felsepregettem a teraszt és füvet nyìrtam az 2 óra volt. Ma nem kellett csinálni semmit (ritka). Holnap mosogatás és felmosni a közlekedőt
2016. aug. 17. 22:07
 8/87 anonim ***** válasza:
68%

Sok minden van ebből a felsorolásból amire azt mondom, oké. Amit nagyon nen értek, az a nagy internetellenesség, a takarodó meg a nyakleves. Meg mondjuk az alkoholtilalmat se. Mert aki 18 évesen iszik az nem lehet alkoholista? :D nagyapám is akkor kezdte, onnantól végigpiálta az életét.

Nekem ti ilyen őskeresztény családnak tűntök, ahol anyuék nem teljesen százasok, és ezért mindennek az agyonszabályozásában látják a biztonság kulcsát. Ahelyett hogy bíznánák magukban és rugalmasak lennének.

A 7 gyerek pedig tényleg extrém, de ilyen életszínvonalon mindenképp tudatos tervezés eredménye, anyu és apu maguknak köszönhetik ha nem bírnak velük...

2016. aug. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 A kérdező kommentje:
Még azt is megérteném ha vallásosak lennénk, de Istenben sem hisz a család. Anya most megy fürödni de azt mondta aztán telefon oda, és alvás..
2016. aug. 17. 22:18
 10/87 anonim ***** válasza:
52%

Nem látok benne semmimextrán kirívót.

Sokan vagytok egy szobában ez nem szerencsès. Nincs több szobátok vagy nemmhasználjátok?

Mekkora fürdőszobátok van, hogy 30 perc a felmosás????

500e ft pedig jól hangzik, de hidd el, ez nem olyan sok ennyi gyerekre.

2016. aug. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!