Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szulok! Ti ereztetnetek a...

Szulok! Ti ereztetnetek a gyereketekkel a nem tetszeseteket ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A párom es én ugy döntöttünk, mivel mindkettőnknek nagyon jo lehetőségeket ado szakmája van, elkoltozunk Dunantulra, ahol szamos lehetoseg nyilik meg elottunk. Nagyon szeretjük egymast, alig varjuk, viszont a gond az, hogy anya nem lelkesedik ezert. A dontesunk mar végleges, de azert ez nem esik jol tole. Tamogatnak, de ugyanakkor megsem, ha szoba jon, anyukám neha is sirva fakad. Tudom, hogy felt, es meg is ertem, de hogyan ertessem meg vele, hogy nekunk ez jo, es ha szoba kerül jol esne, ha onfeledten tudnánk a szuleimmel beszelni errol. Néha mar ugy érzem ez kicsit érzelmi zsarolás a reszerol, szülők ti mit tennetek ebben a helyzetben?


24 N



2016. aug. 17. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Jól érzed, tényleg érzelmileg zsarol. 24 éves vagy basszus, felnőtt ember, mégis mit vár, hogy egész életedben odabújsz a szoknyája mögé...? Ideje lenne elengednie..
2016. aug. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem meg az, hogy nem lelkesedik, meg nem támogat, az nem ugyanaz. Még ha ki is fejezi elkeseredését amiatt, hogy messzire mentek tőlük, ha támogat és nem pofázik bele, akkor nem mondhatod azt, hogy érzelmileg zsarol. Nem mondhatjuk minden síró emberre, hogy érzelmileg zsarol, mert talán csak szabad folyást enged az érzelmeinek, amik nem pozitívak sajnos. Az érzelmi zsarolás nem merül ki ebben, tanulj meg különbséget tenni aközt, hogy valaki visszatart, és hogy te bűntudatot érzel.
2016. aug. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hat sajnos tegnap tett egy olyan kijelentést, ami bűntudatot is kelthetne bennem, ha teret adnek neki, de nem hagyom.
2016. aug. 17. 22:59
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Jogos a panaszod, sakkban tart az erzelmeivel. Fuj de utalom az ilyet :$ mellesleg a Dunantul meg akkor sem a vilagvege, ha Nyiregyhazan vagy Szegeden laktok. Masnak a gyereke meg sem all Londonig vagy Berlinig, de ismerek olyat is, aki Ausztraliaba koltozott. Megis megoldjak a kapcsolattartast meg a Fold tuloldalarol is, a te anyud meg par szaz km-n parazik az internet, a skype es a mobilok koraban? Persze megertem, hogy rosszul esik neki, hogy ezentul ritkabban talalkoztok, de ezzel erzelmileg zsarolni nagyon-nagyon csunya huzas. Inkabb tamogatnia kene, plane, hogy gyakorlatilag kenyszerbol koltozol el, mert ott teremne nektek lehetoseg. Menjetek. Anyukad pedig majd megbekekel, de ti ne szalasszatok el az eselyt. Meg kulonben is, ha nem mentek es itt valami befuccsol, akkor lehet, hogy pont az o segitsegere szorultok majd es igy a visszatartasaval kvazi egy hatalmas ongolt rugott maganak.
2016. aug. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
#4 vagyok, persze ne ertse felre senki a veget, en is tamogatnam a gyerekemet, ha bajba kerulne, de az is biztos, hogy eletem vegeig gyotorne a buntudat, ha azzal, hogy annak idejen visszatartottam, en hoztam ilyen helyzetbe.
2016. aug. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen az eddigi válaszokat!
2016. aug. 17. 23:21
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
kicsit túlgondoljátok szerintem.. teljesen normális, hogy letört, mert messzebb leszel tőle, amiből gondolom egyenesen arányos, hogy ritkábban találkoztok. Nem hinném, hogy "zsarol" azért mert nem rejti véka alá a szomorúságát, ettől függetlenül támogat mert jobb életet akar nektek.
2016. aug. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, zsarol kicsit, de gondolj bele, a testéből származol, és eddig többé-kevésbé össze voltatok nőve. Tarts ki a döntésed mellett, esetleg mondd neki, hogy rendszeresen fogod keresni, ha így tervezed.
2016. aug. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!