Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan eset, amikor azt...

Van olyan eset, amikor azt éreztetnétek, szerintetek jogosan, a gyereketekkel, hogy a házban, ahol él, az étel, amit eszik, azért bizony, ti, a szülei dolgoztatok meg, nem pedig ő, a gyerek?

Figyelt kérdés
Ha van ilyen eset, mely esetekben éreznétek indokoltnak?
2016. júl. 20. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem és azt sem hogy minden szó után vesszőt tegyek. Ha gyereket vállalok akkor etetem és támogatom ameddig szüksége van rá.
2016. júl. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Igen van. Ha olyan mint a tinik többsége, tehát azt hiszi hogy neki minden jár, mindenhez joga van, hisztizik ha nem kapja meg a legmenőbb ruhákat, legújabb telefonokat, de otthon segíteni nem akar, emellett a tanulmányi eredménye is hagy kívánnivalót maga után. Hiszen neki nincs más dolga csak a tanulás
2016. júl. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk nem volt ilyen.

De el tudok képzelni olyan esetet, amikor erre jogosan emlékeztetik a gyereket. Pl. szórja a szülei pénzét, mindent meg akar vetetni, amire nincs is pénz vagy nincs is szüksége. Meg kell tanulnia mindenkinek, hogy mi mennyi ér, és hogy mennyit kell érte dolgozni.

2016. júl. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
A házért, ahol él, nem én, nem is az apja, hanem még a nagyszülei dolgoztak meg. Az ételért, amit eszik, a ruháért, a szórakozásért, az egész életéért mi, a szülei dolgoztunk, dolgozunk nap mint nap meg.
2016. júl. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem, mert én akartam őt, ami bizony ezzel jár. És nem ő akarta, hogy megszülessek.

Fel sem merül bennem ilyen.

Alapból jól élünk, és örülök neki, hogy van gyermekünk, aki itt lakik, leül velünk enni stb. nem jut eszembe az, hogy azért nem ő dolgozik.

Majd dolgozik még eleget, ha eljön az ideje.

2016. júl. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
megszülesseN*
2016. júl. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem, ha gyereket vállalok akkor támogatom bármiben és bármeddig.
2016. júl. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%
ha a gyerek követelödzik magy még 25 évesen is ott él mintha sose akarna felnöni
2016. júl. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ahol a gyerek követelőzik kamaszként, vagy a mamahotelben akar maradni örökre, ott a nevelését cseszték el... Tehát nem érzem jogosnak, hogy ezután a szülő úgy próbálja megoldani a helyzetet, hogy "amíg az én kenyerem eszed". Tetszett volna átadni neki egy normális értékrendet, érdekes módon az én szüleimnek sikerült, kamaszként se hisztiztem hülyeségemért, és az öcsém se teszi (bár lassan már ő is kifelé jön a kamaszkorból).
2016. júl. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!