Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kérdés gyerek elhelyezés...

Kérdés gyerek elhelyezés megváltoztatásáról?

Figyelt kérdés

Párommal 4 év együtt élés után döntöttünk úgy, hogy jöhet a baba.

Hamar sikerult is, de a pici 4 hónapos korában ugy döntött hogy elmegy, nem bírja.

Én vissza költöztem az édesanyámhoz, és ő segitett hónapokig míg 1 évesen bolcsibe tudttam íratni és haza költözni. A barátnőm eleinte nemis látogatta a picit majd. A bölcsi miatt is, elkezdtem intézni a gyerm. elhelyezést és hivatalosan nekem ítéltek (édesanyja is jobbnak látta így)

Most 5 éves lesz a lányom az édesanyja egy ideje rendszeresen látogatja, kéthetente hétvégén nála van. És most beadta a bíróságra a gyermek elhelyezés megváltozt. a kérelmet, arra hivatkozva hogy szülés utáni depresszió miatt mondott le róla.

Azóta valami iskolát is elvégzett vagy jelenleg is végzi nem tudom. A fizetése minimál bér de a szüleivel él akik támogatják.

Úgyvedet is fogadott.

Én is elmentem egyhez, aki azt mondta van esélye az édesanyánk a kislány felügyeletére

Esetleg akik hasonló helyzetbe vannk/voltak hogy alakult ?


2016. aug. 18. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Kizárólag, hogy lenne esélye. 5 éve nevelés azt a gyereket. Hozzád kötődik. Semmi esélye, hogy elvegyék tőled.
2016. aug. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Keress mindenképpen ügyvédet te is. Nem gondolom, hogy neki ítélik, de jobb félni.


Tudja orvosi papírokkal igazolni a depressziót?

2016. aug. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hiába tudja igazolni, hogy nem rosszból hagyta ott a gyereket, hanem állítólag depressziója volt, ettöl még a gyereket nem fogják kiszakítani a megszokott környezetböl, ahol gyakorlatilag születése óta él, és abból a családból, ahol eddig volt.


Teljesen kizárt, hogy nála helyezik el a gyereket.


Ami viszont valószínü lehet, meg valamennyire jogos is, hogy kapcsolattartásra jogot kap, azaz megítélnek neki láthatást - szokásosan minden második hétvégén egy-két napot.

De ha a gyerek eddig nem ismerte az anyját, akkor eleinte mindenképpen csak úgy láthatja a gyereket, ha te is ott vagy, amíg meg nem ismerik egymást. Ugyanis a ygereknek ö egy idegen nö, mégha biológiailag az anyja is.

2016. aug. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia. Vegulis mi lett?
márc. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!