Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez egy tipikus alkoholista...

Ez egy tipikus alkoholista suttyóság?

Figyelt kérdés

Már szerencsére külön élünk apámtól, mindannyian felnőttek vagyunk,anyukám sajnos meghalt, így az alkoholista egyedül él a kis nyugdíjával.

Van neki vagy 800 ezer hiteltartozása mert a személyi kölcsönöket jó volt felvenni, és az utolsó forintig elinni.

Persze neki most ezért nincs pénze, mert a szemét bank lehúzza őt.

(havi 80 ezer a nyugdíja, 30-at levesz a bank, a bátyám ad neki havi 40-et, a húgom havi 20-at, én meg étkezési utalványokat, ennivalót veszek neki, de egyedül én nem adok a kezébe pénzt.Persze mindannyian tudjuk, de a bátyám külföldön dolgozik, havi egyszer jön haza, ő akkor gyorsan letudja ezt a 40-et, a húgom meg kerüli, én meg sajnos gyakran találkozom vele, mert egy városban lakunk)

A lényeg,hogy,hogy egyedül kell megélnie havi 110-ből, úgy,hogy ennivalót igazán nem is kell vennie.

Ez persze nem megy, mert szar a világ, de ő nem alkoholista.

Neki ilyenkor már nincs pénze, mindig huszadika körül issza el az egészet, így most bajban van.Adtam neki 10 ezer forint értékű étkezési utalványt, meg még valami ismerőse is adott neki ennyit, és a szomszéd néni is, így van 30 ezer forint étkezésre felhasználható Erzsébet utalványa.

Erre jön nekem,hogy itt vannak az utalványok, adjak neki 30 ezret, mert ő ENNIVALÓT akar venni.Először gondoltam,hogy a csökkent szellemi képességeivel nem érti mire való az Erzsébet utalvány, de ő megmagyarázta,hogy ő nem tud egyszerre 30 ezret elkölteni kajára, ha vesz 10 doboz tejet az megromlik, ha vesz 50 dkg felvágottat azt nem bírja megenni annyi idő alatt amíg megromlik.

Beszéltem neki a tartós tejről,szalámikról, meg hogy vannak sonkák amik egész sokáig elállnak, meg persze arról,hogy senki sem kötelezi őt arra,hogy egy összegben elköltse az egészet, de végül hebegés habogás után felháborodva közölte,hogy én nem értek ehhez, őt ne oktassam ki.

Most pedig elment, és azon lobbizik,hogy valaki váltsa át neki pénzre.

Iszonyatosan felbosszantott, ennek semmi sem jó, legalább vallaná be,hogy alkoholista, de rettenetesen dühít,hogy ilyen, se eleje, se vége,ócska hazugságokkal próbálkozik folyamatosan, és még ő háborodik fel ha nem hiszem el.

Közben meg a bátyám a király, mert ő 40-et ad neki, sőt, ő abból veszi a kaját is, csak én nem támogatom.(mondjuk nem értem miért kéne támogatni)


2016. aug. 19. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Jól kipanaszkodtad magad, de nem kérdeztél semmit.
2016. aug. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Kerdes?
2016. aug. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A kérdést az első sorban láthatod, egy kérdőjel szerepel mögötte.De azt hittem,hogy ezt általános iskolában megtanították mindenkinek.
2016. aug. 19. 11:24
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos az alkoholisták ilyenek. Pontosan tudja, hogy alkoholt nem vehet az utalványokon, ezért talál ki minden magyarázatot.


A környezetemben is van sok ilyen ember, akik ételt, lakhatást kapnának cserébe a munkáért, persze az nekik nem kell, mert akkor kp-jük nem lenne és nem tudnának alkoholt venni.

2016. aug. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem nem a válaszadókkal kellene bunkónak lenned.

A válaszom: IGEN.

2016. aug. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem értem miért lennék bunkó, egyértelműen ott a kérdés.

Ha nem tudnak rá mit írni, nem kell.Ha nem értik mi a kérdés, megint csak nem kell írni.Ha mégis írnak, akkor pedig olyan a fogadjisten.

2016. aug. 19. 12:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Minek támogattok egy alkoholistát?
2016. aug. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen ez alkesz szokás
2016. aug. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szegény

más kevesebből gyereket nevel neki meg ennyit kell minden hónapban elinnia s nem kap többet

2017. jan. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!