Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám egy borzalmas ember, és...

Apám egy borzalmas ember, és már nem tudok vele mit kezdeni. Más is volt igy? Ötletek?

Figyelt kérdés

Ugy érzem ahoz hogy érthető legyen a kérdés részleteznem kell pár dolgot. Ezért egy kicsit rolla:

40 éves, de kinézetre nincs hozzá illő kor. Mondanám hogy sokkal vénebbnek néz ki, mint ahogy jopáron teszik, de ez nem helyes. A sok ital és a cigaretta annyira "megette" már az arcát, hogy ránézni is nehéz... A szemei vérben forgok, eresek, hatalmas szarkalábak vannak alatta, de feltünöen több rétegben. Also- felső protkoja van. És mondanátok az elsőre hogy biztos csak fáradt... nem, amint teheti alszik, és nem is keveset, ő tényleg igy néz ki.

Viselkesére peddig 2 személysége van. Részeg és jozan. Részegen mindenki büdös neki, az egész világ ellene van, és csak a kötélre vágyik. Nagymamát és engem ver, anyának kihányja a kozmetikat cikjeit. Tesom szent, akit csak miattam kell orvashoz vinni (mentálisan ki van). És jozanon sem kellemsebb ember. Folyton halk hangom morog, pusmog, mindenhez ilyen megjegyzései vannak, amit középhangosan mond el. Mindig bejön a szobámba valami légböl kapott okkal, ilyenkor mindig jol megbámul ha odanézek ha nem. Egyszerüen kontrolkényszeres. És a legnagyobb baj az hogy a részeg és a jozan lassan egy és ugyan az lesz, olyan méreteket öltött az alkoholizmusa.

Engem semmire sem tart, sokszor mondja hogy haszontalan vagyok, semmire sem jo, és hogy nem ő nevelt. Civil helyzetben is simmán kijelenti hogy: "Kihoztam a lányOD cipőjét."


Persze ilyenkor szokott jönni hogy ezt csak én látom igy ebben a korban, de nem, ugy beteg ahogy van, csupán szélesebb látokörrel tudatosult bennem hogy amit eddig normálisnak vettem igazábol paranormális. 14/L



2016. máj. 8. 16:28
 1/6 A kérdező kommentje:
*ehh... szépen elirtam néhány dolgot, előre is elnézést
2016. máj. 8. 16:31
 2/6 anonim válasza:
100%

Sajna egy alkoholista nem nagyon változik meg. Foleg ha mar ekkora személyiség torzulasa van, akkor meg plane. Anyukád nem tudna elválni tole? Ahhoz, hogy az eletetek ne menjek tönkre szerintem nem kellene vele elnetek. Lehet nincs ra lehetősége, hogy kulonkoltozzon apukadtol. Nem tudnatok nagyszulohoz menni? Esetleg egy elvono kúra...

Az a baj,h te nemnagyon thetsz semmit, vársz amig nagykorú leszel, elmész egy masik varosba egyetemre, elkoltozol. Kitartás!

2016. máj. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Annyira sajnalom kicsi lány! Nem tudsz mit kezdeni, vagy elvalik anyud tőle vagy tovabb tűr... Az enyem anno elvalt, kulonben beleőrültünk volna

Mindannyian! Menj kollegiumba, aztan minel elobb lepj le, ha nem akarsz idegileg tonkremenni! Nagyon sok kitartast kivanok!

2016. máj. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jo hogy ilyen fiatalon ennyire jol at tudod latni a dolgokat. Ebbol merits erot es tudd mindig hogy te nem vagy rossz barmit is mond. Tartsd magad tavol a szavaitol ne erintsen meg es ne is higgyj neki mert te annal sokkal de sokkal jobb vagy!

Nem tudsz vele mit csinalni sajnos a sajat demonainak fogja es mar az is marad. Ha ranezel mit latsz? Valojaban? Azon a lepukkant szanalmas kulson tul? Nem egy kisgyereket akit valahol melyen megbantottak es megsebeztek valamikor talan mar nagyon regen? Neha a foldhoz veri magat neha aztan csak csendben egy sarokban sirdogal, maskor meg dacosan es duhosen dobalja a jatekait hogy vegre figyeljen ra valaki?! Manapsag az emberek annyira eltavolodtak egymastol minden szinten es annyira nem figyelnek egymasra hogy vegso elkeseredesben nyulnak alkoholhoz, droghoz amihez tarsul meg az agressziv es bantalmazo viselkedes mert egyszeruen nem tudja maskepp kifejezni magat inkabb tamad mint hogy megoldast keressen vagy csak leulne valakivel es ugymond a felgyulemlett bosszussagot, szokorusagot, fajdalmat valakivel megbeszelne es kiadna mindent ami nyomasztja. Egyszerubb igy leplezni az erzeseit,inkabb mint hogy ki tudja meddig csak sirjon es sirjon..bar ez epp olyan arulkodo mintha sirna.

Tudom ez nem vigasztal egyaltalan mert ilyen szinten nem segit rajtad maximum ugy hogy ha kicsit maskepp nezed inkabb szanni es sajnalni fogod a benne levo kisgyereket es megjobban el tudsz tole hatarolodni erzelmileg es mindenhogy. Hogy ne erintsen meg es a leheto legkevesebb kart tudja benned okozni

2016. máj. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nehéz benne meglátni. Én csak annyit figyeltem meg benne, amit minden tiszteséges alkoholistában. Az az, hogy a saját hiányoságait az öket körülvevő emberekre vetitti. Nagymama mesélt a gyerekkorárol, de ebböl csak néhány esetleges trauma jöhet szoba. 3 testvére van, ő volt a legkisebb. Mondanám hogy nem kapott figyelmet, de azt is tudom hogy mindig is ő volt a kedvenc, mint az egyetlen fiu utod. Nagypapa nagy gazdász volt, még a kolektivizálás idején is, de nagymama mindig panaszkodott hogy "nézte az oráját és hagyott ott minket, a félig rakott szekérrel". Az az valamikor ő volt a haszontalan, semmirekellő. Mondanám hogy ez is trauma, de tudom hogy ezt nem merték a szemére hányni, mert már akkor agressziv volt. Igy már csak arra tudok hagyatkozni, hogy szerencsétlen udvarlo volt, sokáig kereste a párt, de mindig elutasitották... Igy süllyedt le anyám szintjére, aki hasonlo jellem vele. (ő nem alkoholista, inkább csak paraszt, házisszonyként közel sem a legjobb)
2016. máj. 10. 18:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyira sajnálom :( Nálunk egyszer ránkhívták a gyámügyet, és azóta sokkal jobb, mert csak nagyon ritkán bánt. Beszélj róla barátoknak, akikben megbízol, ha az könnyít a dolgon. Ha valakit ráveszel, hogy felhívja a gyámügyet az segít. Apudat elviszik vszleg, és így jobb lesz. Csak kaptunk előtte levelet, ha jól emlékszem, arra figyelni kell, nehogy apud meglássa. Vagy valahogy próbáljaok elköltözni. Mindenesetre kitartást. Mindjárt gimis leszel gondolom. Próbáld ki a kolit. Ott a nevelőtanárjaid segítemi fognak. Nekem is egy szocpedes tanár segített. Kötelessége lett volna jelenteni, de azt mondta, hogy nem csinálja meg, csak ha kérem. Biztos te is találsz majd olyan embereket akik segítenek :)
2016. máj. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!