Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az mennyire...

Szerintetek az mennyire normális, ha az alkoholista apa a 16 éves gyerekét egy üveg borral küldi el bulizni?

Figyelt kérdés
2016. máj. 8. 22:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Azt, hogy amúgy sem nyalókázni fognak a bulin a tinik, és legalább igyon valami olyat, ami biztonságosabb, ne olyan kitudjamiből összeöntött löttyöt, mint az ilyen partykon szoktak nyakalni a kölkök.
2016. máj. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Pl. házibuliba illik valamit vinni a vendégnek, szerintem nem alkoholistától is normális.
2016. máj. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
szerintem normális de nem azért mert annyira felelősségteljes lenne csak megpróbál jófej lenni.
2016. máj. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Szophie válasza:
92%

Hát.. a mai világban a 16 évesek már szoktak inni ,az a helyzet. És ha a szülő ad és megenged, akkor nem fogja suttyomban csinálni mindazt.

A gyerek maga dönti el úgyis, hogy azt akarja-e, vagy sem, én úgy látom. Ha inni akar, akkor úgyis fog, ha olyan a környezete, úgyis belerángatják. Egy teljesen normális családban is lehet úgy, hogy a gyerek 16 évesen a kocsmában fetreng a haverjaival (ismerősöm anno ezt tette), és egy alkoholista apa gyermeke is elutasíthatja a bort, vagy ihatja módjával, sőt, épp a rossz példa miatt tartom valószínűbbnek, hogy kevésbé fogja elragadtatni magát, mint a kortársai tennék.

Középiskolás húgom teljesen átlagos színvonalú iskolájában csináltak olyat kilencedikes - 15 éves - diákok, hogy a wc-ben ittak meg üveg bort szünetben. Sajnos a korhatárok előrébb csúsztak.

2016. máj. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Ha jó minőségű a bor, nem pedig valami pancsolt lötyi, akkor inkább igya azt, mint valami 400 forintos kannás halált. Másrészt nyilván való, hogy egy 16 éves, ha elmegy szórakozni, inni fog, és inkább igya meg azt az egy üveg bort, mint ne adja ég, valami dizájner drogot használjon...
2016. máj. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És az, hogy mondjuk külföldön sört rendel neki, és balhézik, ha nem adnak ki neki?
2016. máj. 8. 22:42
 7/16 anonim ***** válasza:
22%

Plántálni kell az alkoholizmust a gyerekbe, hogy legyen utánpótlás. Nehogy lecsússzunk a rangsorról. Az alkoholfogyasztás Magyarországon a világátlag kétszerese.

2012-ben például a férfiak 7,6, míg a nők 4 százaléka vesztette életét az alkohol miatt.


Hajrá! Korán kell kezdeni.

2016. máj. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"És az, hogy mondjuk külföldön sört rendel neki, és balhézik, ha nem adnak ki neki?"


Vágnám ki a kocsmából nagy ívben.

2016. máj. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 $$$$$ ***** válasza:
80%

Faterod jó fej :D

Sok 16 éves örülne ilyen apának nem tudom mit balhézol . Inkáb légy boldog hogy faterod engedi hogy igyál és még ad is piát !

2016. máj. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mondtam én róla bármi rosszat?:D csak furcsa
2016. máj. 8. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!