Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kötelezhető e, s ha igen ki...

Kötelezhető e, s ha igen ki által az az elvált szülő, akinél a t. Bíróság 2014-ben az akkor 3. életévét betöltött gyermekét elhelyezte, hogy részére személyazonosító igazolványt készítsen?

Figyelt kérdés
2016. aug. 23. 05:45
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Hogy mi bajod van?!


Ha jól értem, 2014-ben elváltál a nejedtől, és mivel másba nem tudsz belekötni, ezért most azzal ba.sztatod, hogy nincs a gyereknek személyi igazolványa.


A válasz:

1. Nekem a kicsi most 8, és csak azért csináltatom meg a személyit, hogy ki tudjunk menni külföldre, egyébként nem szólt még érte a kutya se.

2. Ezt az tudja megcsináltatni, akinél elhelyezték, akivel azonos címre szól a lakcímkártyája.


Egyébként meg ha másba nem tudsz belekötni, csak ebbe, akkor nyugodj bele, hogy teljesen jó helyen van a gyereked.

Tudod, a legtöbb esetben azért húzódik, mert az egyedülálló anyák örülnek, ha van munkahelyük, és nem fogják feszegetni a húrt a főnöknél, hogy kéne két szabadnap, mert a gyereknek kell a személyi. Márpedig hivatali időben lehet megcsináltatni, nálunk ez annyit jelent, hogy egy héten egyszer vannak 8 órát nyitva, egyébként vagy csak délelőtt, vagy csak háromig, kivéve kedden, mert akkor zárva. A saját papírjaimat is egy évbe telt, mire ki tudtam cserélni, pedig hidd el, minden pénzt megért, hogy megszabaduljak örökre az asszonynevemtől. :)

2016. aug. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%
A személyi készítéséhez elég az egyik szülő. Amikor nálad van a gyerek, kézen fogod, besétálsz vele az okmányirodába, és megcsináltatod neki.
2016. aug. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Nekem sincs a 3 éves ikreimnek személyije. A kisfiamnak meg lejárt. Edddig nem jött össze, hogy mind a 3 gyerekkel be tudjak menni. Akkor mi van?


Egyébként kell a másik szülő is, vagy meghatalmazás tőle. 1 hónapja voltam a kormányablakban akkor mondták. Adtak is meghatalmazást, hogy a férjem töltse ki, akkor nem kell bejönnie.

2016. aug. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Első vagyok.

Mi is elváltunk, nálam vannak a gyerekek elhelyezve. Apuka gondolta akciózik, és majd ő elviszi a gyereket személyit csináltatni. Ezzel nem is lett volna bajom, mert tényleg kellett egy kiránduláshoz (Ausztriába). Neki akkor azt mondták, hogy mivel nem nála van elhelyezve a gyerek (nem közös a felügyelet), különböző a lakcímük, így csak én csináltathatom meg. Tőlem pedig semmilyen engedélyt nem kértek az apától.

2016. aug. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Idén januártól újszülött kortól kötekező a személyi, csak még nem szankcionálják, ha nincs.

Az is változott, hogy most már mindkét szülő kell hozzá, eddig csak nyilatkozni kellett az okmányirodában, hogy a másik fél is beleegyezett.

Amiben különbözik az útlevéltől, hogy nem fektétlenül kell két szülőnek bemenni, az okm.ir. honlapjáról letölthető egy formanyomtatvány, 2 tanús, azon nyilatkozhat a távollevő szülő.

Mindjuk a két szabály érdekes együtt, hiszen kötelező okmány, akkor minek nehezíteni az elkészítését.

És mivel kötelező, az elvált fél nem teheti meg, hogy nem egyezik bele, mint az útlevélnél.

2016. aug. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezzel a lendülettel az Okmányirodát is lepontozhatod, mert tõlük van az infó.

Utsó voltam

2016. aug. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!