Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 évét betöltött fiatal...

16 évét betöltött fiatal ember el jöhet e nyaralni hozzánk? Úgy hgy már máskor el volt engedve, ezt bizonítani tudom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Meg van a levél hogy az anyja elengedte és hogy örül hogy itt a fia. De most az anyja nem akarja elengedni, de ő szabad akaratból el szeretne jönni 5 napra. Úgy hogy bejelenti otthon hogy hová megy mikor jön. Volt már nálunk és jól érezte magát. A probléma az, hogy anyuka "bezsarolta " utánna küldi a rendőröket. Ki is borult a fiú mert szereti a lányomat. És jönne. Mit tegyetek?

#nyaralás #16 éves fiatal
2015. aug. 9. 10:02
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
ha az anyja elengedi, akkor mehet
2015. aug. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Elengedte de most meg makacsolta magát. Egyszerűen hajthatatlan.Viszont nem találok rá törvényt mind a 16 alattiakra szól.
2015. aug. 9. 10:09
 3/30 anonim ***** válasza:
67%

az anyukája tényleg ráhívhatja a rendőröket. az már más kérdés, hogy a rendőröknek lehet fontosabb dolgokkal kéne törődni, mint az újabb retardált anyukától aki egy csepp szabad akaratot nem akar hagyni a gyermekének. egyetértek,hogy 16 évesen már el tudná dönteni,hogy szeretne menni. főleg,hogyha jól értem a barátnőjével és a családjával lenne végig,szóval nem veszélyes társaságban lenne.

esetleg próbáljátok meg,hogy hívjátok az anyukát is. lehet féltékeny,hogy ő nem megy nyaralni..

2015. aug. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel az anyukát és beszéld meg vele!
2015. aug. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
87%

milyen törvényt nem találsz rá? családjogiban feketén-fehéren ott van, hogy a szülő dönt 18 éves koráig

és igen, hazaviszi a rendőr, ha anyuka kihvja őket

2015. aug. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
84%

Alapban vicces az, hogy 16 éves srácot be akarnak korlátozni, 30 éve 10 évesen egyedül utaztam mindenhova az országban.

De ha csak a jogi részét nézzük, 16 éves ha elmúlt, és nagyon szabálykövető akar lenni, akkor bejelentheti a gyámhatóságnak, hogy márpedig ő most pár hétig nálatok nyaral.


Ptk.


2. A gyermek gondozása és nevelése


4:152. § [A gyermek gondozása, lakóhelyének és tartózkodási helyének meghatározása]

...

(4) A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülők lakóhelyét vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság jóváhagyásával a szülők beleegyezése nélkül elhagyhatja, ha az az érdekeivel nem ellentétes. A szülők lakóhelyének vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási hely elhagyása önmagában a szülői felügyeletet - a személyes gondozás és nevelés kivételével - nem érinti.


[link]

2015. aug. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Igen hívtam már de meg fogom próbálni újra.Családban lenne és szeret itt lenni , anyuka erre lett " féltékeny " hát nem tudom hogy örölnének e a rendőrök hogy 270 km re haza kell vinni másrészt már volt itt, ezért nem értem anyukát..
2015. aug. 9. 10:19
 8/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt én is megtaláltam

[link]

csak jobb lenne ha nem 16 évesen kéne neki gyámügyre menni ..ha felhívom anyukát és elmondom neki hogy van ez a törvény félek zsarolásnak veszi.

2015. aug. 9. 10:26
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
a GYH nem fog egy 16 éves nyaralásával foglalkozni. Ha hozzátok akarna költözni, az más, akkor igen, de a törvény nem az 5 napos nyaraláskora értendő.
2015. aug. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Gőzöm nincs mit tegyek nem csak az 5 napról van szó , nyári szünet után szeretne havonta 2 napot itt tölteni..
2015. aug. 9. 10:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!