Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyesek miért vannak így...

Egyesek miért vannak így kiakadva minden "nagyobb" kiadás miatt?

Figyelt kérdés

Kérlek ne helyezzétek át a kérdést, mert ebben a kategóriában volt feltéve az összes ehhez kapcsolódó kérdés és a válaszok is innen érkeztek! Az itt válaszoló emberek véleménye érdekel.


Csak hogy a legfrissebb ilyen típusú kérdést említsem, volt egy fiú, aki 50 ezer Ft értékben vásárolt ruhát, amikor az édesanyja megígérte neki, hogy kifizeti. Erre mindenki lehordta minden idiótának, meg hogy minek vásárolgat ennyiért. Az összeg se volt megszabva hogy mennyiért lehetne vásárolni, talán előbb az anyukának kellett volna ezt megszabnia.


Másik ilyen eset egy lánnyal kapcsolatos, aki órákat gyűjtött, írta hogy valamelyik szülője még támogatja is ebben és a következőt saját pénzből venné. Erre mindenki nekiugrott, hogy mégis mit képzel. Ezt se értettem, ugyanis ha az egyik SZÜLŐJE támogatja, tehát nem vagyoni megterhelés a családnak, akkor mások miért szólják le, amikor a családhoz semmi közük?


Következő eset, egy drágább kabát vásárlással volt kapcsolatos, ami szintén saját penzből lett finanszírozva. Ott is egyesek el kezdték írogatni, hogy mennyire drága, ők ennyiből ruháztatják az x éves gyereküket. Ha valaki megteheti hogy drága ruhát vegyen, akkor az egyeseknek miért böki ennyire a csőrét? Ennyire irigyek az emberek?


Mielőtt azt mondanátok hogy valamelyik kérdező egyike vagyok, közölném hogy nem így van. Szimplán csak szemetszúrt a sok rosszindulatú komment, és felmerült bennem a kérdés, hogy miért ennyire gonoszak egyesek. Már máshol is feltűnt, hogy az olyan válaszok MINDIG le lettek pontozva, ahol valaki gazdagnak vallotta magát, vagy a drága ajándékairól nyilatkozott. Ez miért van?

Én már 29 éves anyuka vagyok, van egy 2 éves kisfiam és az is biztos, hogy én is mindent meg fogok neki venni, amit csak tudok. A gyerek az első, és nem fog érdekelni, ha valaki emiatt majd rossz szemmel néz rám, vagy a gyerekemre csak azért mert tehetősebb. Nagyon nem szép ez a viselkedés és irigykedés (?) az emberek részéről. Úgyhogy a kérdésem is első sorban hozzájuk szól, hogy miért viselkednek így embertársaikkal? Nekik ez miért jó?

Normális válaszokat szeretnék, köszönöm.


2016. aug. 24. 00:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
85%

"Én legalábbis ezt tenném, ha már úgyis megrendelte őket."


És megtanulja, hogy anya = csicska hopp.


Ha neked nem tűnik fel, hogy mi ezzel a baj, ott már rég gond van. A kiscsaj is gyűjti az órákat, de az olyan luxus, hogy előbb el kéne a normális dolgait intézni. Ez olyan, mint a szükséglet piramis. Nem irigység, mert én is elköltök ennyit abból a pénzből, ami fennmarad, miután befizettem a számlákat. Itt az a baj, hogy a való életből egy napot sem élt, de ilyen hülyeségekre van esze.


Oda is leírtam, hogy ez olyan, mintha elmennék elkölteni a pénzemet felesleges dolgokra, miközben nem fizetem a számlákat.

2016. aug. 24. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
64%
Aki mindem szart megkap az nem tanul meg megdolgozni bármiért. Ha megkíván egy csajt, majd anyuci befűzi neki?
2016. aug. 24. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
78%

Egyszerűen azért, mert Magyarország lakosságának jelentős része nyomorban él.

Persze, hogy idegesítő az 50 ezres kabát, amikor sokan azt sem tudják, hogy miből vesznek másnap kaját, meg miből fizetik be a csekkeket.

Eközben pár elkényeztetett hülyegyerek nem tudja, mire csessze el a pénzt.

Mielőtt megvádolnál, hogy én is irigy vagyok, csak közlöm, hogy 500e fölött keresek, de mégsem költök el 50 ezret egy kabátra.

És azt sem tsartom helyesnek, ha valaki minden sz@rt megvesz a gyereknek, főleg az ilyen mártírokat nem csípem, mint te. Utána meg hallgatja a gyerek egész életében, hogy mi mindenről mondtál le miatta. Pfejj.

2016. aug. 24. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
98%

Itt az a baj, hogy nincs perspektíva.


Mikor gyerek voltam, és megtudtam, mennyit keresnek a szüleim, azt hittem, lefordulok a székről, hisz mi gazdagok vagyunk! Mert én csak azt láttam, amit egy gyerek. Hogy abból mennyi csokit, mennyi játékot, mennyi kütyüt lehet venni.


Csak senki nem mondta el, mennyi a gáz télen-nyáron, az áram, a víz, a tévé, a net, a telefon, a szemétszállítás, a közös költség, kaja, gyógyszerek, javítások... mekkora poén lett volna már, ha hetente rendelem az ötvenezres tételeket, hogy aranyélet van, a szüleimnek meg csak annyi a dolga, hogy mosolyogva perkálnak a futárnak.


Szerintem még az sem oké, ha kőgazdagék megvesznek mindent a gyereknek, mert tényleg nem tanul meg bánni a pénzzel. Nem lesz értéke. Klisének hangzik, de akkor is igaz.


A szülő célja az, hogy felkészítse a gyereket az életre, amikor ő már nem lesz. Ennek nem az a módja, hogy minden szart megveszünk neki, hanem megtanítjuk bánni a pénzzel.

2016. aug. 24. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
46%
"Böki a szemüket, hogy ők nem tehetik meg a havi 200.000ft-os fizetésükből. " Tegyél még egy nullát utána és megkapod apum mennyit keres havonta. Mégsem vesz meg nekünk mindent, amit kiejtünk a szájunkon. Pedig megtehetné. Így helyes.
2016. aug. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
88%
Nem az a fokmérője a jóanyaságnak, ha mindent megveszel, amit csak tudsz. (előbb-utóbb a lakást is kinövitek) Az én gyerekeim se nagyok még, de már eljutottunk oda, ha valamit szeretnének, hogy 1. alkalom legyen rá, 2. szükségünk van rá? Van amikor a 7 éves mondja azt, hogy dehogy, tényleg nem is kell. Tudnél ennél több játékot venni, de nincs értelme, ellenben van normális ruhájuk, sportolnak, kidőlnek a lakásból a könyvek (olvassuk is őket), nyelvórára járnak, a jövőjükbe öljük a pénzt, nem a tárgyhalmozásba.
2016. aug. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
62%
16-os vagyunk. Nem Magyarországon kap ennyi fizetést. Tehát nem magyarokon élősködő politikus vagy annak nyelvhala. De mindegy hol mennyit keres az ember, akkor sem kell egy gyereknek mindent megvenni. A pénz nem helyettesíti a foglalkozást.
2016. aug. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, az országban 4 millió szegény él. Ezek csak azok az emberek, akik a létminimum alatt élnek. A középosztály (akiket képviselnek ezek a kérdezők), teljesen eltűnni látszik. Vannak a szegények és a gazdagok.


Őrület, hogy valaki attól számít gazdagnak, hogy magánkórházban szül, drágább babakocsit vesz vagy nyaralni tud menni. Ezekre pénzt szánni normális emberi igény kellene, hogy legyen. És el kellene tudnia érni mindenkinek. Szomorú ország ez, benne szomorú emberekkel.


Az ő gyereküknek miért nincs ennyi lehetősége? Nekik miért nincs szép házuk? Ők miért nem élnek magas GDP-jű kerületben? Pedig ők tényleg mindent megtesznek. De hát kitörölhetik a havi 120-szal, amit kapnak. És tényleg nem azért, mert nem tanultak tovább. Vagy nem azért, mert nem érdemlik meg. És az emiatt érzett keserűségük teljesen érthető. Amíg ezt itt vezetik le, és nem a gyereken, addig jobb mindenkinek!

2016. aug. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
44%
Nem azért, de a kínais meg piacos ruhák is rengetegbe kerülnek már. Múltkor vettem egy kabátot 12000 Ft volt, egy cipőt ami 6000, meb egy nadrágot ami szintén 6000. Máris majdnem megvan az 50000-nek a fele.
2016. aug. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
71%

Szerinted attól leszel jó anya, hogy mindent megkap?

Van egy mondás: ha egy gyereknek mindent megveszel, azért, ha nem, akkor pedig azért válik önzővé.

Én nem kaptam meg mindent a szüleimtől, nem volt 28 Barbiem és 42 babaházam, de ami volt, azt nagyon megbecsültem. Plusz engem megtanítottak arra, hogyha valamit szeretnék, arra gyűjtsem össze a pénzt, később pedig, hogy dolgozzak meg érte.

Az 50 ezres ruharendelős gyerek, meg sem kérdezte, hogy megrendelheti - e azokat, mert szerinte egyértelmű volt, hogy az anyja kifizeti, mondván az anyja azt mondta neki, valamire szüksége van, azt megveszi.

De ha te egy önző, akaratos és elégedetlen gyereket akarsz nevelni, akkor hajrá. Csak elég gáz, hogy én ezt gyerek nélkül, 23 évesen jobban átlátom, mint te, érett anyuka.

2016. aug. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!