Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyesek miért vannak így...

Egyesek miért vannak így kiakadva minden "nagyobb" kiadás miatt?

Figyelt kérdés

Kérlek ne helyezzétek át a kérdést, mert ebben a kategóriában volt feltéve az összes ehhez kapcsolódó kérdés és a válaszok is innen érkeztek! Az itt válaszoló emberek véleménye érdekel.


Csak hogy a legfrissebb ilyen típusú kérdést említsem, volt egy fiú, aki 50 ezer Ft értékben vásárolt ruhát, amikor az édesanyja megígérte neki, hogy kifizeti. Erre mindenki lehordta minden idiótának, meg hogy minek vásárolgat ennyiért. Az összeg se volt megszabva hogy mennyiért lehetne vásárolni, talán előbb az anyukának kellett volna ezt megszabnia.


Másik ilyen eset egy lánnyal kapcsolatos, aki órákat gyűjtött, írta hogy valamelyik szülője még támogatja is ebben és a következőt saját pénzből venné. Erre mindenki nekiugrott, hogy mégis mit képzel. Ezt se értettem, ugyanis ha az egyik SZÜLŐJE támogatja, tehát nem vagyoni megterhelés a családnak, akkor mások miért szólják le, amikor a családhoz semmi közük?


Következő eset, egy drágább kabát vásárlással volt kapcsolatos, ami szintén saját penzből lett finanszírozva. Ott is egyesek el kezdték írogatni, hogy mennyire drága, ők ennyiből ruháztatják az x éves gyereküket. Ha valaki megteheti hogy drága ruhát vegyen, akkor az egyeseknek miért böki ennyire a csőrét? Ennyire irigyek az emberek?


Mielőtt azt mondanátok hogy valamelyik kérdező egyike vagyok, közölném hogy nem így van. Szimplán csak szemetszúrt a sok rosszindulatú komment, és felmerült bennem a kérdés, hogy miért ennyire gonoszak egyesek. Már máshol is feltűnt, hogy az olyan válaszok MINDIG le lettek pontozva, ahol valaki gazdagnak vallotta magát, vagy a drága ajándékairól nyilatkozott. Ez miért van?

Én már 29 éves anyuka vagyok, van egy 2 éves kisfiam és az is biztos, hogy én is mindent meg fogok neki venni, amit csak tudok. A gyerek az első, és nem fog érdekelni, ha valaki emiatt majd rossz szemmel néz rám, vagy a gyerekemre csak azért mert tehetősebb. Nagyon nem szép ez a viselkedés és irigykedés (?) az emberek részéről. Úgyhogy a kérdésem is első sorban hozzájuk szól, hogy miért viselkednek így embertársaikkal? Nekik ez miért jó?

Normális válaszokat szeretnék, köszönöm.


2016. aug. 24. 00:04
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
50%
Mindkét oldalon álltam és azt mondhatom, hogy semmivel sem volt jobb (boldogabb) az az időszak amikor korlátlanul volt szinte pénzem és mindent megvehettem. Tele volt a szekrenyem de minden csak addig okozott nemi oromet amig megszereztem....utana eltunt a sullyesztobe mert nem volt szuksegem 20par cipore meg 15kabatra. A gyerekjatekokkal ugyanugy hibaba estem az elejen hogy mindent megvettem aztan a gyerek mivel jatszott vegul? Ures muanyag flakonnal...kesobb jobban orult a sajat maga altal vagott-festett babahaznak mint a keszen kapott draganak... mert abban mar az ő munkaja volt. Azota meg kell neznem jobban mire koltok de sokkal jobban ertekelem is amim van. A szuleim is erre tanitottak en is mar ezt adom tovabb.
2016. aug. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
33%

"Egyszerűen azért, mert Magyarország lakosságának jelentős része nyomorban él."


Napi drága kávé,pia,cigire mindig van pénzük. :-D


"Az ő gyereküknek miért nincs ennyi lehetősége? Nekik miért nincs szép házuk? Ők miért nem élnek magas GDP-jű kerületben? Pedig ők tényleg mindent megtesznek. De hát kitörölhetik a havi 120-szal, amit kapnak."


NEM KÖTELEZŐ gyereket vállalni. SENKI NEM KÉNYSZERÍTETTE hogy gyereket vállaljon.

2016. aug. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
86%

az 50ezre srác egy troll volt ...

vagyis a kérdése nem valós

2016. aug. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Nem biztos. Tényleg léteznek ilyen ostoba emberek.
2016. aug. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!