Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan próbáljam elviselni...

Hogyan próbáljam elviselni apámat? Hogyan javuljak?

Figyelt kérdés
Félek az apámtól, keveset vagyok otthon, hogy minél kevesebbet találkozzak vele. A munkája miatt mindig fáradt és ideges. Ha kell segítek neki, de velem türelmetlen, mindig faggat, piszkál, 1x nem állhatok meg előtte. Ha kérdezek tőle valamit, akkor már egyből ordibál, hogy "felkúrtam az agyát". Félek a környezetében lenni, nem érzem jól magam. Azt érzem, hogy folyamatosan veszem át a vonásait.: Depressziós vagyok, ideges, idegbeteg. Gyakran előfordul, hogy vágdosom is magam, mert dühös vagyok. 15/F

2016. aug. 24. 22:35
 1/4 Fizikiwi válasza:

Szerintem tedd félre a félelmed és beszélj vele. Velem úgyanez van majdnem. Nekem többé kevésbe bevált. Egy őszinte beszélgetés nem árthat. És próbáljmeg sportolni, haverokkal lenni, akkor nem érzed majd a depressziót.

Renékem segítettem!

12/l

2016. aug. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én csak felszínes dolgokról beszéltem a szüleimmel, ha éppen nem vitatkoztunk valamin vagy nem vonultam a szobámba. Apukám reggeltől estig dolgozik, anyukám intézi a családi ügyeket és viszi mindenfelé a húgaimat. Szóval mindkettőjüket keveset látom.

Mi családterápiára járunk. Apukámmal a kapcsolatom javult, anyukám még mindig ugyan olyan.

2016. aug. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sportolok, 2 sportot is űzök, az egyik a foci, a másik 1 küzdősport. A focit nem szeretem, csak itthon erőltetik. Nem merek vele őszintén beszélget, mert még akkor is felemeli a hangerejét, olyankor szívesen adnék neki 1 pofont.
2016. aug. 25. 13:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha folyamatosan ilyen veled, nem biztos, hogy használna, ha beszélnél vele. Magától is észrevehetné, hogy feszült vagy mellette, és nem kéne veled ordítania a semmiért, szóval ha nem teszi, akkor veszett ügy.


Próbálj semleges dolgokról beszélgetni vele. Aztán törekedj arra, hogy kollégiumba tudj menni, vagy elköltözni. Ha nem függsz tőle, és nem vagy neki kiszolgáltatva, akkor talán van esély arra, hogy változzon a kapcsolatotok, de ez se 100%.


A vagdosást viszont hagyd abba, mert később azt fogod gondolni, hogy ezért nem érte meg vagdosni magad...

2016. aug. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!