Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nehéz elviselni,...

Miért olyan nehéz elviselni, egy 13 éves elkényeztetett, nyámnyila és pénzéhes mostohafiút?

Figyelt kérdés

4 éve nevelgetem, de nem jutok semmire.

egy ideje már nem is érdekel...



2016. máj. 26. 23:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%
9 évesen már kialakult személyisége van egy gyereknek. Egyáltalán milyen viszonyt próbáltál kialakítani a gyerekkel? Lehet, hogy neked elkényeztetett, nyámnyila, de nyílván más oka lehet hogy ilyen.
2016. máj. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
74%
Pont abban a korban, ami nem könnyű, főleg egy fiúnak. Milyen a szüleivel a viszonya?
2016. máj. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Az anyjával szerelmesek egymásba.

imádja a balhékat kreálni a gyerek, örökké hallgatözik.

2016. máj. 26. 23:05
 4/27 anonim ***** válasza:
80%

Az miért baj, ha az anyjával "szerelmesek egymásba"?

A srác nálatok lakik, vagy miért kellene neked "nevelgetni"? Nincsenek szülei? A nevelgetés helyett talán már ráférne a nevelés. Mellesleg a nyámnyila-jelző nehezen fér össze a balhé-kreálóval. Az elkényeztetés pedig nevelési (nevelgetési) hiba, nem a gyerek vétke.

2016. máj. 27. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
88%

Talán mert nem érdekel?

Ennyiből nem lehet következtetést levonni.

Lehet, hogy te vagy féltékeny a szoros anya-fia viszonyra. Lehet, hogy kivetítesz rá olyan tulajdonságokat, amik nincsenek is.

Lehet, hogy tökéletesen szembementél az előző 9 év nevelési elveivel.


Mondjuk ne nevelgetni próbáld, hanem megismerni és megkedvelni.

És nevelje meg az anyja.

2016. máj. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%
A tudomàny kimondja, ha a mòdszer nem a vàrt eredményt hozza, akkor a mòdszer hibàs. Magyarul: sz.rul neveled. Mondjuk ilyen hozzàllàsal, hogy nem is érdekel, nem is meglepô, persze nyilvàn csakis màs hibàja lehet szerinted...
2016. máj. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
93%

Mostohagyerek szemszögéből írok.


18 voltam, mikor - kényszerűségből - össze kellett költöznöm a m. anyámmal. Addig jól kijöttünk, ám az együttélés 2. évében már egymáshoz sem szóltunk.

Miért?


1. féltékeny volt rám, és állandóan apán lógott, mi - akik 5 évig mindent megbeszéltünk - volt, hogy hetente! 10 percet tudtunk kommunikálni, mert Fefe gyere ide, menj oda, hozd-vidd a fiamat, minket, stb.

2. irányítani próbált! Megmondta, hogy-merre-mi, korlátozott, mikor koncertről jöttem haza (kb. háromhavonta jártam el) kizárt, és egész éjszaka bxott beengedni...

3. és mikor rájött, hogy engem nem tud uralni, alázott, leszólt, minden szavamra azt mondta, marhaság, a véleményem miatt - ha eltért az övétől - már ostoba, vagy "krrrrv@hüye" voltam...

4. és mindennek úgy kellett lennie, ahogy ő mondta, ha nem, akkor előfordult, hogy napokig nem szólt hozzánk (apához, de a fiához sem)


3 év után leléptem, de ezek épp elegek voltak, hogy egy önbizalom hiányos, magamba forduló, és másokhoz bizalmatlan (addig nyílt és mosolygós voltam) személy legyek.


A tök laza, családcentrikus és vicces apám pedig egy merev, rögeszmés férfi lett, aki nemcsak engem, de a bátyját is teljesen les.z.rja.


Szóval mielőtt egy GYEREKET vádolgatnék, alaposan magamba néznék, hogy ÉN hol cs.s.ztem el.

2016. máj. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
10%
"elkényeztetett, nyámnyila és pénzéhes" azért
2016. máj. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon is értem, mire gondol a kérdező, ill. hogyan érez.

Ugyanis ugyanebben, vagy hasonló szituációban vagyok (már ami a rövid leírásokból kiderült).

A párom két gyereke közül az egyikkel bármikor megtalálom a közös hangot. Persze a nevelés hiánya időnként vele kapcsolatban is okoz gyomorgörcsöt. A másik gyerek viszont... Olyan alapvető gyűlölet van benne, hogy azzal nem lehet mit kezdeni. Nem csak irántam, bárkivel képes úgy beszélni mint akit a v..gából rántott elő. Erre nála is rájön a nevelés hiánya. Borzalom!

Tudjátok mi a baj, illetve mi az ilyen elvált - gyerekkel mással összejövős kapcsolatoknak a nehézsége?

Ugye általában anyukához kerülnek a gyerekek. Nos, egy teljesen normál kapcsolatot is ha megnézünk, legtöbbször az anya hozzáállása a gyerekkel szemben a mindent elnéző, babusgató magatartás. Általában az apa az aki a gyereket kicsit leemeli az anya öléből, kicsit szigorúbb, kicsit ösztökéli az önállóságra. Ha kell kemény, irányt mutat, kemény korlátokat állít, odacsördít ha a gyerek lehülyézi az anyját.

És azt hiszem ez a dolgok rendje, ez így van (lenne) jól.

Aztán jön egy ilyen vegyes kapcsolat, ahol apuka kikerül a képből. Akinek NEVELNIE kellene a gyereket, nem engedni a hisztizős - tiszteletlen irányba. Viszont bejön helyette egy másik személy. Akit akárhogy is szeret anyuka, a gyerektől igyekszik minél távolabb tartani, a nevelés jogát SOHA nem fogja megkapni az új társ. Bizonyos szemszögből ez érthető is. Emellett, megfejelve a történetet, anyukának lelkiismeretfurdalása van a gyerek miatt, igyekszik valahogy pótolni az apát, na de apai nevelést nem tud neki adni, csak önmagát. Tehát még több lelki babusgatást kap a gyerek, még kevesebb korláttal. Az új társ meg ott áll és némiképp kívülről látva a dolgokat, fogja a fejét, hogy "úúúristen, hát a gyerek most sz.rt az anyja szájába, úgy beszélt a tulajdon anyjával mint a kutyával, mégsem történt semmi, sőt...". Viszont ha ő rászól a gyerekre, hogy "nem igazán helyes hogy így beszélsz anyáddal", azonnal jön az anyatigris szerep, előbb-utóbb ki is mondja anyuka is, hogy "figyelj, neked nincsen jogod rászólni az én gyerekemre". A gyerek meg röhög a markába, legközelebb még többet fog magának megengedni, KÖVETKEZMÉNYEK NÉLKÜL!

Egy szó mint száz, ezek nagyon nehéz helyzetek. Én pl. a mai napig nem tudtam megtalálni a helyes magatartást. Próbáltam közeledni a gyerekhez, sokat játszani, beszélgetni vele. De erre sem jött pozitív visszacsatolás, cserébe nem kaptam jogot arra hogy rászólhassak ha rosszat tesz. Sőt, ugyanúgy kutyaként bánt velem a 8 éves gyerek. És így nagyon nehéz szeretni ám! Hogy te adjál mindent, a semmiért cserébe. Aztán próbálkoztam a teljes elszigetelődéssel is (jelenleg itt tartok), már nem szólok a gyerekhez, nem is nézek rá. Vicces, de egy fedél alatt lakunk de hetek óta nem láttam az arcát :-). Mert már azt is megkaptam tőle korábban hogy én nem szólhatok hozzá.

Tehát klasszikus NEVELÉST nem gyakorolhatsz soha. Maximum (nagyon jól írta a kérdező) nevelGETéssel próbálkozhatsz. De csak próbálkozhatsz, az esetek nagy részében azt sem teheted. Lehetsz a gyerekkel jó fej, költhetsz rá, elhalmozhatod. Ez mind szép és jó. Ha szerencséd van még a párod is értékelni fogja ezt. De sajnos azt csak max. tétlenül nézheted ahogy a gyerek neveletlenül nő fel, és egyre meredekebb dolgokat művel.

Én erre jutottam eddig :-)

2016. máj. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
86%
Ment a zöld kéz utolsó. Sajnos sok anya alkalmatlan szülőnek lenni. Nem tud nevelni, de mást sem hagy. Elég megnézni pl. ezen az oldalon is milyen sok.
2016. máj. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!