Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom már elviselni a...

Nem bírom már elviselni a mostoha anyámat. ?

Figyelt kérdés

Már 17 éve élek apámmal, és ez nő már a 11 éve hogy benne van a családba. Én 17F, mostoha 38.. Ez a nő telejesen tönkre teszi az életemet/ életünket. Van egy fél testvérem aki 10 éves és fiu, van egy mostoha hugom aki 1 évvel fiatalabb nálam. Probléma ott kezdődött mikor apa feleségül vette ezt nőt 11 éve. Rengeteg probléma van a mai napig elvileg miattam, mert nem hagyom hogy elnyomjon a mostoha. Még kisebb voltam nem pofaztam vissza neki, de 4 éve megváltozott minden. Egyszer ugy szolt hozzám mint egy kutyához, nem lepodtem meg rajta mert nem volt ujdonság. Rámbizta hogy csinaljak meg valamit, én meg is csináltam normálisan de neki nem volt ugy jo... Elekzdett ocsmányul beszélni velem, énmeg nem vagyok csicska gyerek alapon vissza szoltam ha ez igy nem jo akkor csinalja meg ő. Eböll aztán ku..va nagy felháborodás lett hogy én hogy merészeltem vissza szolni. Aztán jött az apai szidás hogy még egy ilyen aztán leütöm a fejedet stb... Én apát ngyon szeretem de azt viszont tudom hogy a szerelem elvakitja és a mostoha bizonyos dolgokba az orránál vezeti. Apárol tudni kell hogy külföldön dolgozik kömüvesként profi szakemberként, tehat eleg jól keres és igazábol majndem "mindent" megengethetunk magunknak.... Úgy 13 éves lehettem mikor elegem lett abol hogy igy beszel velem aztán évek alatt egyre jobban eldurvult a kapcsolatunk, ja és azt hozzá teszem hogy rengetegszer volt olyan hogy amég öcsémet meg hugomat vitte ide oda, addig én meg egy rossz pillantásért is szobafogságot kaptam és érthetetlenül áltam a dolgok elött. A mostohán észrevettem hogy egyre mocskosabb lesz és mindenbe csak a bosszút látja... Ha ottvan a közelbe apa akkor nem tud így viselkedni csak amikor apa nem látja vagy halja vagy nincs a közelbe. Ha meg 10 naponta 3 napra itthon van apa akkor tömi tele a fejét hülyeségekkel hogy az Ádám megint azt csinálta, meg megint vissza beszélt.. Ott a baj hogy rengeteg dologba tudja manipulálni, és rengeteg dologba vezeti az orránál fogva... Tehát miket csinál a mostoha..-mindenbe beleüti az orrát, beleszol mindenbe, meg akarja mondani hogy mikor kivel találkozhatok (csak hát nem tudja), a barátnői elött probál égetni, meg még regeteg ilyen dolog van... A mostoha fullon rosszba van az anyósáékkal, a férje hugáékkal, és ezért mikor én vagy öcsém szeretne menni vagy a mamáékhoz vagy a nénjééhez jön a kamu dumákkal hogy most nem ernek rá meg megyunk el meg ezek a kamu dumák.. Nem egy olyan eset volt hogy vacsoránál mindenkinek külön melegiti az ételt csak megint én maradtam ki, olyan is nem egyszer volt hogyha apa nem mondja hogy ott a kaja a sütőbe akkor eszek hideget nem pedig főtt ételt. A mai napig úgy szol hozzám mint egy kutyához, ha meg visszaszolok neki jön azt belemászik az arcomba, olyan is rendszeresen van hogy beszelek hozzá aztán elforditja a fejét. Mivel fodrász rengeteg kuncsaftja van és már nem egyszer halottam hogy panaszkodik nekik hogy a gyerek miket művel és azok még adják is alá a lovat... A vérszerinti anyámmal rendesen tartom a kapcsolatot és mostanába elég ritkán de meé kisseb volt rendszeresen jártam hozzá. Nem egyszer volt az hogy a mostoha elkezdte ocsárolni elmondta minden ku..vának és ha vissza szoltam neki hogy nem vagyok rá kíváncsi meg hogy fejezze be.. Akkor még én vagyok szar hogy én milyen jogon meren neki azt mondani hogy nem vagyok kivancsi ra.. és akkor nem tellik el 2 perc és már a fülén van a telefon és panaszkodik apanak hogy én milyen szemtelen vagyok már megint....


Annyira de annyira elegem van már belőle hogy már teljesen tanácstalan vagyok hogy mit kellene tegyek.... Arra kérelek titeket hogy segitsetek hogyan lehetne egyszerübben elviselni..



2016. aug. 3. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Szomorúan olvastam a leveled, mert rádöbbentem én is ebben a helyzetben vagyok.

Nekem az segített, hogy apával megpróbáltam megbeszélni a dolgokat és igyekeztem nem otthon lenni:)

Lassan úgy is elkezdődik a "saját" életed amikor elköltözöl szóval nem sokáig fogjátok szívni egymás vérét:)

Nagyon remélem, hogy segít amit írtam és tényleg próbálj meg apukáddal beszélgetni erről:)

Sok sikert.

2016. aug. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Még egy év, és nagykorú leszel, ezt már ki kell bírni. Utána költözz el rögtön.
2016. aug. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vedd fel videora ;)és mutasd meg apudnak attol meg fog jőnni az esze ;) akkor nem lesz ott a rozsaszin felhő
2016. aug. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Vedd fel videóra.

Hívogasd te is apádat és "sírva" mond neki hogy miket tesz az a hárpia.

2016. aug. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A mostohaanyád és te ezek szerint hatalmi harcot folytattok egymás ellen, aminek semmi értelme. Ráadásul, ahogy te most már korban és talán értelmileg is felnősz és mindkettőtöknek be kellene látni, hogy értelmetlen ez a küzdelem. Neked tanácsosabb lenne a kitérő politikát gyakorolnod, azaz nem reagálni, ha úgy érzed sérelem ért, pláne nem kell ezeket a vélt sérelmeket megtorolni (mert értelmetlen és semmit nem lehet elérni vele). Erre mondják, hogy okos enged.
2016. aug. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Kedves Ádám(a kérdésből derült ki a neved)! Senki nem ócsárolhatja a másik anyját. Ezt még is hogy képzeli az a liba?! Merné csak valaki ócsárolni az anyámat, beverném az orrát, az tuti!
2016. aug. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazatok van de az a videos dolog nem is lenne hülyeség.. Igen azon voltam mikor elkezdte, hogy verek neki egy olyan nyakast
2016. aug. 3. 19:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez a nő azért utál téged, mert előző házasságából vagy, a fejed tetejére is állhatnál, akkor sem lenne rád egy jó szava sem. Tényleg próbáld meg felvenni videóra, vagy hangfelvételt csinálni, és mutasd meg neki (apudnak), bár valószínűleg erre is lesz egy okos magyarázata. Nyilván az, hogy csak azt vetted fel, amikor oszt téged, az elejét nem, amit te generáltál. Jól nem tudsz ebből a helyzetből kijönni. Elválni meg nem valószínű, hogy elfognak, mert már nem akarnak többet válni. Ha pedig elköltözöl, az apáddal való viszonyod is meg fog romlani. Ahhoz gyökeres változásnak kéne történnie, hogy ez ne így legyen.
2016. aug. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Közöld vele hogy nem szólhat bele az életedbe.
2016. aug. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vedd fel videóra amikor így beszél veled.

Meg még azt játszanám el, hogy mikor így beszél nem reagálok, aztán ha kiakad nyugodtan közlöm hogyha úgy beszél majd velem ahogy tőlem is elvárja, majd akkor reagálok is. Most komolyan ,mit tehet? Így is mindenki szemében próbál lehúzni, legalább adj rá okot, az eredmény ugyanaz lesz.

2016. aug. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!