Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudja megérteni,...

Miért nem tudja megérteni, hogy én nem akarok itt szülni? Később egyre rosszabb lesz?

Figyelt kérdés

Pesten fog megszületni a babánk, egy magánkórházban. Anyukám viszont ezt nagyon ellenzi, mert hogy messze van, miért akarok egy ismeretlen helyen lenni, mikor itt úgy ismerem a kórházat, mint a tenyeremet (a nagyszüleim orvosok, a barátom apukája főorvos). És hogy most lett felújítva a szülészet is, megkapnám a VIP szobát, stb.

De azért egy felújított állami kórházat nem hiszem, hogy össze lehetne hasonlítani egy magánklinikával...


Az unokatesóm mondta, hogy ez csak rosszabb lesz a baba születése után, mert akkor az lesz a baj, hogy mit adok rá, mikor mit csinálunk és muszáj lesz előbb, vagy utóbb beszélnem anyával és megszabni a határokat.

De nem értem, miért csinálja ezt, hiszen ez nem az ő babája.


2016. aug. 25. 20:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Ne engedd Édesanyádnak, hogy beleszóljon az életedbe. Próbálj meg vele komolyan elbeszélgetni, és hátha megérti, hogy ez a te életed.
2016. aug. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
90%
Igen. El kell fogadni. Hallgasd meg meg ha szazszor is mondja el a velemenyek. CSAK magabizosan annyit mondj köszi a tanacsot,de en mashogy gondolom ezt...
2016. aug. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Hááát, hallod... Ha az apósom lenne a főorvos, én biztos nem mennék másik kórházba... Nem biztos, hogy anyukád mindenbe bele fog szólni, de ez azért elég furcsa választásnak tűnik számomra is...
2016. aug. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
54%

Talán mert azt hiszi, hogy neki kell szülni.:)

Mondd csak meg neki minden nap, hogy nem ő fog szülni, hanem Te, ezért teneked kell tessen a környezet, nem neki.

Ez a probléma, érdekes, korábban nem jött elő más élethelyzetben? Nálam a viseletemen, szexuális választásaimon és a lakásom terén már lemeccseltük ezt a dolgot.

2016. aug. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
47%

A magánkórházban van műtő, ha esetleg sürgősségi császárra lenne szükség?

Az állami kórházban van PIC?

Van valamilyen extra dolog, ami miatt szeretnél a magánkórházban szülni?

Anyagilag megengedhetitek magatoknak a magánkórházat? (gondolom igen)


Ha a magánkórházban nincs műtő, akkor jobban járnál az állami kórházzal. Nekem három gyerekem van, tehát nem pályán kívülről beszélek, és hidd el, bármilyen problémamentes terhességnek és normálisnak induló szülésnek lehet császár a vége. Ez nem ijesztgetés, hanem tény.


A határokat viszont valóban érdemes mielőbb lefektetni, és ha ez a dolog feltűnik a babakocsi, légzésfigyelő, babaruha, szoptatás, stb. témákba is, akkor egy mondatot kezdj el ismételgetni: mi így döntöttünk.

2016. aug. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem, más téren nem volt ilyen, ezért is lep meg ez a most kialakult helyzet.


Van műtő a magánklinikán, meg mivel császár lesz, ezért szükségünk is lesz rá. :)

2016. aug. 25. 21:16
 7/22 anonim ***** válasza:
59%
Gondolom saját zsebből fizetitek a magánklinikát, úgyhogy mond meg neki, hogy a megkeresett pénzeteket ott költitek el ahol szeretnétek.
2016. aug. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%

Értem anyukádat, értelek téged is - ő gondolom a pénzt szeretné megtakarítani, te pedig ott szeretnél szülni.


Mondd meg neki, hogy már befizettétek a szülést, hátha akkor leáll a témával.

2016. aug. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem ha megteheti,akkor magánklinika.


Hiába van állami k9rház ,szülès közben már ott fognak lebzselni a nővèrek is a markukat tartva. Ott kb elvárják a megszült nőtől a hála pènzt. Hiába nincs erről pap8r, a szülèst levezető orvosnak vmint a nővèrek is

Ennyi erővel inkább megyek magánorvoshoz.

2016. aug. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem anyukád nem beleszólni akar csak jó tanácsot ad, ha eddig nem dumált bele semmibe. k.urva jó helyed lenne abban a kórházban ahol a főorvos az apósod és a nagyszüleid is orvosok. kinyalnák a segged, ezerszer jobban mint a magánkórházban. Igaza van anyukádnak, jót akar és nagyon örül az unokának és a legjobbat akarja nektek, ami szerintem is az ő verziója. Nem tudnál úgy tüsszenteni hogy valaki ne lesné mi van veled. Vagy pont ezért nem akarsz ott szülni? Mert akkor megértem, de a magánkórház nem jobb mint a főorvos személyes figyelme. Szóval ebben nincs igazad. Biztos nagyon vigyáznának rád.
2016. aug. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!