Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudja megérteni,...

Miért nem tudja megérteni, hogy én nem akarok itt szülni? Később egyre rosszabb lesz?

Figyelt kérdés

Pesten fog megszületni a babánk, egy magánkórházban. Anyukám viszont ezt nagyon ellenzi, mert hogy messze van, miért akarok egy ismeretlen helyen lenni, mikor itt úgy ismerem a kórházat, mint a tenyeremet (a nagyszüleim orvosok, a barátom apukája főorvos). És hogy most lett felújítva a szülészet is, megkapnám a VIP szobát, stb.

De azért egy felújított állami kórházat nem hiszem, hogy össze lehetne hasonlítani egy magánklinikával...


Az unokatesóm mondta, hogy ez csak rosszabb lesz a baba születése után, mert akkor az lesz a baj, hogy mit adok rá, mikor mit csinálunk és muszáj lesz előbb, vagy utóbb beszélnem anyával és megszabni a határokat.

De nem értem, miért csinálja ezt, hiszen ez nem az ő babája.


2016. aug. 25. 20:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
24%

Rongyrazas tisztan

neked a huvelyi szules ciki ?

Vagasd fol magad maganba szuper lesz

2016. aug. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
73%

9

Csak nem megyek magánkórházba mert az államiban tartják a markukat. Nem mindenki ilyen. Nem vagyok egészségügyis és a családomban sincs, de nagyon sok olyan jó szakemberrel találkoztam aki nem fogad el pénzt. Ez nálam nem indok akkor inkább fizetek az alacsony bérezésű államis dolgozóknak , hiszen egy töredéke amit kapnak a magánkórházi számlához.

2016. aug. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
76%
Én is privátban szültem és volt műtő (még szép :DD). Szerintem a privát kórház jobb, mégha többe kerül is! engem megnyugtatott, hogy jobb helyen vagyok:)
2016. aug. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem is ez egyre csak rosszabb lesz. Szerintem sincs semmi köze hozzá, hol szülöd a saját gyermeked. Nyilván azt akarjátok, hogy adózottan fizessetek pénzt, hogy jó körülmények közt legyetek, és hogy a férjed veled lehessen. Hát, szörnyű ember vagy, mondhatom.:D


Én nemrég a Maternityben szültem, ha esetleg ott szülsz és kíváncsi vagy bármire, nyugodtan írj privit.:)

2016. aug. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
90%
Az ilyen kérdéseket sosem értem, mert elvileg felnőtt ember vagy, szabad akarattal, ráadásul belátható időn belül egy új emberért is felelős leszel, mégis azon stresszelsz, hogy anyuka miket mond. Elmondja a véleményét, szeretné ha ott szülnél, oké, meghallgatom, megfontolom, de nem kötelező érvényű, amit mond. És ha megsértődik, mert máshogy mennek a dolgok, mint ő akarja, akkor az az ő baja, és majd úgyis megbékél. Egyébként meg szerintem neked van igazad, a magánkórház sokkal jobb, mint egy állami kórházban úgy ottlenni, hogy ennek és ennek a dokinak a rokona vagy. Felvenné mindenki az álmosolyt körülötted, közben meg gondolná mindenki, hogy na a protekciós persze terpeszkedhet a VIP-ben.
2016. aug. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
54%
hát nem szülészet csak pár példa, magán fogorvosom elrontotta a fogam és még én lettem lehülyézve amiért észrevettem, SZTK fogdoki tökéletes munkát végzett. Magán nőgyógyász kinyalta a fenekem az tény,de felszínesen dolgozott, anyukám tanítványa aki nőgyógyász lett mindenre naagyon odafigyelt és észrevette a problémát. Magán orvos anyukám talpbetétjét rosszul csinálta meg és csak tartotta a markát, az SZTK-s doki meg végre valami használhatót ajánlott. Szóval persze ahogy SZTK-s úgy magándokiban is vannak béna emberek csak tudni kell kihez fordulj és háát szerintem az apósodnál jobb helyed lesz hisz ott nem a drága pénzüket féltenék hanem a leendő unokát, szóval több figyelmet kapnál és naaaagyon vigyáznának rátok, míg a magán csak a zsebét félti. Ebben az esetben anyukád által ajánlott kórház és a magán között nemigen van különbség, mert tapasztalat szerint ha családtag vigyáz rád sokkal nagyobb figyelmet kapsz mint bárhol máshol.
2016. aug. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
70%

3 gyereket szültem sztk alapon :)

még fogadott dokim sem volt nem hogy szülésznőm

és akár hiszed akár nem jobban odafigyeltek rám mint a fizetős páciensekre

a 3 gyerekből 1 császáros lett

a heg olyan vékony és szép lett h alig látszik már

minden esetben kétágyas szobában voltam egyedül :)


szal ha nekem az apósom főorvos lenne és egy korrekt felújított szülészet ahol mindenki tudja h ki vagyok és ezért kinyalnák a fenekem is hát tudod én azt választanám

ne azt ahol csak egy fizető vendég vagyok ....

pénzen lehet h sok mindent meg lehet venni de a kedvességest odafigyelést nem !


szal megértem h anyukád jót akar nekem

szerintem csak azt érzi h ezzel fel akarsz vágni mások előtt kvázi rongyrázás


de a te életed azt teszel amit akarsz

szépen finoman mond el neki a döntésed hátterét ennyit tehetsz

2016. aug. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

6: Szerintem akkor a pénzt tartja elpocsékolásnak, és azért próbál lebeszélni. Nem?

Nekem két ok jutott eszembe, ami a magánkórház mellett szól, hogy kevés a személyzet az államiban már és sok a fertőzés emiatt. A másik, hogy ha gyengéd születést szeretnél (nem azonos a háborítatlannal), akkor azt államiban lehetetlen kivitelezni, nem tudják biztosítani a körülményeket.

2016. aug. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Lehet hogy csak utazgatni nem akar ( mert pl. faj a dereka, ezert turbozik a helyi megoldason. Tuti valami ilyesmi...
2016. aug. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Mifelènk az állami kórházban sok a rossz tapasztalat a szülèst osztályon.

11.válaszoló ezt olvasd el!!:


Attól mèg,hogy a kèrdező magánorvoshoz szeretné menni,nem jelentiazt,hogy császárral akár szülni. Csak azt szeretné hogy minden tökéleteseb zaajlon.

Vannak olyan esetek,mikor má előre lehet tudni,hogy a baba nem tud természetes úton világra jönni,mert mondjuk farkekveses. Ilyenkor is a kismamát szidnátoj hogy miért a könnyebb utat és a biztonságosabbá választotta? De pl az ikerszulesnel se lehet természetes szülés.

2016. aug. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!