Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
Hamarosan én leszek a család első diplomás tagja, aztán szeretnék majd doktorálni is és kutatni szeretnék. Node... Ez nekem nagyon új. Van egy kis lelkiismeretfurdalásom. Mert a családom rengeteg pénzt ölt abba, hogy ezt meg tudjam csinálni, és egy év múlva vége. Utána teljesen a saját lábamra tudok már állni, ha minden igaz. Tehát... Kicsit talán úgy érzem, hogy kiszipolyoztam őket. Persze törekedtem arra, hogy minél kevesebbet költsek, és tényleg csak a legszükségesebbeket vásároltam meg, dolgoztam én magam is, de akkor is így érzem.
2016. aug. 26. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
a doktori alatt már pénzt is keresel, dolgozol, háládat ki tudod fejezni anyagiakkal is, és azon felül szeretettel is. Sok erőt a munkádhoz!
2016. aug. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2016. aug. 26. 09:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi ellen kéne tenned? Szeresd a szüleidet, légy hálás nekik ezért.
2016. aug. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha az anyagi helyeztük "megköveteli", akkor támogasd a szüleidet, mintegy viszonzásképpen. Azon felül, ha szereted amit tanultál, akkor legyél rá büszke, és csináld büszkén, lelkesen. Szüleidnek nem is kellene több, ha látják, hogy elégedett és boldog vagy. Te se érezd kötelességednek a viszonzást, csak akkor, ha megteheted. Ha neked lesz gyereked, akkor lesz kötelességed őt támogatni az elképzeléseinek a megvalósításában, még akkor is, ha ez nem egyezik (esetleg egyenesen szembe megy) a te elképzeléseiddel.
2016. aug. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szülőként tudok erre neked csak választ írni: soha nem gondolja azt az ember, amíg a gyerekét támogatja a tanulásban, vagy bármi másban, hogy kiszipolyozza.

A többség örül neki, ha szükség van rá, és tudja, hogy számít rá a gyermeke. És mindegy, hogy továbbtanulásról van szó, vagy az unokákra kell vigyázni, vagy amíg nyaralnak, etetni kell a halakat. :)

Az anyja vagyok, amíg lélegzek, számíthat rám.


Akkor más lenne a helyzet, ha büdös kölök melegedni jár be, 9 év alatt fejezi be éppen hogy átcsúszva, az életben nem akarna dolgozni, és arra alapozna, hogy ha eddig eltartottam, úgy is eltartom még pár évig (évtizedig). Akkor kiszipolyozva érezném magam, és kétségbeesnék, hogy hol rontottam el ennyire?!


Szülőként az a dolgom, hogy a gyerekem eredményes, sikeres, egészséges, önálló felnőtt legyen. A te szüleid jó munkát végeztek (szerintem), és biztosan elégedettek.

Szeresd őket, ne felejtsd el a szülinapokat ;) és néha kérdezd meg, miben kell segíteni.

2016. aug. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, különös tekintettel az utolsó hozzászólásra! :)

Igen, szeretem őket, a szülinapokat sem szokásom elfelejteni és amikor csak tudok, segítek nekik. Sajnos nem megy mindig, mert Budapesten vagyok, ők meg a keleti határ közelbében, de amikor tudok, segítek nekik.:)

2016. aug. 26. 10:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Magam is szülőként, továbbtanuló gyerekekkel, teljesen egyetértek 5-össel.:-) Nálunk én voltam hasonló helyzetben, mint te, most viszont a végzettségemnek köszönhetően sok dologban tudok segíteni nekik, és persze többször elmondtam, hogy hálás vagyok, és büszke rájuk, mert egyszerű, átlag emberekként, nem könnyű anyagi helyzetben 3 diplomást neveltek fel (a tesóim is egyetemet végeztek.) A szülőknek is jólesik a visszajelzés, nemcsak a gyerekeknek.:-)
2016. aug. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!