Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány évesen engednétek a...

Hány évesen engednétek a gyereknek magánszférát?

Figyelt kérdés

Ismerek szülőt aki a gyerekének 17 évesen sem engedi, hogy zárható legyen a szobája, bármikor ki-be járkál. (Tényleg nem rólunk van szó.)

Ti hány évesen engednétek a gyereknek, hogy "elzárkózzon kulcscsal a világ elől"? (vagy lánccal nézőpont kérdése.)



#magánszféra #Zárható szoba
2016. aug. 27. 15:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%

fiatalon is akár, de kárt ne tegyen magában

12?

2016. aug. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%

Érdekes nálunk nem volt szükség láncra, kulcs pedig bár volt mindegyik ajtóhoz, sose használtuk.


Anyáék bekopogtak, ha be akartak jönni, és amikor kiszóltunk, hogy "gyere/igen", akkor bejöttek. Olyat meg nem csináltunk, ami miatt be kellet volna zárkózni (drog). Ha meg szex, akkor megoldottuk olyankor, mikor nincsenek otthon, tök ciki lett volna velük egy lakásban, még úgyis, hogy nem volt azért kicsi a lakás... :))

2016. aug. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%

Nekem soha nem volt zárható a szobám, mert nem lehetett zárni az ajtót. Viszont 13-14 éves koromtól kezdve már volt magánszférám, nem jöttek csak úgy be, pláne nem este mondjuk, vagy ha valaki volt nálam és már előre szóltak, ha bejönnek.

Még kicsi a fiam, ovis, de ennyi idős korában (13-14) azt gondolom, hogy nem "zaklatom", ha nem muszáj, éppen ezért nem is lenne muszáj, hogy zárja az ajtót.

2016. aug. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%
12 éves koromtól meg van engedve a magánélet. Anyuék bíznak bennem, tudják, hogy nem csinálok semmi hülyeséget a tudtuk nélkül:) 15/l
2016. aug. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%

A gyerekeimnek ugyan van kulcsa a szobájukhoz, de még sosem zárták be.

Amióta külön szobába kerültek - kb iskolás kor kezdete -, attól kezdve csak kopogtatás (és beleegyezö válasz!!!) után megyünk be hozzájuk, szerintem ez alapdolog.

Ha meg egyszerüen valamiért nem akarják, hoyg bárki is zavarja öket (mert valaki van náluk, vagy magyányra vágynak, stb), akkor elötte szólnak, hogy pl. 5-ig ne zavarjatok.

2016. aug. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%

Az én szüleim sosem tartották tiszteletben a magánszférát, mindig simán bejöttek a szobámba.

Mondjuk én ezt annyira megszoktam, hogy fel sem merült bennem, hogy ez nem oké.

Persze, hiszen nálunk a gyerek neve hallgass volt, jogok nélkül.

2016. aug. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk minden ajtó zárható volt, de sose zárkóztunk be. Nincs rá szükség, mert nem zargatjuk egymást. Szóval én úgy érzem, hogy mindig is volt magánszférám, és nem kellett semmit sem tenni érte.
2016. aug. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom attól a pillanattól kezdve, hogy külön szobája van. Lehet csak engem neveltek furcsán, de szerintem alap, hogy nem rontunk rá senkire kopogás nélkül.
2016. aug. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
64%
A gyerekeknek fontos a magánszféra. Ezzel mutatja a szülő a gyerek felé a tiszteletét. Akkor szabad hamar megengedni az ilyet, ha a szülőnek van rá kapacítása, és érzéke, hogy a kicsinek egy erős öntudatot, és személységet segítsen felépíteni és tanítani. Nálunk megvan engedve, mindig is megvolt... de ilyen, hogy "hülyeséget csináljon" fel sem merül az emberbe. Hiszen miért csinálna? Arra van tanítva a kicsi, hogy lássa az ok-okozatokat, lássa az összefüggéseket, így ha gondolkodik három percig bármi "hülyeséged" rájön, hogy nem kellene.
2016. aug. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
47%
@9 vagyok - Hülyeségen*
2016. aug. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!