Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anya folyamatos...

Mit tegyek, ha anya folyamatosan bunkó velem, és nem is hajlandó változtatni, pedig mondom, hogy zavar?

Figyelt kérdés

Ma is, megyek le vacsorázni, és első beszólása, hogy "de vörös az orrod!" (erősen allergiás vagyok. Szedek gyógyszert, de ma próbáltam ki egy újat, ennek kell egy-két nap, hogy hasson). Ez néhány éve a "De pattanásos vagy!" volt. Meg most a húgom befestette olyan színűre a haját, mint amilyen nekem is van (festve) és azt mondta neki, hogy nem kellett volna befestetnie, mert szebb az eredeti hajszíne, mint nekem. Ezek nagyon rosszul esnek.

És vacsora alatt is mondtam, hogy mi lenne ha X tárgyra szakosodnék később az egyetemen (most szeptemberben kezdem) és elkezdte, hogy szerinte olyat kellene tanulnom, ami könnyen megy, és nem erőlködni, mert neki milyen könnyű volt az egyetem (én az érettségire is sokat tanultam, nem tehetek róla, ha ezt szeretném csinálni). Ez annyira frusztráló volt, hogy el is sírtam magam, mert félek az egyetemtől (másik városba megyek).

Meg többször mondtam neki, hogy nem szeretem, ha bent van a fürdőben, amikor zuhanyozok, vagy wczek, ezt sem érti, meg kell kérdeznem zuhanyozás előtt, hogy megy-e ő, vagy van-e dolga.

Nemrég meg, alig 10 perce (ciki leírni, de ez van) nagydolgot intéztem a wc-n, és csak egyedül tudom csinálni, mert ha valaki van bent velem, akkor nem megy. Erre anya bejön, hogy ő tereget. Mondtam neki, de szó szerint, hogy "Anya, megtennéd, hogy vársz 5 percet, mert ez nekem nagyon kellemetlen". Erre kiment, de beszólt egy olyat, hogy "Fúj, de büdöset sz*rsz".

Erre én meg elsírtam magam. Borzalmasan kínosak ezek nekem, és alapból sincs sok önbizalmam, de ezek meg még rá is tesznek egy lapáttal. Jelenleg az van bennem, hogy egy ilyen ostoba, hülye és gusztustalan emberrel senki sem barátkozna, pedig szeretnék új barátokat találni az egyetemen, nem akarok egyedül lenni.

Az nem megoldás, hogy örökre elköltözöm, mert minden hétvégén haza fogok jönni, a macskáim és a kutyám miatt, már érzem, hogy nagyon fognak hiányozni. Ezért kezdeni kéne valamit a helyzettel. Mert ha kiborulok, akkor jön az az ártatlanul csodálkozó szemekkel, hogy "Most meg mi bajod van?". Próbáltam én többször is megbeszélni vele, de nem megy, terel. Mit tehetnék? Minden normális választ előre is köszönök!

18/L


2016. aug. 29. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Veled is probléma van, nem csak vele. Olyan dolgokon kiakadsz amire más csak legyintene, vagy visszaszólna. Növessz vastagabb bőrt, az életben igazi pofonokat is kaphatsz. Azokból hogy állsz fel ha ennyitől sírsz?


Anyád iszonyat hülyén viselkedik, de ennyi idősen már fel kell fogd hogy vele is baj van, nem csak veled. Az utolsó beszólásán én nem kiakadtam volna, hanem visszaszólok, "persze anyukám, te biztosan rózsaillatút sz*rsz" Aztán ha hisztizik, megkérdeztem volna hogy "most meg mi bajod van?" Hátha rájön hogy a saját szövegét hallja vissza. Ha meg pattog mert bunkó vagy, lehet szólni neki hogy volt kitől tanulni.

2016. aug. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt azért nem értem, ha WC-re mégy vagy fürdesz, miért nem zárod be a fürdö ajtaját? Ha nincs zár - habár ez elképzelhetetlen számomra, akkor valamit odateszel az ajtó elé
2016. aug. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Na ide figyelj!


NINCS VELED SEMMI BAJ! Az anyád egy degenerált idióta.

Sajnos nem fog megváltozni, neked kell, mégpedig úgy, hogy nem hagyod magad.

Ne engedd, hogy patkánykodjon veled!

Ha beszól, hogy vörös az orrod, nyugodtan mondd meg neki, hogy neki meg nagy a s*gge / büdös a szája.

Nincs joga elvenni az önbizalmadat!

Bocs, de nem tudok nyugodtan reagálni erre, és én pl. a húgodat is felrúgnám, mert ahelyett hogy ő, mint kiskedvenc megvédene téged, szépen nyugodtan elnézi, ahogy anyád gyötör és szemétkedik - ő is egy hülye kis ribi.

Felesleges anyáddal megbeszélni, hogy mire akarsz szakosodni, sőt felesleges bármilyen tervedről beszélni vele, mert semmi mást nem fog, mint mindent megtenni azért, hogy elvegye az önbizalmadat. Keress inkább olyan barátokat, akik motiválnak, ezt a rohadt némbert meg iktasd ki a gondolatvilágodból. Ez nem anya, hanem egy sz...r

Írásod alapján értelmes, normális ember vagy. Legyen önbizalmad, bízz magadban!!!!!!!!

Ja igen....és képzeld, MINDENKI büdöset kulázik, még az ostoba anyád is!

Fú, de ideges lettem! Agyon tudnám verni a parasztját!

2016. aug. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1-es, lehetséges, de nem tudom, mit tehetnék másképp. És nem hiszem, hogy te is csak legyintenél, ha ezt szinte minden nap megkapnád, de persze nem ismerlek, így ezt nem tudhatom biztosra. És voltak nekünk ennél jóval csúnyább és bántóbb veszekedéseink is. Ez csak a mai nap.

2-es, nincs zár az ajtónkon, soha nem is volt. Nem tudok elé rakni semmit sem, mert kifelé nyílik.

3-as, köszönöm :) De, ezt nem írtam le, nem is tudhattad, a húgom sem kedvenc. Neki is mennek a beszólások, csak más miatt. pl; mert én vékonyabb vagyok. Őt ezzel bántja. És ha a húgomnak szólnak be, én is kiabálok, a húgom is, ha nekem, csak abból meg hatalmas veszekedés lesz, és ez nem éri meg. Soha nem jutunk vele sehová sajnos. Pedig sokszor összeült az egész család mindent megbeszélni, de nem ment. Esetleg próbáljam meg megint?

2016. aug. 29. 22:38
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

(3-as)

Bármivel is próbálkozol, ne hagyd, hogy elvegye az önbizalmad. Jó, tudom, mondani könnyű, de próbáld meg tudatosítani magadban, hogy ő beszél hülyeségeket.

Pár visszaszólással megpróbálkozhatsz. Lehet, hogy lenne valami hatása.

2016. aug. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
nem értem mért kell ezen el sirnod magad mi lesz így veled egy koleszban
2016. aug. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Ne haragudj érte, de ritka nagy bunkó anyukád van, és vágj vissza nyugodtan, az életedet teszi tönkre, biztos vagyok benne, hogy nem szeret titeket.

Gondolom egy 50-es nő lehet, és nem az az 50-es Hollywoodi színész alkat...az ilyen nőket egy 18 éves lánynak a puszta léte is irritálja.

Ne finomkodj vele, csak keményen!

Légy okos.

2016. aug. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező!

Hidd el, én ott tartottam már tizennégy éves koromban hogy vagy legyintettem, vagy ugattam mint a láncos kutya, mert olyan helyzetben nőttem fel ahol a lelki bántalmazás mellett napi szintem volt porondon a pofonosztás is.


Persze megkaptam hogy "hálátlan, pofátlan kis ri.banc" vagyok. Nem dumálok mellé, ez kilenc éves koromtól ment. Addig sírtam, fájt a lelkem, De öt év alatt ez a fájdalom haraggá változott. Érdekes, amíg tűrtem, csak jöttek az újabb bántó szavak, pofonok. Aztán ahogy a tehetetlen harag miatt a sarkamra álltam, néhány brutálisan nagy veszekedés után ez abbamaradt.


Ne vedd rossz néven: Anyukád egy szánalmas, pitiáner nő aki az önbecsülését a saját gyereke eltiprásával akarja hizlalni. Láss keresztül rajta, azt lásd aki valójában. És ha rájössz mennyire senki, szánalmas ember, már nem fog annyira fájni bármit is pampogjon.

2016. aug. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyes válaszoló voltam.
2016. aug. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7%
18 éves létedre olyan vagy mint egy kisgyerek. Most kajak ilyen beszólásra megsértődsz, hogy piros az orrod? Jó nagy nyomorék pi.a lehetsz az életben, ha minden ilyenen hisztizel. Tipikus életképtelen fogyatékos kislány vagy aki azt hiszi, hogy ő a tökéletesség és nem lehet hozzászólni semmit. Mi van Rudolf piros még az orrod amúgy? xD idióta...
2019. máj. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!