Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám a rossz családi...

Hogyan tudnám a rossz családi mintámat levetkőzni és teljes értékű emberként érni?

Figyelt kérdés

Tudnátok ehhez valami önsegítő könyvet?

A problémám,hogy a szüleim elváltak, anyukámmal nőttem fel. Nem volt stabil férfi az életünkben,apukámat kb havonta/ 2 hetente láttam.


Amire emlékszem a gyerekkoromból, hogy a szüleim folyton veszekedtek, leginkább anya, míg apa megelégelte, idegileg kicsinálta és kimondta a végét.


Anyutól soha nem kaptam azt,hogy "szeretlek kislányom", sose éreztette velem. Mindig mindenben tökéletesnek kellett lennem, éltanulónak,ha valami nem sikerült már mindjárt jött az,hogy érdekes másoknak igen. Volt,hogy azt mondta nekem ne szólaljak meg társaságban, mert leégetem (gyerekként).


Apu,hát ő neki se voltam soha elég jó.Sose éreztem,hogy apa kicsi lánya lenénk, aki hegyeket mozgatna meg az egyetlen lányáért, ő folyamatosan piszkálódik,gúnyolódni szokott,neki sose jó amit csinálok.

Most eldöntöttem, hogy valamit megváltoztatok a külsőmön, anyát traktálta azzal,hogy szép vagyok, minek akarom elrontani magam,az összes haverja / nő ismerősei is ezt mondják, nekem a telefonba azt,hogy nem vagyok normális,böszme vagyok,nem leszek szebb,stb.. Tehát nem erősít meg semmiben,nem az volt a reakció,hogy kislányom így vagy jó,ahogy,nem.. Csak belerúg az emberbe,megint egy utolsó szarnak érzem magam tőle.

Plusz felnőttként hadd döntsem el én,mit kezdek magammal.


Amilyen ember vagyok: nem sok barátom van (mint anyunak se), folyamatosan panaszkodok (mint anyu,aki a barátját szidja és átvettem tőle,hogy én is csak a rosszat kerestem az exembe), anyu nem jött ki apu családjával ( az exem családjával az elején kijöttem,de elszúrtam), folyamatosan veszekedtem vele,minden apró dologba belekötöttem,mint anya apuba.

Nem tudtam tisztelettel/szeretettel beszélni az exemmel,ha volt egy olyan döntése,ami nekem nem tetszett,mint ahogy apu se tudott velem,egyből nekiesik az embernek, ugyanezt csináltam én is.


Önbizalmam sincs,nem érzem magam teljes értékű nőnek,nem érzem úgy,hogy lehet szeretni, úgy érzem baj van velem, mert anyut se tartom egészségesnek,emiatt is bűntudatom van,hogy szeretem/imádom,de ilyeneket gondolok róla. Ami igaz,mert emlékszem durvább dolgokra is a gyerekkoromból,de nem szeretném leírni,elfelejteni szeretném.


Folyamatosan mindent elszúrok, nincsenek rendes kapcsolataim se, nincs egészséges önbizalmam sem, mindenben kételkedek. Ő is addig veszekszik,mig a határait feszegeti, én is.

Ő sose ült le senkitől bocsánatot kérni,se tőlem,ha csúnyákat mondott rám,se senkitől,és ugyanez lettem én. Elüldöztem az exemet a folytonos veszekedésemmel, azzal,hogy megalázónak éreztem,ha keresnem kell vagy bocsánatot kérni,holott az én hibám volt.


Már ott tartok,hogy anyám jelenlegi problémáit sem hallgatom meg,mert mindig akkor beszél,ha panaszkodik,szidja. Herótom van tőle,és ugyanezt vettem én is észre,hogy a barátnőimet is már csak a problémáimmal traktálom.


Felismertem ezeket a hibákat,de nem tudom hogy törhetnék ki belőle,hisz adott szituációban nem jut eszembe,hogy nem így kéne.

Tudnátok jó önsegítő,fejlesztő könyvet ajánlani?


2016. aug. 30. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Eloszor is felismerted,ez jo. Masodszor hadd meseljem el az en tortenetemet.


Szoval ugyanilyen szuleim voltak/vannak. Anyam nagyon makacs egy lelketlen embert. Nala gonoszabb not nem ismertem... Apam,hat o inkabb ilyen nyajas fajta. Aki tur mindenkinek mindent. Anyu nagyon sokszor lehordta ot,es mindig csak rosszakat mondott rola. Apam ezt turte 25 evig.. Aztan elvaltak. Apam volt a mindent lehet apuka,anyam pedig a gonoszsagaval aratott mindent. Hogy ertem hogy gonosz? 18 evesen az uj ferjet valasztotta helyettem,engem pedig a hajlektalan szallora tett. Na mindegy ez egy masik hosszu sztori. Szoval lett egy parkapcsolatom. Es elkezdtem eszrevenni magamon egy ido utan,hogy ugyanazt csinalom a parommal,amit anyu apammal. Folyton szekaltam,semmi se tetszett,bantottam,sose kertem bocsanatot tole,mindig raeroszakoltam az akaratomat. Aztan egyszer azt vagta a fejemhez,hogy olyan vagyok,mint anyam. Es ezen nagyon elgondolkoztam. Sirtam,hogy nem akarok olyan lenni,mint o. Ezert elhataroztam,hogy megvaltozok. En Isten segitseget kertem,hogy valtoztasson meg. Eloszor is a legfontosabb lecke,hogy tudj bocsanatot kerni,es tudj megbocsatani. A masik,hogy ereztetned kell a masikkal,hogy szereted. En sosem tettem azelott,azota mindennap megteszem. Nagyon sokat fejlodott a szemelyisegem,de meg mindig van nehany dolog,amibe huzok anyamra. (Pl a makacssagom,most ezzel probalok valamit kezdeni.) meg kell tanulni csendben maradni neha. Es a panaszkodas? Hat ne tedd,nekem is volt ido,hogy mindenkinek csak panaszkodtam,aztan mivel mindenki elarult,eldontottem,hogy soha tobbet. Azota azt hiszik,en vagyok a vilag legboldogabb embere,ami nem igaz,csak eppen nem tudnak rolam semmit. Ha nagyon szeretnel panaszkodni,menj pszichologushoz. Ha radjon a panaszkodhatnek,tartsd vissza. Valts temat gyorsan,de azert ne feledd,neha muszaj kiadnod magadbol a dolgokat. Nekem erre itt a parom. Mindig gondolkozz,mielott beszelsz.

2016. aug. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hu de hosszú lett
2016. aug. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

igyekeztem elolvasni de elég hosszú ez a post..

szóval.

tulajdonképpen MIÉRT is gondolod hogy a szüleid mintája ?? Persze sokban hasonlítasz, de te egy különálló ember vagy..

Neked kell magadban helyre tenni a dolgokat, a dolog rettentően szimpla.. Ha valamilyen nem akarsz lenni akkor nem cselekszel úgy ahogy nem akarsz cselekedni és nem leszel olyan amilyen nem akarsz lenni.

2016. aug. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez egy képes női hetilapok pszichiátriai cikkeiből összeollózott szöveg, rengeteg logikai buktatóval.


1. "folyamatosan veszekedtem vele,minden apró dologba belekötöttem,"

2. "Önbizalmam sincs"


Nincs önbizalmad, de az exeddel meg folyamatosan veszekedtél és mindenbe belekötöttél??? Honnan vetted a bátorságot ehhez, ha nincs önbizalmad?


Nem kell a szüleidre tolni a felelősséget. Tégy rendet magadban, és vegyél visszább az arcodból.

Ennyi.

2016. szept. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!