Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A válás után a gyerek eldönthe...

A válás után a gyerek eldöntheti e hogy mikor utazik valamely szüleihez?

Figyelt kérdés
Ádesanyámal lakok.A szüleim elváltak. apám 2 hetente el akar vinni magukhoz, de én nem szeretnék de vele nem tudok beszélni mert csak veszekedés a vége. Tudtok valami ötletet? 13/f

2016. szept. 4. 10:55
 1/5 anonim válasza:
36%
Sajnos 16 éves korodig nem dönthetsz ilyenekben. Én a helyedben anyukáddal beszélhetnék, mert ő mondhatja, hogy nem enged el. (Saját helyzetemből adódóan tudom az ilyeneket ;) ) Talán 14 éves korodtól valamivel több jogod lesz az ilyesmiben, akkor talán már mondhatod, hogy most nem szeretnél menni, illetve akkor már valamennyire fog számítani a véleményed. De ténylegesen csak 16 éves korodtól mondhatod, hogy nem akarsz és akkor nem szólhatnak már bele.
2016. szept. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
67%
Amint betöltötted a 14.életéved van jogod dönteni hol akarsz lenni.Addíg sajnos nincs mit tenni.
2016. szept. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, ha anyud "nem ad oda", apád feljelentést tehet a láthatás akadályozása miatt, és kemény pénzbírság jár érte.


Inkább apáddal beszélj, hogy nem akarsz menni, illetve neki mi a jó abban, ha úgy vagy nála láthatáson, hogy végig duzzogsz és haza akarsz menni. Egyikőtök sem élvezné.

2016. szept. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Nalunk is kethetente hezvegen volt a lathatas +ha utazott valahova, vitt magaval. Utaltam minden percet. Addig nem tehettem semmit, mert 16 eves koromig apamnak joga volt a lathatashoz. 16 rves korom utan beszeltem anyam ugyvedjevel, elmondtam hogy idegbeteg vagyok apam kozeleben, rossz hatassal van ram stb. A birosag jovahagyta, ugyhogy akkor mentem ha akartam. Sajnalom a helyzetedet. Tudom milyen rossz. :(
2016. szept. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Érdemes lenne elmenni a gyámhivatalba, és segítséget kérni, hogy hárman (apa, anya és te) megbeszélhessétek a problémát, pszichológus vagy mediátor jelenlétében. Ez neked és édesanyádnak védelmet nyújtana, hiszen mindent megtesztek azért, hogy a kapcsolattartás megvalósuljon, de úgy, hogy a valódi célját érje el. Ott nyugodtan elmondhatod az okokat, miért nem akarsz apudhoz menni - az viszont nem elég indok, hogy pl. nem szereted a párját, rossz a kaja, vagy te inkább otthon a haverjaiddal lógnál. Kitalálhattok olyan áthidaló megoldásokat, amik mindenkinek megfelelnek, pl. hogy iskolaidőben kevesebbet mész, inkább skype-on tartod vele a kapcsolatot, nyáron viszont hosszabb időt töltesz nála.

Ha 13 évesen nem akarod tartani a kapcsolatot vele úgy, hogy erre nincs nyomós ok, akkor édesanyádon verik el a port, megbüntethetik. El valószínűleg már nem vennének tőle, ahogy betöltöd a 14-et, te döntesz, melyik szülőddel akarsz élni.

van egy olyan következmény is (ez már nagyon anyagias dolog), hogy gyerektartás csak a középiskola befejezéséig jár, ha továbbtanulsz, rokontartást kérhetsz (a tanulmányok végéig, de max 25 éves korig.) Ezt viszont a bíróság nem ítéli meg, ha nem tartod apáddal a kapcsolatot, és így érdemtelenné válsz rá.


Szerintem gondold át, miért is nem akarsz hozzá elmenni, ha szeret téged, figyel rád, nem bántalmaz stb., akkor azért vedd figyelembe, hogy ő az édesapád, akkor is, ha a házasságuk véget ért.

2016. szept. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!