Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Etikus-e, ill. vannak-e jogi...

Etikus-e, ill. vannak-e jogi vonatkozasai, hogy volt ferjem es a gyerek tanitonoje osszejottek? A valoperben a gyerekelhelyezessel kapcs. Ban nyilatkozott a tanitono, ove volt az egyeduli negativ veleny az anyai kepessegeimrol ill. pozitiv apukarol.

Figyelt kérdés
Azota is folyamatosan leveleket kuldozgetett es minden aprosagot neveledi hibakent tuntetett fel (pl az angolkonyv is bentmaradt a taskaban, nincs is ma angol, tul nehez a taska). Most derult ki, de 1.5 eve egyutt vannak.

#apa #válás #etikus #Gyaerekelhelyezes
2016. márc. 24. 06:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Lehet jelezni a bíróság fele, hogy a pedagógiai szakvélemény ez esetben elfogult lehet és kerheted, hogy a másik pedagógus is állítson ki egyet -bár kizart, hogy a kollégája véleményével szembe menne
2016. márc. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
Igen kérhetitek màs pedagógiai szakvéleményét, bìrósàg is vszınü igy tesz de nevelési tanàcsadó lenne az ideàllis. Etikus e? Ugy sejtem ti még hàzasok voltatok1,5éve. Tehàt megcsalt ami nem etikus, ha bizonyìtani tudod ,, hogy kivételezett a pàrja gyerekével akkor tudsz belemenni de szerintem amugy nem tiltott. Ismerősöméknél a kis vàllalkozó tanìtó felesége ösdzejött az iskolàt felújìtó nagyvàllalkozóval a (kis vàllalkozó meg a nagy vàllalkozó volt felesége egymàst vigasztalta, nagy becsödölt , kicsi fellendűlt) ott nem tudom a nő tanìtotta e az uj pasi gyerekei de abva az iskolàba jàrtak és a nőnek terszett a jótékony munka ...
2016. márc. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A masik 2 gyerekkel kapcsolatban allo pedagogusok a tanitonovel ellentetes velemenyt adtak, elismertek, h rendben es EN nevelem oket, tanitoneni meg csak apukarol aradozott.
2016. márc. 24. 07:59
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem rohadtul nem etikus, ha a pedagógus, aki az iskolában felelős a gyerek neveléséért, szétveri a gyerek családját (tudom, két ember kell hozzá, de akkor is etikátlan belemenni ilyen kapcsolatba.) Ráadásul a bíróság előtt részrehajló, hamis tanúvallomást tesz, amikor a gyermek elhelyezéséről van szó. Utóbbit persze nehéz bizonyítani, de az sokat elárul, ha korábban nem kaptál negatív visszajelzéseket tőle, most pedig levelekkel próbálja fedezni magát, és alátámasztani, amit mondott rólad. A helyedben ezeket összegyűjteném, ha lezajlott a per, megvan a döntés a gyermekelhelyezést illetően, akkor felhasználnám.
2016. márc. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Sajnos a per lezajlott, es erosen ez a szakvelemeny benne volt, hogy belementem a kozos felugyeletbe, de nalam vannak elhelyezve a gyerekek. Apuka azota is zaklatasra es akadalyozasra hasznalja ezt a statuszt, fel evbe kerult, mig meg tudtam igenyelni pl a gyerekek papirjait.
2016. márc. 24. 08:10
 6/19 anonim ***** válasza:
92%
hát ez borzalom...nem gondoltál arra, hogy a gyereket áttedd egy másik iskolába?
2016. márc. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
És együtt él a tanárnővel az exférjed? Ebben a helyzetben konzultálnék egy családjogban és etikai dolgokban jártas ügyvéddel, esetleg a gyámhatósággal is. Ha a férjed szándékosan akadályoz téged a gyerekek ügyeinek intézésében, a tanárnő pedig alaptalanul zaklat, akkor újratárgyaltatnám a felügyeleti jog kérdéskörét, ezt viszont meg kell alapozni. Az iskola igazgatója felé mindenképp jelezném a helyzetet, szóban és írásban is, a kötözködő leveleket azonnal továbbítanám neki innentől, azzal, hogy intézkedést kérsz stb, stb, ügyvéddel beszéld meg, meddig lehet elmenni, van fenntartója is az iskolának, ha nem akar reagálni.
2016. márc. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%
A bíró nem hülye, elfogultnak fogja minősíteni a "szakvéleményt", emellett a munkáltatónál panaszt tennék ellene. Nem tudom, hol laktok, de futnék a helyi médiához is, teregetném a szennyest, mit csinál a nő, hogy akar elszakítani a gyerekeidtől, hátha más anyukák is meggondolják, a c...fka osztályába hagyják-e járni a gyereküket.
2016. márc. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%
mindenek előtt áttenném a gyereket azonnal egy másik iskolába! Az indítás a következő, az új iskolában kell kezdeni: ha ezt a választott iskolában az igazgatónak elmondod, azonnal átveszi.
2016. márc. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolaváltás nekem is eszembe jutott, kérdés, hogy megoldható-e. Ha jól értem, három gyerek van, miért az egyedülálló anya és a gyerek szívjon egy rosszindulatú rüfke miatt azzal, hogy új közösségbe kerül, esetleg jóval messzebbre kell járnia, a testvérei nélkül?
2016. márc. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!