Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A férjem mindent ráhagy a...

A férjem mindent ráhagy a lányunkra, csakhogy őt jobban szeresse. A gyerek neveletlen, hisztis. Válás jó Megoldás?

Figyelt kérdés

Egyébként is megromlott a kapcsolatunk jóideje. Azt mondta utál,de a gyerek kell neki. Amúgy velem, meg a másik lányommal, aki az első házasságomból van,elég bunkó, és így nagyon széthúzza a családot. A kicsinek mindent szabad, akár a nagyobb gyerek rovására is. Ha otthon vagyok, visszafogottabb, de ha dolgozom, akkor főleg. Sehová nem járok a munkahelyemen kívül, mert nem akarom otthonhagyni őket apával 3-asban. A kicsi is utálatos a naggyal, kiabál vele, mindent elvesz tőle, ráüt.

Ez mind a férjem viselkedésének köszönhető.

Azt gondolom, mindenkinek jobb lenne,ha elválnánk. De a férjem erről hallani sem akar, azt mondta, vagy elviszi a kislányt magával, Vagy öngyilkos lesz. Már nagyon kivagyok, 3-asban szeretnék élni a gyerekeimmel szeretetben,békében. Nem tudom, hogy a kislányt a válás viseltée meg jobban, vagy ez a családnak nem nevezhető borzalom.


2016. aug. 8. 22:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

1. Azt mondta utál

2. Bunkó veled meg a nagyobbik gyerekeddel

3. Rossz hatással van a kicsire

4. Fenyegetőzik


Ha békében akarsz élni, válj el.

2016. aug. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De a kicsi nagyon kötődik hozzá. Ha otthon van, engem szinte észre sem vesz,csak apa kell. Az ő szempontjából nem biztos,hogy jobb lenne. A nagyéból mindenképp, de most melyik ujjamat harapjam meg
2016. aug. 8. 22:29
 3/18 anonim válasza:
69%
Ez csak rosszabb lesz, majd hozzászokik hogy apát hanyagolni kell. Most egy ket napig hisztizni fog utana be törődik hidd el, de mindenkinek jobb lenne ha elvalnal. Mart ez egy ido utan tényleg csak rosszabbodni fog
2016. aug. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Ez,h a kislánynak jobb lenne ha ti együtt maradnátok, csak egy "kifogás", h tudd még halogatni a döntést. Márpedig a válás elkerülhetetlen a leírásod alapján. Állj a sarkadra! A férjed érzelmi zsarolásának végképp nem szabad engedni! Válj el a lehető legkevesebb herce-hurcával - vagyis bizonyos dolgokból engedj,h ne évekig tartó pereskedés legyen, mert az viseli meg igazán a gyerekeket. Nyugodj meg, a kicsinek a jelenlegi helyzet nem jó, hiszen az anyja hiteltelen a szemében, és a testvérével sincs jó kapcsolata. Tehát nem egy idilli állapottól fosztod meg őt sem. Ha a különköltozés után úgy érzed,h tényleg szenved a kislány, ne szégyelld szakember segítségét kérni. De én már "csak" a saját és a nagylány érdekében is a válás mellett döntenék.
2016. aug. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

a gyerekek miatt lehet együtt maradni, de akkor, ha már nincs köztetek semmi a férjeddel, de jóban vagytok, jó barátok vagytok. ha ez sincs meg így nem látszik mi értelme.


amúgy ha nincs jóban a két gyerek lehet az lenne a praktikus, ha a nagy veled marad, a kicsi meg vele.

2016. aug. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
14%

Persze váljatok el, hiszen neked ebben már igen nagy rutinod van!

Itt az ideje, hogy egy harmadik pasastól is legyen már gyereked.

...és mindig a pasasok a hibásak...

2016. aug. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
43%
Válj el, ha ilyen és ezt nyíltan meg is mondja. A légritkább esetben ítélik a gyereket az apának, azzal meg nem kell foglalkozni, hogy fenyegetőzik!
2016. aug. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

És mi lenne a gond azzal, ha a gyerek nem nálad lenne elhelyezve? Mondjuk közös felügyelet.

A gyereket két ember csinálta, ez nem úgy működik,hogy hármasban a gyerekekkel. Neki mindig az apja lesz.


Ettől függetlenül jó nagy bunkó. Elég durva dolgokat művel, de én a nagyobbik gyereket sajnálom. Meg kell mondjam eleve nem szültem volna, sőt össze sem álltam volna olyan férfivel, aki nem fogadja el a gyerekemet.

2016. aug. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%
Itt (a ferjeden kivul) mindenlinek jót tenne a válás. Meg a kiaebbik lanyodnak is...
2016. aug. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
"A légritkább esetben ítélik a gyereket az apának, azzal meg nem kell foglalkozni, hogy fenyegetőzik!" - ahogy vesszük a másodfokú ítéleteket szemlélve ott, ahol mindkét szülő szerette volna, hogy a gyerek hozzá kerüljön, olyan 60:40 az arány a nő javára. Persze ehhez tényleg az kell, hogy a férfi ne dőljön be anyuka és nőtársai semmiféle sziréndumájának, fenyegetésének, igérgetésének, és elvigye másodfokra a dolgot, ha első fokon nem nyer... vállalva, hogy esetleg a saját anyja is ellene fordul...
2016. aug. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!