Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem baromira bunkó...

Csak szerintem baromira bunkó es megalázó apám viselkedése? Felhaboritonak tartom!

Figyelt kérdés

Igyekszem rovid lenni. Apukam es anyukam 40 evesek, en 18 eves lany vagyok es van egy 9 eves hugom es egy 6 eves ocsem. Az a problemam,hogy apukam MINDIG zenet hallgat fül-es fejhallgatón. Ez regen engem nem zavart,aztan egy ido utan baromira,ennek hangot is adtam,azota ha egyutt vagyunk mar nem annyira jellemzo,de egyebkent mindig es rosszul erzem magam,hogy a testvereimmel ezt csinalja. Oket is zavarja bizonyos szinten,tobbszor rakerdeznek,hogy ugye apa hallod amit mondok,meg ugye figyelsz ram,latszik,hogy rosszul esik nekik... ugy kell elkepzelni,hogy barmikor. Tehat elmegy a testvereimert az iskolaba,amig hazahozza oket,vasarlas kozben,utazas alatt,kulfoldon,tengerparton,barhol. Hol fulhallgatoval,hol fejhallgatoval,vannak draga kutyujei stb. Anyukamat nem kulonosebben zavarja ez,o is sok zenet hallgat csak talan nem ilyen mertekben,es nem ilyen feltunoen. Nagyon bant ez a viselkedes,egy ertelmes,jol szitualt emberrol beszelunk,lelki valsaga szerintem nincs,anyukammal nagyon jol megvannak es amugyis jokedvu,vidam,nagy tarsasagban van,fiatalos. En ha ezt csinalja tarsasagban/velunk,akkor nem szolok hozza,de nem tudom mitevo lehetnek,eszreveszem hogy bantja a tesoimat is.

Mit gondoltok? Szerintetek ez normalis?


2016. szept. 10. 13:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Én is megszállott zenehallgató vagyok, de én azért, mert mindenki untat és idegesít. Mikor a fülembe szól a zene a külvilágot könnyen kitudom zárni és ilyenkor otthonra lelek.
2016. szept. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Nem normalis. Vagyis neki az. De nyilvan serto, ha bedugott fullel ul mellettetek. Nekem is rosszul esne, mondjuk apukam kepes volt ezt fullhallgato nelkul is megcsinalni a tevet bamulva. Egyszer elengedte a tesomat biciklizni, aztan mar lassan sirva kerestek mire bejottek a szobamba en meg mondtam, hogy de hat apu elengedte bringazni ide- meg oda. Aztan kocsival utanamentel es a szerencsetlen gyerekkel kiabaltak, hogy miert ment el. Az meg csori nem ertette mit csinalt rosszul. Mondom hagyjatok mar, hat apu elengedte!


Miert nem tartotok valami kozos csaladi zeneorat delutan? Amikor megmutatja a zeneket, amit hallgat, anyukad csinalna egy-egy teat mindenkinek, keksz aztan ugralhatnatok/ tancolhatnatok kozosen a zenere. 😊

2016. szept. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Egyértelműen bunkóság.
2016. szept. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%
Felnőtt férfi, szerintem akkor hallgat zenét amikor akar :D
2016. szept. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
A gyereknek szüksége van odafigyelésre, éreznie kell, hogy a szülők kíváncsiak rájuk, érdeklő őket, amit mondanak, amit kérdeznek. Nem szép dolog a gyereket kizárni, hiszen ez olyan, mintha kizárná az életéből őket, mintha megtűrt személyek lennének a családban. Viszont az is igaz, hogy a gyerek folyton ott van, "lábatlankodik", mindig van kérdése, mindig hozzászól a családi élethez, de hát erről szól az élet. Azt mondják, hogy nagyon keveset beszélgetnek a családban a családok tagjaik, végeztek egy felmérést, hogy összeadva átlagosan 12 percet beszélünk egy nap a másikkal. A zenehallgatás ilyen formában még inkább elősegíti ezt az áldatlan állapotot. A gyerek nem kérte, hogy megszülessen, ha teher, akkor ne szüljön az ember. A szülőt is megértem, mert a sok munka, a sok stressz miatt szüksége van kikapcsolódásra, de mértéket kell tartani, nem kell folyton bedugott füllel járkálni a lakásban.
2016. szept. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
Ez úgy kell elképzelni, hogy gyakorlatilag nem lehet vele beszélgetni? Mert akkor érthető a felháborodás, ám ha tudtok vele beszélgetni, szán időt rátok is, meghallgat, ha szükségét érzitek akkor végülis el lehet ezzel lenni.
2016. szept. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Örülj neki, hogy fülessel hallgatja és nem bömbölteti egész nap úgy, hogy a fél város azt hallgassa, amit ő. Cseréljünk apukát ^^
2016. szept. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
Kicsit olyan, mintha szar lenne az élete, és a zene lenne a menekülés. De akkor minek vállalt gyereket...
2016. szept. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Autóval járok, de a múltkor BKV-val mentem, és szinte MINDEN ember a telefonjával babrált, és a legtöbbnek be volt dugva a fülese.

Ezek szerint nem egyedi eset apukád.

2016. szept. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

De 9-es, a BKV-n nincs más dolgod. A BKV-n utazol, és elütöd az időt valahogy.


Ha valakivel vagy, akkor arra a valakire figyelsz, nem?

2016. szept. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!