Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mit tudnek csinalni?

Szerintetek mit tudnek csinalni?

Figyelt kérdés

Nem szeretek a szuleimnek velem kapcsolatos dolgokat elmondani.

Peldaul most. Tegnap eloszor mentem el bulizni , es szamomra nagyon megerolteto volt ma elmeselni, hogy hol voltunk es kikkel. Csak ennyit kerdezett tolem anyukam, aztan felhuzta magat, hogy semmit nem mondok neki.

De amikor a sulirol kerdez :nem tortent semmi

Ha megis tortent valami, mondjuk valaki osszeesett a folyoson, es ezt elmondok neki ,akkor elkezd kerdezoskodni, es olyankor szivem szerint felallnek az asztaltol (mert ezeket akkor szokta kerdezni amikor ebedelek) es bemennek a szobamba

Vagy amikor elmegyek a barataimmal biciklizni: kikkel mesz?

Ilyenkor is szivem szerint nem mondanam el, csak kimennek a hazbol

Ellenben amikor a batyamtol kerdez, o mindent elnomond, de szo szerint, es ez engem nagyon idegesit. Ilyenkor vagy elkezdek zenet hallgatni vagy ha ebednel van, akkor "pisilni menni"

Szerintem ez mar nem egeszseges. Tervezem a pszichologust.

Ezt most azert irtam le, hogy hatha tudna segiteni nekem valaki, es akkor megsporolnek egy utat a pszichologushoz

A valaszokat elore is koszonom c:

16/F



2016. szept. 10. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Hidd el jobban jártok, ha elmész pszihológushoz.


"- Szóval maga ezzel a lábtöréssel elment egy csontkovácshoz. Na és

milyen badarságot mondott magának?

- Azt, hogy jöjjek el magához, doktor úr."

2016. szept. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg egy kicsit nyitottabb lenni. Valószínűleg te zárkózottabb vagy a testvérednél, nem szeretsz megnyílni, elmondani dolgokat. Ez még nem lenne gond, viszont édesanyád szeretné tudni, hogy mi történik veled. Téged is megértelek, nem szívesen mész bele egy buli részleteibe, de hogy az iskoláról miért nem beszélsz azt nem értem, illetve hát értem, nem érzel késztetést. Vannak ilyen típusú emberek. Te mit gondolsz mi az oka annak, hogy nem tudsz vagy nem akarsz megnyílni?
2016. szept. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én se szerettem elmondani, de attól még nem kell pszichológushoz menni. Mindig azt válaszoltam arra "mi volt az iskolában?" -Semmi. Egy idő után már nem is kérdezték. Vagy ha igen akkor rögtön rávágták "tudom, semmi"
2016. szept. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2/3 nem tudom, hogy mi az oka ennek, de az a vicc , hogy anyukam baratnojenek szivesen elmeselek mindent

Sokszor volt olyan, hogy megprobalok megnyilni, de attol valamiert ingerult lettem o.O

2016. szept. 10. 18:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Tehát akkor nem arról van szó, hogy nem nyílsz meg, hanem inkább arról, hogy nem mindenkinek. Nyilván anyukáddal nem mered úgy megosztani a gondolataidat, mert ő az anyukád, ez érthető, főleg fiúknál lehet ez így. Az én párom például egyáltalán nem beszél az anyukájával a magánéletünkről, illetve pénzügyeinkről. Ha anyukája megkérdezi, hogy ez vagy az mennyibe került, hárít és csak annyit mond, hogy nem volt drága. Pedig órákat beszélgetnek naponta telefonon, személyesen nem tudnak, mert messze élnek már egymástól. Mégis mindig van téma, de inkább az anyukájáról van szó, mit főztél, mi volt a kaja, megnézted-e azt a filmet, tetszett-e, mész-e a mamához, stb. Ennél többet nem oszt meg vele, érzelmeivel kapcsolatos dolgokat, fájdalmát, boldogságát nem vele beszéli ki, hanem vele. Lehet, hogy ez így van rendjén. Én magam is jobban meg tudok nyílni egy idegen felé, mint édesanyám felé. Lehet, hogy kinövöd ezt majd, és felnőttkorodban már más leszel, nyíltabb. Nem gondolnám, hogy ez olyan nagy probléma lenne, hogy pszichológust igényelne. Egyszerűen ilyen típus vagy. Ettől függetlenül próbálj meg édesanyád kedvére is tenni, és oszd meg vele néha kicsit jobban a részleteket. Nyilván ő szeret és óv téged, félt is, ezért szeretné tudni, hogy mi történik körülötted, mi zajlik a kis gondolataidban, fejedben.
2016. szept. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet valami kellemes.
2016. szept. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!