Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék most csinálni?...

Mit tudnék most csinálni? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Év elején 2 hónapig kb nembvolt jó absuliban a digitális napló, de már rég megjavult de a szüleimnek még nem mondtam el, mert félek, hogy mit mondanának abjegyeimre. Tavaly év végén azt mondták, hogy mindenből legalább 4esnek kell lennem, de ez nekem nem megy. Tavaly volt 4db 3asom, most van 3, de jelenleg mellette 2db 2es is van. Van olyan tantárgy amiből javítottam, van amiből rontottam. Pár dolog nem megy, vagy a tanár rossz, azokból vagyok rossz. Lassan itt a félévi, és nem tudom hogy mondjam el nekik majd, mit fognak hozzá szólni.
2015. jan. 3. 00:33
 1/9 anonim ***** válasza:

jaj én emlékszem, mikor még ez volt, hogy félni kellett, mit fognak szólni a szülők a rosszabb jegy miatt.

volt, hogy hetekig titkoltam egy 1-est, és szorongtam miatta.

pedig nem kéne.

tegyél meg minden lehetőt, hogy jók legyenek a jegyeid, de ne szorongjál.

mondd el a szüleidnek szép nyugodtan, és próbálj év végére javítani, ha tudsz, de emiatt ne készülj ki.

2015. jan. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De hogy mondjam el? És mikor? Attól félek, hogy hól leba*sznak, és elveszik abgépet, tvt, telefont, tabletet ha elmondom nekik :( Ha valami rosszat csinálok általában ordítanak velem, és azt utálom :(
2015. jan. 3. 00:40
 3/9 anonim ***** válasza:
És akkor mi van, ha elveszik? Melyik nélkül nem tudsz élni? Nekem egyedül a laptop hiányozna, de az munkaeszköz is.
2015. jan. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az összes hiányozna... És nagyon nem szeretem ha ordibálnak velem.
2015. jan. 3. 00:50
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
mindenképpen úgy mondd el, hogy ne lássák rajtad a félelmet.
2015. jan. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
5-ös, milyen hülye tanács már ez? Szülőként nem szeretném azt látni hogy a gyerek félvállról veszi a rossz jegyeket. Ha őt is zavarja, az már egy lehetőség arra hogy javítson és tudjak neki segíteni. Ha flegmán adná elő az egészet sokkal rosszabbul járna és én is sokkal csalódottabb lennék.
2015. jan. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát azt nehéz megindokolni, hogy miért nem tanultál :)
2015. jan. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

azt nem mondtam, hogy flegmán adja elő.

de ne adja elő félve-rettegve, ha a szülei amúgy is előszeretettel ordítoznak vele.

2015. jan. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha bírod a stresszt, és ígyis-úgyis elveszik a cuccaid, akkor húzd, ameddig lehet (bár lehet, hogy az rosszabb, ha nem te mondod el, hanem rájönnek). De nem értem amúgy a szüleidet, ahogy az enyémeket sem értettem, miért nem elég, ha valaki pár tantárgyból, amit szeret jó, a többiből meg miért nem elég, ha átmegy? Én emiatt voltam stresszben 18 éves koromig, és hatalmas energiámba és rengeteg időmbe került, hogy szinte végig kitűnő legyek, aztán mikor pályát kellett volna választani fogalmam sem volt, hogy mi az, amit szeretek is csinálni, nemcsak kötelező. Végül a Corvinuson lett egy büfészakos diplomám, amiről átképeztem magam egy normális szakterületre, amire kereslet is van...


Gyűjts saját mobilra titokban, vagy kérj kölcsön egyet, ga elveszik a cuccaid.

2015. jan. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!