Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális? Vagy én gondolom...

Ez normális? Vagy én gondolom rosszul?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. A szüleimmel nem túl jó a kapcsolatom, főleg anyukámmal. Sosem voltunk igazán jóban, nem nagyon mondtam/mondom el neki a személyesebb dolgaimat. Nem mintha szégyellném, vagy ilyesmi, egyszerűen csak nem gondolom hogy rá tartozna. Nekem viszonylag nagy térre van szükségem, és az a helyzet hogy szeretem is ha nem tud rólam mindent. Viszont ma történt, hogy éppen chateltem a telefonomon, erre odajön, hogy mondjam meg hogy kivel és miről beszélgetek. Szerintem ez nem tartozik rá, és ezt meg is mondtam, erre kijátszotta a szülő kártyát, hogy "ameddig az én kenyeremet eszed... Stb"... Neki van igaza? Vagy jogos hogy nem akarok minden ilyesmiről neki beszámolni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(Nem vitatkozni akarok, tudom, lehet neki van igaza, csak a véleményetekre lennék kíváncsi)


2016. szept. 12. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
17 évesen szerintem van elég eszed hogy nem 60 éves pedókkal chatelsz. Ha nem akarod elmondani akkor nem mondod. Én sem számolok be szinte semmiről, de már nem is kérdezgetnek.
2016. szept. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Kitérő választ kell adni és durván visszautasítani.
2016. szept. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vy ***** válasza:
74%

Itt gyakorlatilag 2 dolgot tehetsz. Vagy nyitsz felé, és nagyvonalakban elmondod, hogy épp kivel beszélgetsz, meg mondasz egy témát (akár hasraütésszerűen... Mert ez viszont nyilván rád tartozik, hogy pontosan miről beszélgettek, én se mondtam volna el a szüleimnek, mert azért ez olyan ciki, vagy nem is tudom, de ezt mindig úgy éreztem, hogy nem tartozik rá, főleg ha egy barátnőm ír valami bizalmasan nekem... Bár ők mindig is megbíztak bennem, meg amúgy is elég jó a kapcsolatunk, sokat beszélgettünk mindig). Ezzel kicsit megnyugtatod, hogy nem zárod őt ki az életedből teljesen. Ha ilyenkor nem vagy vele élből elutasító, akkor ő sem fog mindig ellenőrizgetni. De addig úgyis ezen fog kattogni, és macerálni fog téged, hogy vajon mit rejtegetsz, vagy titkolsz, amit nem lehet neki elmondanod. Szülőből van, aggódik érted. :) És talán így a ti kapcsolatotok is változik kicsit majd pozitív irányba, ha ő sem érzi majd azt, hogy kirekeszted, meg hogy nem tud rólad konkrétan semmit.

A másik út, hogy megmondod neki (higgadtan), hogy mivel eddig még semmi olyan nem történt, ami miatt csalódtak volna benned, ezért igazán lehetnének irányodban kicsit több bizalommal is. Elvégre 17 éves vagy, ennél azért lehetnének kicsit biztosabbak is benne, hogy nem rontották el a nevelésedet. :)

2016. szept. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%

Ez a kérdés a bizalomról szól.

Ha úgy érzem, hogy jól neveltem a gyerekemet, akkor ebben is megbízom benne. Tehát nem kérdezek, de ha elmondja, meghallgatom.

Ha a szülő aggódik, hogy kivel chatel a gyereke, akkor általában beszélgethetnek arról, hogy mire ügyeljen, ha chatel (pl. ne adjon meg személyes elérhetőséget idegennek, tartsa szem előtt, hogy interneten bárki hazudhatja magát vele egykorú szende kislánynak).

Az, amit anyukád csinál, csak arra jó, hogy rontsa a szülő-gyerek viszonyt. Én biztos nem tennék ilyet.

2016. szept. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!