Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire nehéz egy ilyen...

Mennyire nehéz egy ilyen dolgot elfogadni? 19/F

Figyelt kérdés

Csak annyit szeretnék kérni, hogy lehetőleg normálisan válaszoljatok, másrészt tudom, hogy minden ember máshogy reagálna rá, csak egyszerűen nem tudom biztosan hogy mire számítsak és hogy hogyan reagáljam le a helyzetet.

Biztosan tudom, hogy meleg vagyok és ahogy ismerem szüleimet, nem nagyon akadnának ki rajta, csak félek, hogy nagyon nehéz lenne ezt elfogadniuk és lehet hogy veszekedés lesz a vége vagy félreismertem őket és engem támadnának. Persze ez ígyis úgyjs lehetséges opció, de most nem is ez a legfontosabb.

Csak egyszerűen félek attól, hogy nem sül el jól a helyzet és utálni fognak, undorodni fognak tőlem vagy nem tudom.. Már egy ideje gondolkodom rajta, hogy elmondjam, mert jobb most mint később. Legalábbis szerintem.

Nagyon sok dolgot tisztáztam magamban is, biztosra mentem, hogy meleg vagyok, sőt volt pár barátom aki azt mondta, hogy ezt valahogy sejtették, hogy sz vagyok, szóval lehet a szüleim is tudják már. Mindenesetre egy kicsit tartok ettől, de legbelül el szeretném mondani, csak nem merem..


2016. szept. 13. 00:24
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Megint egy "Meleg vagyok, hogy mondjam el otthon?" kérdés.


Nyisd ki a szád és közöld az ősökkel. A reakciójuktól függ, hogyan tovább.

2016. szept. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Most arra vagy kiváncsi,hogy mások mit gondolnak a melegekről vagy arra hogy a szüleid hogyan fognak reagálni?Se én se a többiek nem ismerjük a szüleidet,mégis erre mit kellene válaszolnunk?
2016. szept. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Ha egyutt laktok es nincs lehetőséged elmenni onnan es ugy gondolod baj lehet belőle akkor ne mondd el meg. Biztos feszültséget okoz benned es nyomaszt az, hogy szeretned magadat adni es nem lehet. A gyermekük vagy es ugy kell elfogadni ahogy vagy teljesen mindegy, hogy nem heteroszexuális vagy, egy normalis szülő nem undorodhat a gyermeketol. Ahogy azert sem mert megszületik a gyermekem es nem szőke haja van, hanem vörös vagy barna. Szamomra ez ugyanaz. Ugyanolyan vagy mint minden mas veled egykorú fiú. Ennek nem szabadna semmit sem változtatnia egy egészséges családban a kapcsolatokon. Mérlegelj mielott elmondod szerintem. Volt mar barmilyen negatív reakciojuk a homoszexualitás kapcsán? Írhatsz nekem privátban is.
2016. szept. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz elfogadni. Mivel az egész valós, társdalom tabuként kezeli a témát, és megvetnek érte.

Egy szülőnek a legnehezebb, hiszen ha a dologgal kapcsolatosan negatív véleménye van, azt nem tudja megmondani őszintén, és nyíltan. Azonnal feljön benne a kettős érzés. A legrosszabb dolog.


Én a helyedben addig nem avatnám be Őket, amíg nem állok a saját lábamra.

2016. szept. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nehezen fogadnám el. Nem azért, mert ne szeretném emiatt ugyanúgy a gyerekem. De nagyon rossz érzés lenne, hogy tudom, hogy mennyi rossz dolog vár majd rá, mennyi bántás, tudnám, hogy nagyon élete lesz :(
2016. szept. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én szülő vagyok, és csak azt tudom mondani, hogy a gyerekem irányában semmit nem változnának az érzéseim, de ettől függetlenül biztos megrázna a dolog. Nem azért, mert ő másmilyen, hanem meg kéne birkóznom vele, hogy más lesz a jövőnk, mint ahogy addig számítottam rá, nem lesz menyem, unokáim, és ezt az elfogadástól függetlenül nehéz elsőre elfogadni. Igen, ez valahol önző megközelítés, de érthető. Szóval én azt gondolom, a szüleid biztosan nem szeretnek ettől kevésbé, de készülj fel rá, hogy kell nekik idő, míg elfogadják, hogy máshogy alakul a jövő, mint tervezték. Ahogy nyilván neked is nehéz volt az elején, és kellett idő, amíg elfogadod, megérted, feldolgozod az egészet, úgy nekik is szükségük lesz rá.
2016. szept. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szülő vagyok két kiskamasszal. Én megmondtam nekik hogy akármi van akármit csinálnak én ugyanúgy szeretem őket egyet nem lehet: hazudni és hülyének nézni. Mindent elmondanak tudják hogy bárhol megvédem őket aztán a többit négyszemközt beszéljuk meg.

Én belegondoltam ebbe hogy mi lenne ha a gyerekeim "mások" lennének ugy érzem nem akadnèk ki igy fogadom el mivel feltétel nélkül szeretem őket. Neked kell érezni mennyire biznak Benned a szüleid mennyire hagytad hogy megismerjenek ennek fényében hallgass v mondd el....

2016. szept. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!